Kierowcy mogą już korzystać z w pełni wyremontowanego odcinka drogi łączącego Wójcice i Minkowice Oławskie. Wartość wykonanych prac wyniosła ponad 820 tysięcy złotych.
To miejsce od kilku dni przeżywa prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy Jelcza-Laskowic wreszcie mogą korzystać z Parku Europejskiego - nowej przestrzeni rekreacyjnej, na którą czekali od lat.
Gmina Domaniów otrzymała spore dofinansowanie dofinansowania z budżetu województwa dolnośląskiego między innymi na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Piskorzówku oraz remont świetlicy wiejskiej w Domaniowie.
Środki zostaną przeznaczone na realizację trzech zadań: budowę drogi w Owczarach i Jankowicach Małych, doposażenie świetlic wiejskich oraz konserwację rowów melioracyjnych na terenie gminy.
Kolejny krok w stronę budowy Trasy Swojczyckiej stał się faktem. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na opracowanie studium korytarzowego dla planowanej drogi wojewódzkiej nr 455, która ma połączyć Wrocław z Jelczem-Laskowicami.
Inwestycję o wartości ponad 7,3 mln zł zrealizuje firma z Poznania w formule "zaprojektuj i wybuduj".
Inwestycja objęła 544-metrowy odcinek jezdni, który zyskał nową nawierzchnię, utwardzone pobocza oraz peron przystankowy.
W Oławie trwa modernizacja zabytkowego dworca PKP, uznawanego za najstarszy czynny dworzec kolejowy w Polsce. Inwestycja, rozpoczęta w czerwcu 2025 roku, ma przywrócić obiektowi pełną funkcjonalność i zakończyć się w drugiej połowie 2026 roku.
Na placu budowy prowadzone są intensywne prace, które mają zwiększyć efektywność oczyszczania ścieków i poprawić bezpieczeństwo ekologiczne w gminie Oława.
Plac budowy pod nową świetlicę w Drzemlikowicach został oficjalnie przekazany wykonawcy. Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się już w najbliższych dniach.
Świetlica wiejska w Domaniowie zostanie zmodernizowana dzięki wsparciu w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".
Na terenie powiatu oławskiego trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat. Równocześnie remontowane są drogi wojewódzkie nr 396 i 455, co od początku wywołuje ogromne utrudnienia dla mieszkańców. Jak podkreśla Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, nie było jednak innego wyjścia, ponieważ inwestycje realizowane są ze środków unijnych przeznaczonych na odbudowę infrastruktury po powodzi.
Rozbudowa infrastruktury pieszo-rowerowej przy ulicy Kilińskiego w Oławie zbliża się do finału.
Na Skwerze Praw Kobiet w Oławie trwają prace przygotowawcze pod mural, który upamiętni kobiety szczególnie związane z historią i życiem miasta.
Od 11 maja kierowcy korzystający z droi wojewódzkiej nr 455 łączącej Oławę i Jelcz-Laskowice muszą przygotować się na poważne utrudnienia. W związku z kolejnym etapem remontu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, która dla wielu mieszkańców oznacza znacznie dłuższe codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy domu.
Proboszcz bystrzyckiej parafii, ksiądz Tadeusz Rogacki, odebrał promesę w wysokości 50 tysięcy złotych na prace konserwatorsko-remontowe wieży Kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów.
Zakończyła się modernizacja drogi gminnej przy ulicy Średniej w Piekarach. Inwestycja warta ponad 1,18 mln zł, ma poprawić bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.
Trwa rozbudowa stacji uzdatniania wody w Siedlcach - jednej z kluczowych inwestycji dla północno-zachodniej części gminy, która poprawi jakość i niezawodność dostaw wody dla mieszkańców kilku miejscowości.
W Oławie planowana jest kolejna inwestycja mająca poprawić komfort poruszania się pieszych i rowerzystów. Miasto przygotowuje się do budowy nowej, oświetlonej ścieżki, która połączy ulicę Sikorskiego z ulicą 3 Maja, na terenach znajdujących się za dawnym sklepem Tesco.
Nowe boisko, wielkie emocje i jeszcze większa radość uczniów. W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Drzemlikowicach oficjalnie otwarto długo wyczekiwaną inwestycję. Był pierwszy strzał na bramkę, symboliczne przecięcie wstęgi i sportowe pokazy.
Przy Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie trwają prace nad modernizacją wielofunkcyjnego boiska.
W ramach prac wykonano nową nawierzchnię jezdni, przebudowano pobocza i zjazdy, a także wzmocniono newralgiczne odcinki drogi.
Inwestycja jest na końcowym etapie, a prace wykończeniowe zmierzają ku końcowi.
Rozpoczęły się prace przy budowie zatoki autobusowej i modernizacji ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Hirszfelda. Zakończenie prac planowane jest na początek czerwca.