PILNE

Śmiertelne potrącenie w Nowym Otoku

19/10/2018 13:51
Wypadki drogowe, Śmiertelne potrącenie Nowym Otoku - zdjęcie, fotografia

Uwaga kierowcy, chwilę przed godziną 14:00 na Nowym Otoku niedaleko galerii Quick Park w Oławie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Droga jest całkowicie zablokowana.

Około 70-letni mężczyzna kierując się w stronę Nowego Otoku z nieznanych przyczyn wjechał pod koła jadącego autobusu. Na miejscu była karetka pogotowia, straż pożarna oraz policja, która pod nadzorem prokuratora przeprowadzała oględziny miejsca zdarzenia.

Droga na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin.

Reklama

Śmiertelne potrącenie w Nowym Otoku komentarze opinie

  • Przejezdny - niezalogowany 2018-10-19 20:35:01

    Dlaczego służby ratunkowe nie zakryly ciała zmarłego i każdy kto przejeżdżał mógł widzieć ten widok a zwłaszcza dzieci? Nie mówiąc o licznych gapiach

  • Beata - niezalogowany 2018-10-19 18:29:29

    Wyrazy współczucia dla rodziny starszego pana , bo nic mu życia nie przywróci:( Współczuję też kierowcy autobusu, bo mimo, iż to nie jego wina będzie się pewnie z tym zmagał do końca życia:(

  • ?? - niezalogowany 2018-10-19 17:11:42

    Czy droga jest już otwarta?

  • QWE - niezalogowany 2018-10-19 16:39:45

    Kolejne nieszczęście - zginoął rowerzysta. Stawiam po raz kolejny pytanie - niedotyczy ono tego zdażenia - dlaczego rowerami przejeżdżają przez przejścia dla pieszych? I to nie tylko ci starsi a le również imłodzież, która ma chyba w szkole przedmiot dotyczący bezpiecznego poruszania się po drodze.

  • cox - niezalogowany 2018-10-19 16:38:13

    parszywa rasa rowerzystów

  • QWE - niezalogowany 2018-10-19 16:38:01

    Kolejne nieszczęście - zginoął rowerzysta. Stawiam po raz kolejny pytanie - niedotyczy ono tego zdażenia - dlaczego rowerami przejeżdżają przez przejścia dla pieszych? I to nie tylko ci starsi a le również imłodzież, która ma chyba w szkole przedmiot dotyczący bezpiecznego poruszania się po drodze.

  • QWE - niezalogowany 2018-10-19 16:37:19

    Kolejne nieszczęście - zginoął rowerzysta. Stawiam po raz kolejny pytanie - niedotyczy ono tego zdażenia - dlaczego rowerami przejeżdżają przez przejścia dla pieszych? I to nie tylko ci starsi a le również imłodzież, która ma chyba w szkole przedmiot dotyczący bezpiecznego poruszania się po drodze.

  • Driver - niezalogowany 2018-10-19 15:57:00

    Rowerzyści mogliby sie nauczyć jezdzić a nie jeździcie jak święte krowy nie jesteście sami na drogach

  • :_: - niezalogowany 2018-10-19 15:35:16

    Współczue kierowcy

  • halo policja - niezalogowany 2018-10-19 15:32:04

    Niech jeżdżą, tylko nie z taką prędkością,rozumiem, że sytuacja jest wyjątkowa, ale to droga osiedlowa szutrowa, po coś to ograniczenie prędkości tutaj jest, a prawie nikt go nie przestrzega.W dodatku w połowie tego nazwijmy objazdu jest droga polna, przy której jest plac zabaw, nie ma tu chodników i dzieci chodzą drogą.Teraz jest po prostu niebezpiecznie.Ale co Ty o tym możesz wiedzieć.Kierowców, którzy jechali po ścieżce rowerowej też pochwalasz?A było takich całkiem sporo.

  • Kir - niezalogowany 2018-10-19 15:12:02

    Jakie to znaczenie kturedy jeżdżą.? Zginą człowiek a tu problem, braku asfaltu. Masakra. Wyrazy współczucia dla rodziny tego starszego Pana.

