Wypadek w Jelczu-Laskowicach. Lądował śmigłowiec LPR
Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Tańskiego, Liliowej i Alei Młodych w Jelczu-Laskowicach. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego .
Do zdarzenia doszło około godziny 18:00. Prawdopodobnie jeden z pojazdów wymusił pierwszeństwo przejazdu nad drugim i doprowadził do zderzenia. W wyniku uderzenia, potrącona została osoba przechodząca przez pasy.
Dwie osoby zostały ranne. Jedna została zabrana do wrocławskiego szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, drugą przetransportowano karetką do szpitala.
Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają dokładne przyczyny tego nieszczęśliwego zdarzenia. Więcej informacji wkrótce
[AKTUALIZACJA 02.06]
-Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzając czynności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że 37-letni kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo (mieszkaniec powiatu wrocławskiego) jadąc ulicą ul. Aleja Młodych w kierunku ul. Liliowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu równorzędnym z ul. Tańskiego, w wyniku czego przodem kierowanego pojazdu uderzył w lewy bok pojazdu marki BMW, którym kierował 20-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego. W wyniku uderzenia samochód BMW obrócił się o 100 stopni, został zepchnięty na pobocze, a następnie tylnym zderzakiem najechał na pieszych znajdujących się na chodniku, po czym zatrzymał się na hydrancie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potrącone piesze tj. 43- letnią kobietę i 11-letnią dziewczynkę (obie mieszkanki Jelcza Laskowic) oraz kierowcę i 21- letnią pasażerkę samochodu BMW przewieziono do Szpitali w Oławie oraz we Wrocławiu, celem zaopatrzenia medycznego. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z obu pojazdów. Kierowcy Forda zatrzymano również prawo jazdy. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki- informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej Komendy.
Policja przypomina, że niezależnie od tego, na jakim obszarze wyznaczono strefę zamieszkania, mijanie znaku D-41 i wjazd na drogę publiczną oznacza włączanie się do ruchu. Nie musi być innych znaków określających pierwszeństwo dla jadących po głównej. Wyjeżdżając ze strefy zamieszkania, zawsze musimy ustąpić im pierwszeństwa. Ponadto kierowca pojazdu musi ustąpić pierwszeństwo każdemu pieszemu, a dopuszczalna prędkość w strefie zamieszkania to 20 km/h, która umożliwia niemal natychmiastowe zatrzymanie pojazdu.