Wianki popłynęły. Noc Świętojańska nad jelczańskim stawem [ZDJĘCIA]
Nad jelczańskim stawem odbyła się Noc Świętojańska, wydarzenie nawiązujące do dawnych tradycji i słowiańskich obrzędów związanych z najkrótszą nocą w roku. Nie zabrakło wianków, muzyki, tańca, legend i wyjątkowego klimatu.
Wydarzenie odbyło się 26 czerwca. W programie znalazły się między innymi bezpłatne badania w cytobusie, folkowa potańcówka, wspólne wicie wianków oraz konkurs na najpiękniejszy wianek.
Uczestnicy mogli poczuć atmosferę dawnych wierzeń i obrzędów. Było szukanie kwiatu paproci, wspólna zabawa, a także część artystyczna, która wprowadziła publiczność w świat słowiańskich legend i tradycji.
Jednym z najbardziej symbolicznych momentów wieczoru było puszczanie wianków na wodę. Uczestnicy z pomostu wrzucali je do stawu, kontynuując dawny zwyczaj związany z Nocą Świętojańską.
O godzinie 22:00 w Strefie Chillout, na skraju lasu, odbyło się widowisko teatralne "Kwiat paproci" w wykonaniu Lalateatru, w reżyserii Dariusza Lecha.