  • Tomasz - niezalogowany 2018-10-19 15:04:17

    Nie jechał po ścieżce bo miał 70 lat. Oni zawsze wiedzą lepiej.

  • Tomasz - niezalogowany 2018-10-19 15:03:49

    Nie jechał po ścieżce bo miał 70 lat. Oni zawsze wiedzą lepiej.

  • halo policja! - niezalogowany 2018-10-19 14:42:16

    Szkoda człowieka .Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego .Ale gdzie jest policja???? Dlaczego nie ma patrolu w Gaju , który przekierowałby ruch przez Jaczkowice?! Teraz wszyscy zrobili sobie objazd ulicą Południową!!!! Tutaj nie ma asfaltu i jest ograniczenie 30/h! Jeżdżą autobusy, dostawczaki, ciężarówki i osobóki.Jeden wielki kurz!No bez przesady!

  • Zdzichu - niezalogowany 2018-10-19 14:34:56

    Dlaczego nie jechał po ścieżce rowerowej?

  • Darek - niezalogowany 2018-10-19 14:17:12

    może zamyslił sie? albo był pod wpływem alkoholu?..

  • Misia - niezalogowany 2018-10-19 23:42:48

    W Oławie trzeba uczyć ludzi jeździć po ścieżkach rowerowych... Wlepiać mandaty jak jadą ulicą a po drugiej stronie jest ścieżka... Naprawdę tak ciężko zrozumieć, ze chodzi o nasze życie i zdrowie..

  • Gość - niezalogowany 2018-10-20 00:17:58

    Wiadomo że rowerzysta nie ma takiej świadomości jak kierowca samochodu. Dopiero jak ktoś pojezdzi autem to wie jak bezpiecznie jeździć rowerem i jakim jest zagrożeniem dla ruchu taki rowerzysta. Zamiast się czepiać rowerzystów lepiej aby kierowcy wzięli duz a poprawkę na każdego rowerzyste. Starszy człowiek tym bardziej na rowerze nie ma już takiego panowania jak młody. Więcej myślenia za innych uczestników polecam kierowcom.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-20 00:23:22

    Doszło do tragedii a tutaj prawie każdy się tylko czepia. Ludzie czapki z głów i więcej pokory. I ci co pędzą po szutrze. I ci co czepiają się rowerzystów. I ci co narzekają na policję. Gdyby się każdy choć trochę sam przyłożył do zmiany byłoby mniej narzekania i tragedii. Teraz jest śmierć. To czas zadumy a nie pyskowki.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-20 11:52:03

    Ten pan ma tam działkę. Pewnie jechał na nią.

  • radiowicher - niezalogowany 2018-10-20 21:48:31

    kochani po co te domyslenia przejedzałem chwile po tragedii ta droga kazdy z nas musi patrzec i dbac o swoje bezpieczenstwo oczy z kazdej strony i uwuaga to co sie na drodze dzieje i bedzie bezpieczniej pozdr

  • gość 2018-10-20 21:48:49

    A ilu kierowców zatrzymało się aby pomóc?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-20 22:01:00

    A ja zadaje pytania: 1. Czy osoby/rowerzyści powinni mieć obowiązkową polisę OC tak jak auta osobowe?Uważam że tak. Co byłoby gdyby z powodu rowerzysty do większych szkód i zginąłby ktoś inny. Kto wypłaca odszkodowanie? Zakładamy że dziadek niema rodziny i majątku. 2. Tak jak kierowcy aut tak i rowerzyści powinni kończyć kurs z przepisów drogowych i dostawać uprawnienia na poruszanie się po drodze. Jest to taki sam uczestnik ruchu i obowiązują go znaki, których zapewne nie zna. Czy powinien mieć uprawnienia do poruszania się po drodze? Tak. 3. Skoro kierowcy muszą robić badania lekarskie i psychotesty przed otrzymaniem uprawnień to czy nie powinien też tego robić rowerzysta? Szczególnie, który ma w tym wieku inną koordynację ruchu i czas reakcji. Za mało godzin w szkole podstawowej jest na naukę przepisów o ruchu drogowym i edukacji na ten temat. Wystarczyłoby aby policja wraz z urzędem miasta organizowała otwarte kursy lub seminaria dla rowerzystów i uczyła/przypominała jak się zachować w danej sytuacji a w szczególności na skrzyżowaniu ścieżek rowerowych z jezdnią w naszym mieście. Może ktoś z władz miasta przeczyta ten komentarz i pomyśli o organizacji takich wykładów. Koszt nie wielki a korzyści wiele.

