Fabryka nie będzie miała wpływu na zdrowie mieszkańców

Mieszkańcy, Fabryka będzie miała wpływu zdrowie mieszkańców - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
olawa24.pl 02/07/2019 10:24

Capchem Poland sp. z o.o. inwestor, który ma wybudować w Godzikowicach fabrykę elektrolitów chce rozmawiać z mieszkańcami. Firma wydała oświadczenie po fali protestów. -Fabryka nie będzie miała absolutnie żadnego wpływu na zdrowie mieszkańców. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji elektrolitu — wyjaśniają.

Shenzhen Capchem Technology Co., Ltd. od prawie 20 lat zajmuje się produkcją materiału do baterii litowo-jonowych. Produkowany materiał wykorzystywany jest m.in. przy produkcji akumulatorów samochodowych i baterii do telefonów komórkowych. Dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, idealne położenie na mapie Europy oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników w gminie Oława zadecydowały, że to właśnie w Godzikowicach chcemy otworzyć zakład produkcyjny.

Jesteśmy otwarci na dialog z mieszkańcami. W ciągu najbliższych tygodni dołożymy wszelkich starań, żeby przekazać im rzetelne informacje nt. inwestycji i odpowiedzieć na ich pytania i ewentualne wątpliwości. Inwestycja od początku jest realizowana zgodnie z polskim prawem i obowiązującymi normami. Szczególnie wart podkreślenia jest fakt, że nasza fabryka nie będzie miała absolutnie żadnego wpływu na zdrowie mieszkańców. Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji elektrolitu. Na całym świecie zatrudniamy ponad 1000 pracowników, dbając o komfort ich pracy i bezpieczeństwo, które traktujemy priorytetowo. Dokładamy wszelkich starań, żeby nasze fabryki i ich wyposażenie gwarantowały najwyższe standardy. Dowodem są certyfikaty bezpieczeństwa,: ISO9001 dotyczący zarządzania procesem produkcyjnym, ISO14001 potwierdzający najwyższą dbałość o środowisko naturalne oraz certyfikat OHSAS180001 z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Cały proces produkcyjny odbywa się w szczelnych, zamkniętych systemach, a wszystkie produkty uboczne są odpowiednio zabezpieczone i neutralizowane bez oddziaływania na lokalną społeczność.

Otwarcie naszej fabryki w Godzikowicach to również szansa dla lokalnego rynku pracy. Docelowo zatrudnienie znajdzie około 80 osób, głównie mieszkańców gminy Oława. Warty podkreślenia jest również fakt, że 90% surowców wykorzystywanych przy produkcji materiałów w fabryce w Godzikowicach będzie kupowane od polskich renomowanych firm funkcjonujących na rynku rodzimym i europejskim.

Capchem Poland sp. z o.o.

Reklama

Fabryka nie będzie miała wpływu na zdrowie mieszkańców komentarze opinie

  • gość 2019-07-02 11:44:56

    Komitet Społeczny Stop budowie zakładów elektrolitu w Godzikowicach na swoim profilu na facebook zestawił ze sobą oświadczenie inwestora Capchem z dnia 02.07.2019 r. z dokumentami stworzonymi na zlecenie tegoż inwestora. W dokumentach czytam " Wyniki przeprowadzonej w roku 2018 „Oceny zasadności kwalifikacji projektowanego zakładu CAPCHEM do zakładu o zwiększonym lub dużym ryzyku”, z uwzględnieniem ilości substancji:
     stwarzających zagrożenie dla zdrowia;
     stwarzających zagrożenia fizyczne;
     stwarzających zagrożenia dla środowiska;
     stwarzających pozostałe zagrożenia,
    wykazały, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie rodzajów i ilości znajdujących się w zakładzie substancji niebezpiecznych, decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładu o zwiększonym lub dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej (Dz.U. 2016 poz. 138) projektowany zakład powinien być zaliczony do zakładu o dużym ryzyku (ZDR) ze względu na zagrożenia dla zdrowia. Stwierdzono, że ilości znajdujących się na terenie zakładu substancji palnych nie stwarzają podstaw do zaliczenia do zakładu o zwiększonym ryzyku (ZZR) ze względu na zagrożenia fizykochemiczne. Z przeprowadzonej analizy wynika, że ilości znajdujących się na terenie zakładu substancji niebezpiecznych dla środowiska nie stwarzają podstaw do zaliczenia zakładu do ZZR ze względu na zagrożenia dla środowiska" Czy inwestor pogubił się we własnych prawdach?
    Zapraszamy na nasz profil https://www.facebook.com/StopbudowiezakladowelektrolituwGodzikowicach/posts/648349348974352?__xts__[0]=68.ARAiPrDRZkbx4grQMgAHvxUa4dY3ciIrGUWRvdo4vCx_l41u-pPVsnq8MAYxiETiRL1PpagaM3k1OjttxtiLtYBBMmzKoPTBtoHV-5YYOLR9Z3YxtQGSAFgbfGH7vl89lLCEE7IJDNiU0WIicQYs6w2lAJtRrP_Ly1twDQWZPaP5ubFZs43eIjlHKNg_6OVE-ds8HrmPMKvijZEpWiXBZsUwGDIhJgeSz0ExminTXk8aH7LP4XMitEdomDlEJQPRkA-AQ21orirG7bEObQX_qBGWs0ku1AeQQAuJRZynJt1fSgXRecSAb7DL_270zK-4Wvs&__tn__=-R-R

