Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Równoczesny remont dwóch dróg w powiecie. Czy będą zmiany dla kierowców? Jutro rozmowy o organizacji ruchu

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl/Michał Rado -Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

W związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na odcinku Oława - Jelcz-Laskowice oraz dużymi utrudnieniami na objazdach, odbędzie się spotkanie przedstawicieli samorządu, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz policji. Celem rozmów będzie ocena obecnej organizacji ruchu i rozważenie możliwych usprawnień.

Od dziś na trasie Oława - Jelcz-Laskowice obowiązuje ruch jednokierunkowy, co wymusza korzystanie z objazdów. Wielu kierowców wybiera przejazd przez Janików, gdzie od kilku miesięcy działa sygnalizacja świetlna. W efekcie w rejonie tworzą się bardzo duże korki i znaczne utrudnienia w ruchu.

Jak podkreśla Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Michał Rado, Dział Inżynierii Ruchu Drogowego UMWD wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu na bieżąco analizuje sytuację na drogach wojewódzkich nr 396 i 455. Remonty przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Zakres prac wynika z rozległych szkód popowodziowych, dlatego roboty muszą być prowadzone jednocześnie na obu odcinkach dróg wojewódzkich. Alternatywą dla obecnej organizacji byłoby całkowite zamknięcie tych tras, na co, ze względu na potrzeby lokalnej społeczności, nie możemy sobie pozwolić. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzone zostały czasowe zmiany w organizacji ruchu. Obecne rozwiązania są najbardziej optymalne z punktu widzenia realizacji inwestycji, choć wiemy, że sytuacja na drogach jest trudna z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu. Przyjęty wariant umożliwia wykonawcom jak najszybszą realizację zadań drogowo-mostowych i maksymalne skrócenie utrudnień dla kierowców- podkreśla Michał Rado. 

Władze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz bezwzględne stosowanie się do oznakowania i sygnałów drogowych, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

- Jutro na placu budowy odbędzie się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli Marszałka Województwa, DSDiK, Powiatu Oławskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Celem spotkania będzie ocena obecnej tymczasowej organizacji ruchu oraz analiza możliwości dalszej optymalizacji przyjętych rozwiązań.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (5)

D
Dzida
Niebywałe co za ignorant podjął decyzje o najgorszym możliwym rozwiązaniu organizacji takiego ruchu na rownolegle remontowanych drogach . Mieszkańcy ostrzegali od dawna że to zły pomysł ale i władze i zarząd dróg olewał te uwagi. Dziwi mnie że Rado jako mieszkaniec i użytkownik tych dróg dopiero teraz obudził się i reaguje.
M
Michał
Dlaczego takie prace nie są wykonywane nocą tak jak w Niemczech po to azeby szybciej te prace zakończyć? Wstyd ludzie w pracy spędzają po 8 godzin a na dojazd w 2 strony bedzie tyle samo. Polski tok myślenia
S
Stef
Zrywać nawierzchnie mogą nocą pracę idą bardzo opieszale w Janikowie pół mostu zerwali i pracę stoją i światła też
P
Polaczek
Pozwolę sobie nawiązać do wcześniejszego komentarza odnośnie Niemiec. Tam, jak jest taka gruba robota obok głównej drogi buduje się tymczasową, a główną nitka jest kopana aż do podsypu. Wiele musimy się jeszcze nauczyć, bo organizacja w naszym kraju jest na niskim poziomie, żeby nie powiedzieć że na dnie. Ludzie się kłócą, wprowadza się problemy zastępcze ale nikt nie zadaje pytan, kto jest za to odpowiedzialny. To że popowodziowe problemy się pojawiły nagle na obydwu odcinkach to przecież nie jest prawdą, bo odcinek do Janikowa jest wahadłem dużo dłużej. Ja bym chciał, aby rządzący przestali okłamywać obywateli, wszyscy jesteśmy obywatelami Polski, wszyscy pracujemy na to aby w kraju było dobrze, dlatego apeluje aby na tym spotkaniu zadawać niewygodne pytania i rozliczać z kłamstw i mydlenia ludziom oczu. Bo z całym szacunkiem, nie mam zamiaru nikogo obrazić, ale niekompetencja rządzących i zarządu dróg jest porażająca.
G
Garry
Ten dzieciak Rado jest odklejony od rzeczywistości

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}