Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Wianki popłynęły. Noc Świętojańska nad jelczańskim stawem [ZDJĘCIA]

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL

Nad jelczańskim stawem odbyła się Noc Świętojańska, wydarzenie nawiązujące do dawnych tradycji i słowiańskich obrzędów związanych z najkrótszą nocą w roku. Nie zabrakło wianków, muzyki, tańca, legend i wyjątkowego klimatu.

Wydarzenie odbyło się 26 czerwca. W programie znalazły się między innymi bezpłatne badania w cytobusie, folkowa potańcówka, wspólne wicie wianków oraz konkurs na najpiękniejszy wianek.

Uczestnicy mogli poczuć atmosferę dawnych wierzeń i obrzędów. Było szukanie kwiatu paproci, wspólna zabawa, a także część artystyczna, która wprowadziła publiczność w świat słowiańskich legend i tradycji.

Jednym z najbardziej symbolicznych momentów wieczoru było puszczanie wianków na wodę. Uczestnicy z pomostu wrzucali je do stawu, kontynuując dawny zwyczaj związany z Nocą Świętojańską.

O godzinie 22:00 w Strefie Chillout, na skraju lasu, odbyło się widowisko teatralne "Kwiat paproci" w wykonaniu Lalateatru, w reżyserii Dariusza Lecha. 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}