  • gość 2018-10-21 21:31:36

    No i niestety stało się. Niestety doszło do śmiertelnego wypadku. Już kilka razy pisałem o złej organizacji ruchu na przejeździe kolejowym, o źle zaprojektowanych ścieżkach i przejściach dla pieszych, pisałem, że na przejeździe zamiast poprawić organizację ruchu ustawiono kamery i znak CZARNY PUNKT. Wiem, ktoś powie że nie ma związku przejazd i miejsce wypadku, ale jednak wypadek wydarzył się w obrębie podobno bezpiecznego miejsca. Mam pytania: Czy rowerzysta wyjechał z działek i nie miał jak dojechać do ścieżki po stronie galerii? Czy może rowerzysta jechał od centrum i przejechał przez przejazd kolejowy jadąc po idiotyczne wytyczonych ścieżkach rowerowych czy jechał tak jak jeździł przez ostatnie 30 lat czyli po stronie działek? Współczuję kierowcy autobusu i rodzinie rowerzysty. Teraz można zapytać projektanta tego rozwiązania i oławskie władze, czy nadal uważają te rozwiązanie za bezpieczne? Czy zamiast podjąć temat poprawy bezpieczeństwa ustawią kolejne znaki? Jeden na pewno można zaktualizować: CZARNY PUNKT 1 OFIARA ŚMIERTELNA.

  • BKK - niezalogowany 2018-10-22 13:08:59

    Jest tam ścieżka rowerowa? Więc co robił rowerzysta na drodze dla samochodów? Tego typu sytuacje są nagminne w okolicach wszystkich ogródków działkowych, gdzie najczęściej starsi działkowicze jeżdżą rowerami na pamięć, jak święte krowy, bez zwracania uwagi na innych uczestników ruchu. Bo "oni tu zawsze jeżdżą" i im należy się pierwszeństwo. Może, jakby patrole policji zamiast czepiać się kierowców zaczęły egzekwować prawidłowe zachowanie się jeżdżących na rowerach, to sytuacja choć trochę uległaby zmianie. To samo wieczorami w mieście. Masa rowerzystów na nieoświetlonych rowerach sunących często niedoświetlonymi ulicami. Zapraszam patrol choćby na ulicę Broniewskiego. Ostatnio około 22 jechał sobie młody chłopak na całkowicie nieoświetlonym rowerze, ubrany na czarno, bez trzymanki, bo rękami obsługiwał iphona.

  • gość 2018-10-22 16:14:38

    Chciałabym tutaj zaznaczyć jedną rzecz . Jestem czynnym kolarzem rowerzystą i bardzo dużo jeżdżę po drogach . Zawsze bardzo uważam i dbam o swoje bezpieczeństwo . Niestety to bardzo smutna prawda ,że starsi ludzie zupełnie nie oglądają się jak wjeżdżają na drogę .Zauważyłam to nie raz . Jak tylko widzę blisko drogi starszą osobę natychmiast zwalniam i dzięki temu może uratowałam parę istnień ludzkich . Nie wiem jak bym przeżyła gdybym potrąciła taka starsza osobę . Powinniśmy apelować do starszych osób - rozglądajcie się dookoła bo nikt was nie chcę zabić i pomyślcie o tym ,że dla takiego kierowcy to może być trauma do końca życia Ja bym wylądowała w wariatkowie - nie wiem czy umiałabym żyć gdybym kogoś zabiła. Kiedyś pomyślałam ,że w kościele powinna być prowadzona taka mini edukacja dla starszych ludzi ,że wchodząc, wjeżdżając rozglądajcie się bo już przy 50 km na godzinę można zabić pieszego - rowerzystę .