  • gość 2019-07-02 12:19:41

    Ale o co chodzi w poprzednim komentarzu? Z obu informacji wynika jedno i to samo - inwestor spełnia wymagania zgodnie z naszym prawem. Fabryka o zwiększonym ryzyku więc należy przyjąć zwiększone środki ostrożności.
    Śmieci palone zarówno na pobliskim wysypisku jak i w wielu piecach w okolicznych domach trują nas wszystkich znacznie bardziej.

  • cześ - niezalogowany 2019-07-02 13:13:47

    też mi się wydaje że jeżeli już jakieś zagrożenie będzie to najwyżej dla tych co tam będą pracować chociaż i tak pewnie minimalne

  • gość 2019-07-02 13:30:35

    "projektowany zakład powinien być zaliczony do zakładu o dużym ryzyku (ZDR) ze względu na zagrożenia dla zdrowia" i wszystko w temacie.

  • gość 2019-07-02 13:40:44

    Do tego "komitetu społecznego", czy macie problem ze zrozumieniem różnicy pomiędzy kwalifikacją ZZR a ZDR? Czy że kwalifikacja dotyczy możliwości wystąpienia awarii, a nie samego funkcjonowania zakładu? Funkcjonowanie zakładu i zabezpieczenia przed wystąpieniem awarii określają całkiem inne przepisy. Z drugiej strony, ostatnio ktoś zwrócił mi uwagę na to, że wy wiecie że zakład i tak powstanie, ale może dzięki całej tej zaplanowanej akcji uda się wam wyprosić budowę jakiegoś placu zabaw, albo remontu boiska?

  • gość 2019-07-02 13:49:27

    "Protestujący" pomiędzy protestami przeciwko sieci 5G, konwentami płaskoszczypów i marszami antyszczcepionkowców organizują sobie w wolnych chwilach protesty przeciwko fabrykom?

  • gość 2019-07-02 14:24:16

    Czytając to oświadczenie jednego z inwestorów, jako zwykłemu laikowi, nasuwają mi się natychmiast dwa podstawowe pytania:
    1. Skoro zakład nie ma mieć absolutnie żadnego wpływu na zdrowie i na środowisko, skoro mają certyfikaty, skoro inwestor ma takie doświadczenie, procedury itd., skoro to taka "cudowna" szansa na rozwój i nowe miejsca pracy (ja słyszałam, że dla obywateli Ukrainy a nie dla osób z gminy) to DLACZEGO NIKT NIE CHCIAŁ TEGO TYPU FABRYKI U SIEBIE??? Przecież wiadomo, że lokalizacja w Godzikowicach to nie był pierwszy typ inwestora. Zdecydowali się na nią dopiero jak z innych miejsc (np. z Kobierzyc) ich pogoniono. Dlaczego wszyscy bronili się rękami i nogami przed taką "wspaniałą" fabryką i "szansą"??????????????????????/
    2. Dlaczego inwestor nie miał i nie ma odwagi SPOTKAĆ SIĘ Z MIESZKAŃCAMI I ODPOWIEDZIEĆ NA ICH PYTANIA??? Bo łatwiej jest publikować tylko to, co jest wygodne??? Bo boją się, niewygodnych pytań ludzi, którzy mają pojęcie o co w tym wszystkim chodzi???
    Tak się zastanawiam, czy tylko mnie takie pytania i wątpliwości się nasuwają?

