Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Uderzył samochodem w chłopca na hulajnodze. 11-latek trafił do szpitala

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL

Kierowca samochodu osobowego będąc w strefie zamieszkania uderzył w chłopca, który poruszał się na hulajnodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 czerwca około godziny 18:45 na ulicy Bryły w Jelczu-Laskowicach. -Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 33-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, znajdując się w strefie zamieszkania nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego przodem kierowanego pojazdu uderzył w 11-letniego chłopca poruszającego się na hulajnodze. Małoletni mieszkaniec Jelcza-Laskowic został przetransportowany do Wrocławskiego szpitala. Na szczęście doznane urazy nie zagrażają jego życiu i zdrowiu - informuje Wioletta Polerowicz, rzeczni prasowy KPP Oława. -Na miejscu przeprowadzono czynności związane z wypadkiem. Kierowca samochodu osobowego w momencie zdarzenia był trzeźwy. Czynności prowadzą mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach, którzy szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policja przypomina!

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym szczegółowo reguluje zasady ruchu pieszych i pojazdów w strefie zamieszkania. Srefa zamieszkania – to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. 

Każdy kierujący, który wjeżdża w strefę zamieszkania (po minięciu znaku D-40) musi pamiętać, że następuje tam ograniczenie prędkości do 20 km/h., co umożliwi natychmiastowe zatrzymanie pojazdu w razie wystąpienia zagrożenia na drodze. Kolejnym ważnym punktem w tej kwestii jest również zakaz postoju w miejscach które nie są do przeznaczone. Parkowanie samochodów, zespołu pojazdów może odbywać się tylko w wyznaczonych do tego miejscach np. parkingi czy pojazdy na posesjach. Warto wiedzieć, że w strefach zamieszkania skrzyżowania maja charakter równorzędny, co sprawia, że kierowca ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony tzw. „zasada prawej ręki”.

Kierowco pamiętaj! Wyjeżdżając z strefy zamieszkania, mijając znak D-41 włączasz się do ruchu i musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim tym którzy znajdują się na drodze na którą chcesz wjechać.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.
Ten komentarz jest aktualnie niewidoczny, ponieważ oczekuje na sprawdzenie i zatwierdzenie przez moderator.
Przypominamy - niedopuszczalne jest zamieszczanie treści zawierających wulgaryzmy, nawołujących do agresji lub obrażających inny. Pełen regulamin dostępny tutaj.
J
JASIU
Zdarzenie z dnia wczorajszego . Jadąc od banku ING w J-L wzdłuż przychodni lekarskiej kątem oka zauważyłem wyjeżdżającego zza przychodni rowerzystę a właściwie tylko jego przednie koło . Jechałem na pierwszym biegu bez gazu więc ledwo co się toczyłem. Zatrzymałem auto i przed maskę wyjechał mi około 12 letni chłopiec a jego kolega na drugim rowerze uderzył w bok mojego auta . Podkreślam , że już zdążyłem zatrzymać auto . Wyszedłem z auta a młody kolego powiedział "sorry" . Powiedziałem mu , że nie o to chodzi ważne, że jemu nic się nie stało . Gdybym się nie zatrzymał zapewne przejechałbym po dzieciaku , który wyjechał mi przed maską . Co wtedy powiedzieli by rodzice ? Też mam dwóch synów i nie chciałbym odbierać komuś radości cieszenia się dzieckiem i też nie chciałbym iść do więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci . Rodzice zapewne szukali by zemsty (ja bym tak zrobił ) ale tym razem ja jako kierowca pomimo wolnej jazdy i tak musiałbym wziąć winę na siebie ROZMAEIAJCIE ZE SWOIMI DZIEĆMI PROSZĘ !!!

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}