  • De - niezalogowany 2018-10-28 15:24:40

    Tak to zwykle się kończy rowerzyści w ogolę nie myślą,Niestety jechałem praktycznie zza autobusem. I widziałem ten widok. Widziałem poruszone osoby z autobusu czy dzieci kierowca pewnie do końca życia będzie miał ten widok przed oczami czy pasażerowie autobusu czy dzieci,ludzie który własnie tam przechodzili.Zwłoki leżały po fakcie przez jakiś dziwny okres na drodze.Nie wiem tak do końca czyja to była wina bo nie widziałem tego z perspektywy 1 osoby.Ale podobno to rowerzysta wjechał wprost pod autobus.Trochę całość słabo wypadała bo niektóry napatrzyli się na ten widok mnie to nie w ogóle nie rusza ale jakieś dziecko czy inna osoba o słabych nerwach mogła wpaść przez to w traumę.Nic już nie cofnie czasu.Mam tylko nadzieję, że jeżeli nie była to winna kierowy nie straci pracę lub nie załamie się. Bo nie oszukujmy się praca kierowy jest na całe życie i z niej żyje. Przez najbliższy czas ta sprawa będzie go prześladować. A co do rowerzystów, nie raz miałem sytuację w której dziecko bądź osoba starsza wjechała mi praktycznie pod maskę? Rowerzyści w ogolę nie uważają. Teraz jest bardzo modne (Po co mi mózg mam rower). I często widuje pseudo sportowców, który potrafią wjechać nagle pod koła albo jechać lasem i nagle wjechać na środek drogi, albo tak po prostu przejechać przez pasy w tłoczny dzień dlaczego ? (Bo omijam dziury, bo śpieszę się). Ale przed manewrem rowerzysta oczywiście nie obejrzy się za siebie i nie ma lusterek.A jadać przez las 70-90 km/h wieczorem, wyprzedając rowerzystę który jedzie 20-30 h i nagle wjeżdża ci pod maskę bo sobie omija dziur, nie masz nawet możliwości manewru bo przecież rowerzyści z reguły nie sygnalizują tego co robią? Nie mają sygnalizacji świetlnej, lusterek. Najgorsze jest to, że często te starsze osoby robią takie rzeczy nie patrzą się. Jeżdżą rowerami na działki czy po prostu przez wioski bez kamizelek, świateł i nie interesują ich inni uczestniczy ruchu drogowego (niech inni na mnie uważają ja robię co chce mam rower). Przejeżdżają rowerem przez pasy nawet nie zatrzymując się i schodzą z roweru bo po co stosować się do przepisów niech inni uważają.Nie raz widziałem tira czy pojazd który leciał na pisku opon do pasów bo dzieciak czy starsza osoba nagle jedzie rowerem przez pasy i nawet nie zwalnia a tu liczą się sekundy. Rowerzyści nie mają ani OC, nie mają uprawnienia do kierowania jakiś pojazdem co skutkuje nie znajomością przepisów ani często gęsto żadnych zabezpieczeń typu. Kask, ochraniacze czy coś co mogło by ich uratować przy upadku.Taka jazda rowerkiem przez drogi, czy miasta ulicami to patologia 21 wieku. I takie wypadki są w większych miastach są co dnia. I powinno być to zabronione Po to są drogi dla rowerów żeby rowerzyści nimi jeździ. A pseudo sportowy który twierdzą nie będę jeździł droga dla rowerów bo jadę 30-40 km/h. Zapraszam na drogi które są dla nich przeznaczone. Powinniśmy unikać takich sytuacji i walczyć z nagannym zachowaniem na drodze rowerów czy samochodów. I dbać o swoje bezpieczeństwo a także innych ludzi.A co to niektórych komentarzy zmarła osoba i chociaż uszanujcie to.