PILNE
olawa24.pl 10/01/2019 13:58

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt na początku stycznia odebrał skrajnie wychudzonego Franka. Teraz pies dochodzi do zdrowia w oławskiej Przychodni Weterynaryjnej Aksman.

Franek został odebrany z rąk swojej 48-letniej właścicielki w Radkowie, która głodziła psa z premedytacją dając mu tylko kilka ziarenek karmy dziennie. 

-Zwierzęta nie miały możliwości swobodnego korzystania z zasobów, ponieważ karma i woda były przed nimi chowane - na podłodze nie było jakiejkolwiek miski. Pies, który zdaniem oprawczyni był w typie yorka, regularnie otrzymywał pokarm w dużej ilości - drugi psiak, kundelek, nie był psem prestiżowym, dlatego miał zdechnąć z głodu. Psy od ponad 5 lat nie były u lekarza weterynarii, choć właścicielka wpierała sąsiadom, że wychudzony Franek jest w trakcie leczenia i stąd jego krytyczne wygląd.- opisuje sytuację Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt.

-Obydwa psy zostały kobiecie odebrane i tego samego dnia trafiły do kliniki weterynaryjnej. Wobec Franka zostało wdrożone natychmiastowe leczenie i zlecono wykonanie wszystkich niezbędnych badań. Wiemy na pewno, że pies jest skrajnie niedożywiony - waży 11 kg! LEDWO STOI NA ŁAPACH, ma zapalenie uszu i skóry, jak również problemy hormonalne. Drugi pies jest w zdecydowanie lepszej kondycji. 

-Franek przebywa pod stałym nadzorem lekarzy weterynarii, otrzymuje kroplówki wraz z witaminami i elektrolitami. Dla psiaka został również sprowadzony specjalny lek, który pozwoli mu szybciej stanąć na łapy.

Zobacz jak po kilku dniach walki o jego zdrowie Franek stawia swoje pierwsze kroki.

Trwa akcja zbiórki pieniędzy na ratowanie Franka, można również pomóc mu kupując dobrą jakościowo karmę. Wpłat można dokonywać TUTAJ lub wpłatą na konto

mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: wychudzony Franek

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc proces leczenia psa, może zamówić specjalistyczną karmę weterynaryjną i zlecić jej przesłanie na adres Inspektoratu: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, ul. Przechodnia 4a, 58-560 Jelenia Góra.

Karma sucha TUTAJ.

Karma mokra TUTAJ.

 

Reklama

Wychudzony Franek walczy o zdrowie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 19:54:48

    Ludzie cierpią głód a tu się psem przyjmują, dla ludzi zbierajcie, psy puśćcie wolno. Natura sobie poradzi

  • gość 2019-01-10 20:17:28

    "Gość - niezalogowany 2019-01-10 19:54:48" - co za kretyn napisał taki post? Należy dbać o każdego. Jeżeli cierpisz głód to są odpowiednie instytucje wspierające. Jeżeli znasz człowieka, który nie potrafi sobie poradzić z takim problemem to go wesprzyj. Znęcanie się jest niemoralne i niehumanitarne. Nie ważne czy to człowiek czy zwierzę. NIE ZATRACAJMY CZŁOWIECZEŃSTWA, KTÓRE W OSTATNICH LATACH JEST BARDZO ULOTNE !!!

  • Żu żu - niezalogowany 2019-01-10 23:33:47

    ty ścierko żebyś zdechła z głodu za tego psa!!!!! A ten co napisał o godz. 19:54 to równie popierdolony !!!!!!!!!!!Pewnie taki sam MIŁOŚNIK zwierząt jak ta szmata.Także jak masz pisać takie pierdoły to stul ten swój ryj parszywy ty śmieciu!!!!!!!!!!!A może masz swój udział w tym głodzeniu psiaka!!!!!!!!!!A tej ... to powinni taką karę dowalić żeby od razu wzięła sznurek i powiesiła się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.A redakcja to powinna opublikować morde tej... żeby ludzie pysk jej obili w ciemnej ulicy,żeby żadne zwierzę nie było skazane na taką...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Żu żu - niezalogowany 2019-01-10 23:43:51

    A może to jakaś psychopatka to lepiej od razu posadzić ją na krzesło elektryczne,bo jak ktoś nie ma serca dla zwierząt to nie będzie też miał serca dla ludzi.Gorsza od hitlera.Pytam więc czy ta ...nie mogłaby w ramach kary zapłacić dla Państwa Aksmanów za leczenie psa????

  • Polak_mały - niezalogowany 2019-01-11 01:41:53

    Już od dawna mówię że : czas wykorzystać pręgierz bo stoi tak bezczynnie ...

  • gośćadi - niezalogowany 2019-01-11 10:05:11

    Ta co głodziła do utylizacji,tyle w temacie..

  • gość 2019-01-11 13:46:28

    Brak słów. Nie chce się wierzyć, że można tak traktować stworzenie. Proszę o śledzenie sprawy tej psychopatki, ciekawe czy odpowie za takie bestialstwo.

  • Żu żu - niezalogowany 2019-01-11 19:13:50

    Do utylizacji?To byłoby za szybko i za gładko!!!!Przywiązać w lesie do drzewa takie ścierwo żeby lisy dupę żywcem jej poobgryzały!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-11 21:24:32

    Dziki kraj dzicy ludzie zwierzę ważniejsze od człowieka

  • gość 2019-01-11 21:49:42

    Pewnie dziwnie to zabrzmi....Ale mógłbym być katem lub kimś takim, dla osób które w taki sposób torturują zwierzęta. Słowo "torturują" wydaje mi się adekwatne do stanu zdrowia tego psa. Nie może sobie poradzić z "problemem"? Jest schronisko czy zwykli ludzie, którzy obdarzyli by zwierzę troską i miłością..."Zawsze warto być człowiekiem". Tyle.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 11:34:23

    Ty co tam taki piszesz otym dzikim kraju i ludziach Tej Zulichy bo po filmie nic na myśl mi nie wchodzi to stara prujdupa na bank obsrana i td To nawet człowiekiem nazwać nie można Powiedz mi ty kurwa obrońców Ludzkich Zwyrodnialcow co za różnica czy to zwierzę bezbronne czy człowiek he jedno i drugie czuje chodzi widzi chciał byś czy chciała żeby tak dzieci ci glodzili a ta wypowie tej brudaski zagrzybialem sposub jej wypowiedzi taki co to nie ona kurwa to świadczy jacy są ludzie powinniśmy się uczyć od zwierząt co znaczy kochać i chronić bezgranicznie więc zamknij Tą bdupe i noeodzywaj się Bo jebie ci z mordy grzybem tej kurwa brudaski wielki człowieku.

  • Franek - niezalogowany 2019-01-14 11:17:00

    Obrzydliwy lichwiarzy z ofertą kredytową! WOOOOOOOOON STĄD !!!!!!!

Dodajesz jako: |