Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

W powiecie trwa akcja alkohol i narkotyki

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: olawa24.pl

Działania potrwają do godzin wieczornych, a ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

2 grudnia od wczesnych godzin porannych oławscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”.- Akcja ukierunkowana jest na eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania potrwają do godzin wieczornych, a ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego - informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej policji. 

Policja przypomina: 

Niebezpieczne skutki jazdy pod wpływem alkoholu:

  •  jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest przestępstwem, które może prowadzić do tragicznych zdarzeń drogowych,
  •  nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Alkohol wpływa na wydłużenie czasu reakcji, zawężenie pola widzenia i zaburzenia koordynacji ruchowej.

O czym należy pamiętać?

  •  Stan po użyciu alkoholu: zawartość od 0,2‰ do 0,5‰ we krwi (lub 0,1–0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu). To wykroczenie, za które grozi kara aresztu lub grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
  •  Stan nietrzeźwości: zawartość powyżej 0,5‰ we krwi (lub powyżej 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu). To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres od 1 roku do 10 lat.

Nieświadoma nietrzeźwość:

  •  nawet niewielka ilość alkoholu wypita poprzedniego dnia może sprawić, że rano nie będziesz w stanie prowadzić pojazdu. Sen nie zawsze wystarczy, aby organizm całkowicie pozbył się alkoholu.

- Bądźmy odpowiedzialni. Każdy uczestnik ruchu drogowego – zarówno kierowcy, jak i piesi – powinien dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Decyzja o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu to świadome narażanie życia i zdrowia wielu osób - dodaje rzeczniczka. 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}