Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Zobacz komiks współtworzony przez oławskiego historyka

Dodano: Autor:
Komiks pt. " Niepokorni. Podziemna organizacja harcerska Jednostka Sokołów" powstał w wyniku współpracy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach i Instytutu Pamięci Narodowej. Współautorem komiksu jest znany oławski historyk Tomasz Gałwiaczek.

11 listopada 2020 roku naród Polski obchodził 102. rocznicę odzyskania niepodległości.-Pamiętajmy, że walka o całkowitą suwerenność nie skończyła się 11 listopada 1918 r., lecz trwała wiele lat dłużej. Przedstawiamy Wam fragment lokalnej historii. Opowieść, którą prezentujemy w formie komiksu, to nie fikcja. Był rok 1945. Dobiegała końca II Wojna Światowa. Bohaterowie historii byli mieszkańcami Jelcza, Laskowic, Miłoszyc i Piekar. Mimo że byli zmęczeni wojną, nie chcieli pogodzić się z narzuconym Polsce dyktatem. Nie wszyscy doczekali się w zdrowiu i sile, uczciwej pamięci i uznania dla walki o wolną i suwerenną Polskę. Stali się spadkobiercami starszych kolegów z Szarych Szeregów, Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego. Chcieli żyć w wolnej Polsce.- informuje Miejsko- Gminne Centrum Kultury w Jelczu- Laskowicach. 

Komiks pt. "Niepokorni. Podziemna organizacja harcerska Jednostka Sokołów”  jest efektem współpracy  Instytutu Pamięci Narodowej z MGCK w Jelczu- Laskowicach. Bardzo dobrze znany oławskiej społeczności historyk Tomasz Gałwiaczek jest współautorem komiksu. O rysunki i okładkę zadbał Damian Banasz. -Komiksy, wraz z płytą DVD „Buntownicy” z cyklu „13 minut w przeszłość” są dostępne bezpłatnie w Centrum Kultury. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem MGCK, tel. 798-960-230.- informuje instytucja kultury. Obejrzyj komiks TUTAJ

Reklama
Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

A
Aczkolwiek ten się nie myli co
Mam podejrzenie ,że celem IPN jest zniechęcenie kolejnych pokoleń do tematyki patriotycznej.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}