Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Domowe piwo, czyli co potrafi zdziałać połączenie słodu, chmielu i drożdży?

Dodano: Autor:
Dziś nie ma osoby, która choć raz nie spróbowałaby piwa rzemieślniczego. Tak zwane crafty opanowały nadwiślańskie okolice już kilka lat temu, a jednak trend, który wydawał się jedynie chwilową modą okazał się na dobre zakorzenić w polskim krajobrazie. Ilość nazw nowo powstałych na bazie chałupniczej produkcji browarów oraz ich obszerne oferty uwzględniające najbardziej egzotyczne style piwa urosły do tego stopnia, że przeciętnemu, niedzielnemu piwoszowi bardzo trudno jest połapać się w tym, co pije, nie mówiąc już o odtwarzaniu najlepszych receptur w domowym zaciszu.

Zacznij od podstaw i wybierz ulubiony styl
Fundamentami chałupniczej działalności piwowarskiej są oczywiście zakupy. Bez odpowiedniego zmysłu i popartej doświadczeniem wiedzy trudno połapać się w ofertach współczesnych specjalistycznych sklepów, nawet jeśli - tak jak Bimber Hobby - służą branżowym know-how i kompleksowymi poradami dla żółtodziobów w świecie chmielowej goryczki.

Interesujące nas słody, chmiel oraz adekwatny do obranego stylu gatunek drożdży najlepiej kupować pod przysłowiowym jednym dachem – po pierwsze dla wygody, po drugie zaś w związku z większą kontrolą nad ubezpieczoną przesyłką. Może się też zdarzyć, że przy okazji zakupu skonsultujemy się z wykwalifikowanymi sprzedawcami-pasjonatami, którzy w razie kłopotów podpowiedzą nam, w jakim kierunku iść z kolejnymi warkami.

Który składnik domowej receptury browarniczej liczy się najbardziej?
Najbardziej na smak trunku wpływać będą użyte słody
, dlatego najlepiej przed zakupem zastanówmy się z podręcznikiem w dłoni, jakie piwo najbardziej nas interesuje. Następnie do bazy dodajemy chmiel w jednej z dostępnych odmian, po czym, last but not least, przychodzi pora na profesjonalne drożdże piwowarskie.

To dzięki nim napitek nabierze wyraźnego sznytu, odpowiedniej klarowności czy też dodatkowych nut w bukiecie smaków a nawet kolorystyce. Ponieważ drożdże dla amatorów domowego piwa dostępne są dodatkowo w wersji suchej bądź płynnej (nieco droższej), pamiętajmy, że na początku naszej przygody nie warto inwestować zbyt wiele, bowiem bardzo wiele partii piwa zdarzy się nam zmarnować, nim dopniemy swego i będziemy absolutnie pewni efektu.

[Materiał partnera]

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}