26-latek padł ofiarą oszustwa, po wypłaceniu pieniędzy z własnego konta. Wpłacił je we wpłatomacie, używając kodów BLIK otrzymanych od oszusta. Stracił w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych.
Policjanci z Oławy zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o pięć kradzieży z włamaniem, przywłaszczenie mienia oraz bezprawne wykorzystanie cudzej karty płatniczej.
Mieszkaniec powiatu oławskiego wsiadł za kierownicę Volkswagena, mając w organizmie dwa promile alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu policjant z oławskiej patrolówki, który w tym czasie był poza służbą.
Przez kilka dni służby ratunkowe z powiatu oławskiego były kierowane do zdarzeń, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Na numer alarmowy 112 dzwonił anonimowy rozmówca, który informował między innymi o rzekomych pożarach, awanturach i innych sytuacjach wymagających pilnej interwencji.
Aż 194 km/h wskazał policyjny radar prędkości podczas kontroli przeprowadzonej na drodze powiatowej między Piekarami a Kopaliną. Za kierownicą BMW siedział 23-letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem.
Wobec sierżanta Konrada Kusia z Komendy Powiatowej Policji w Oławie wszczęto postępowanie administracyjne dotyczące możliwości zwolnienia go ze służby z powodu długotrwałych zwolnień lekarskich. Jak się okazuje, one wynikają z wypadków, które miały miejsce na służbie.
Mimo licznych apeli policji na drogach powiatu oławskiego nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców. W ciągu zaledwie kilku dni funkcjonariusze zatrzymali sześć osób prowadzących pod wpływem alkoholu, przeprowadzili ponad 220 interwencji i obsłużyli 16 kolizji drogowych.
Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w ramach ogólnopolskiej akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu".
Na terenie całego powiatu oławskiego policjanci przeprowadzają kontrole kierowców, sprawdzając, czy prowadzą pojazdy w stanie trzeźwości i nie są pod wpływem narkotyków lub innych substancji odurzających.
To była walka o ludzkie życie. Policjanci przez ponad dwie godziny rozmawiali z 23-latkiem znajdującym się w kryzysie psychicznym, który siedział za barierkami mostu nad Odrą. Dzięki ich zaangażowaniu, empatii i profesjonalizmowi młody mężczyzna został bezpiecznie sprowadzony i przekazany pod opiekę medyków.
Trzech obywateli Gruzji podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce zostało zatrzymanych przez policjantów. Dwóch z nich decyzją sądu trafiło już do aresztu.
Nadchodzący długi weekend oznacza dla wielu mieszkańców czas wyjazdów, rodzinnych spotkań i odpoczynku, ale także zwiększony ruch na drogach. Oławscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole.
47-letni mieszkaniec powiatu oławskiego został zatrzymany przez policjantów z Jelcza-Laskowic po tym, jak groził pozbawieniem życia czterem osobom. Mężczyzna miał również oddać dwa strzały z przedmiotu przypominającego broń palną. Jak ustalili śledczy, jego zachowanie było motywowane narodowością pokrzywdzonych.
Podczas otwarcia letniego basenu miejskiego w Oławie policjanci spotkali się z mieszkańcami, by przypomnieć o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz odpowiedzialnym zachowaniu na drogach.
Pożar wiaty śmietnikowej przy ulicy 3 Maja w Oławie mógł doprowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji. Dzięki szybkiej reakcji służb udało się opanować sytuację, a już następnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie 42-letniego mieszkańca Oławy.
Policjanci z Oławy zatrzymali do kontroli 28-letniego kierowcę Audi A4. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a zamontowane na aucie tablice rejestracyjne były przypisane do innego pojazdu.
Dwóch kierowców straciło prawa jazdy po skrajnie niebezpiecznych zachowaniach na drogach powiatu oławskiego. Jeden z nich pędził motocyklem przez Oławę, a drugi samochodem osobowym w kierunku Gać.
26-letni kierowca z Wrocławia poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad dwukrotnie wyższą od dozwolonej.
Policjanci z Oławy prowadzą pilne poszukiwania za 49-letnim mieszkańcem gminy Oława. Mężczyzna ostatni raz był widziany dzisiaj około godziny 14:00 na terenie Oławy i od tego czasu nie skontaktował się z rodziną. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o pomoc i przekazywanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego.
Nietypowe zgłoszenie postawiło na nogi służby w Oławie. Spacerujący mieszkaniec zauważył wystającą z rzeki białą dłoń i natychmiast powiadomił policję. Na miejsce skierowano także straż pożarną.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Wierzbnie. Podczas czyszczenia prywatnej kolekcji broni eksplodował jeden z naboi, a 36-letni właściciel doznał obrażeń twarzy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu.
Pięć zatrzymanych osób, które były poszukiwane, 33 skontrolowane pojazdy i działania prowadzone od wczesnych godzin porannych do wieczora, to bilans akcji przeprowadzonej w piątek, 15 maja przez oławskich policjantów.
Do Komendanta Powiatowego Policji w Oława trafiły podziękowania od mieszkanki powiatu oławskiego za pomoc udzieloną jej rodzinie przez dzielnicowego asp. szt. Krzysztofa Pikułę.