Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Sześć osób zginęło w wigilijny poranek. Śledczy zakończyli postępowanie

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: przegladbrzeski.pl / Opolska Policja

O tym tragicznym wypadku w wigilijny poranek mówiła cała Polska. 24 grudnia 2025 roku na drodze krajowej nr 39, na wysokości Małujowic, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tragedii śmierć poniosło sześć osób. Dziś opolscy śledczy oficjalnie zakończyli czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Do dramatycznego zdarzenia doszło około godziny 6:30 w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 39 z drogą krajową nr 94. To jedna z tras często wykorzystywanych przez mieszkańców powiatu oławskiego podróżujących w kierunku Brzegu. Na miejscu zderzyły się dwa samochody osobowe - Volkswagen Passat oraz Ford Kuga. Łącznie pojazdami podróżowało sześć osób.

Jak informowały służby, volkswagenem podróżowała grupa pięciu obywateli Ukrainy w wieku od 17 do 30 lat. Drugim autem kierował 59-letni mieszkaniec Brzegu. Siła uderzenia była ogromna. Volkswagen po zderzeniu stanął w ogniu, co dodatkowo utrudniło akcję ratunkową. Niestety, obrażenia wszystkich uczestników okazały się śmiertelne i ratownicy obecni na miejscu musieli stwierdzić zgon sześciu osób.

Wypadek całkowicie sparaliżował ruch na trasie Oława–Brzeg na wiele godzin. W tym czasie policjanci oraz prokuratorzy prowadzili szczegółowe oględziny miejsca tragedii, zabezpieczając ślady i materiały potrzebne do ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia.

Dziś wiadomo już oficjalnie, jakie były przyczyny tego strasznego wypadku. Opolscy prokuratorzy zdecydowali o umorzeniu dalszego postępowania z uwagi na śmierć sprawcy wypadku. Opinie powołanych do sprawy biegłych jednoznacznie wskazały, że kierujący Volkswagenem znajdował się w stanie głębokiego upojenia alkoholowego.

- Wiążemy stan nietrzeźwości - 2,91 promila z niewłaściwą techniką jazdy, która doprowadziła do zjechania na przeciwległy pas ruchu na łuku drogi i czołowego zderzenia z Fordem. Postanowienie jest prawomocne - mówił dla stacji TVP3 Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Według ustaleń śledczych to właśnie utrata panowania nad pojazdem i zjazd na przeciwległy pas ruchu doprowadziły do tragedii, która wstrząsnęła mieszkańcami regionu tuż przed świętami.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.
Ten komentarz jest aktualnie niewidoczny, ponieważ oczekuje na sprawdzenie i zatwierdzenie przez moderator.
Przypominamy - niedopuszczalne jest zamieszczanie treści zawierających wulgaryzmy, nawołujących do agresji lub obrażających inny. Pełen regulamin dostępny tutaj.
B
BKK
Jak można było pozwolić tak pijanemu prowadzić samochód? Chyba, że był najtrzeźwiejszy w całej grupie...

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}