  • gość1 - niezalogowany 2019-07-02 15:08:09

    wójt mówił przed kamerami, że spotka się z mieszkańcami w ciągu 2-3 tygodni.... wczoraj nie zdążył? bo zamknęli się w sobie?
    do 14.30 pracowali, bo upał...........
    a w zeszłym tygodniu upal nie przeszkadzał?

  • Katarzyna - niezalogowany 2019-07-02 15:34:29

    kto te działki sprzedał pod takie inwestycje?
    nie wiedzieli wcześniej, że takie fabryki będą pierwsze i największe w Europie?
    chińska rakowa implementacja....
    w chinach nie, ale w PL tak
    elektromobilność :)

  • gość 2019-07-02 15:40:06

    Na pewno nie będzie miała wpływu????
    https://www.facebook.com/StopbudowiezakladowelektrolituwGodzikowicach/

  • Prezydent - niezalogowany 2019-07-02 16:46:06

    Fala upałów( za rok będzie jeszcze goręcej )Przy 34C stopni, nagrzana fabryka i plac wokół niej, zajmie się ogniem w 2 minuty. Już mamy ekologiczny kryzys i zostało nam 20 lat życia, a taka budowa pochłania nie tylko ziemię, hajs ale i energię. Chyba,że faktycznie czekacie tylko na bombę z nieba do wyboru USA albo ROSJA, no albo taką od innego BOGA :D Zamiast pedofilom rzucać na tacę w burdlu za mszę w srencji niepowstania inwestycji, to może zbudujcie więcej placów zabaw i szkół, bo się Oławska "Młodzież" bzyka jak owad, na każdej ławce! Zróbcie uświadomienie tych niewychowanych gówniaków w akcji- "Prezerwatywa nie gryzie".
    Tam MUSI powstać fabryka!
    firma DUREX albo PAMPERS!
    a nie firma,która chce 1000 ludzi do pracy- a co w Godzikowicach jest aż tylu Inżynierów?
    Co dacie ludziom oprócz 500zł,żeby zamknęli mordę i pozwolili na budowę?
    Przecież Ci co protestują teraz za 20 lat nie będą żyli hahahaha

  • gość 2019-07-02 17:56:19

    ciemnogór zawsze bedzie protestował i przeciw wszystkiemu , tak samo bylo z wiatrakami ... co za masa

  • Gość - niezalogowany 2019-07-02 19:09:22

    Osoby poierające budowe to raczej osoby nie doinformowane lub takie które maczał swoje łapska w inwestycji,skoro to taka wspniała inwestycja proszę przykłady.To obrońcy inwestycji liczą na profity. Raczej inwestor nie napiszę że to syf i rakotwórcze tylko ogóliki certyfikaty i normy jakościowe.Jak wyglądają realia w naszym rejonie chyba każdy wie. Stop Fabryce Elektrolitu na nic nie liczę dbam
    O Nasze i Naszych dzieci wspólne miejsce do życia i relaksu. Damy radę bez tych wątpliwych miejsc pracy z dużym ryzykie utraty zdrowia.

  • gość 2019-07-02 21:21:23

    Sratatata, kłamią jak zwykle w takich przypadkach. Powiedzą wszystko ażeby tylko wybudować a potem to już musztarda po obiedzie.
    NIE ,,DAJTA" SIĘ LUDZISKA ZWIEŚĆ.

  • gość 2019-07-02 22:59:27

    ja tez niechce tej fabryki w poblizu,,,niech ida tam gdzie przyjma ich z otwartymi rekoma,,,do niemiec ,czech

  • gość 2019-07-03 06:37:26

    gość 2019-07-02 17:56:19 ciemnogród poznać po takich wpisach jak Twój.
    Człowiek światły korzysta z wielu opracowań naukowych które już można zdobyć poprzez np. internet, a po takiej wypowiedzi widać że nawet nie chce się takiemu ,,Ciemnogradzianinow" zajrzeć do jakiegokolwiek opracowania naukowego na dany temat. Cóż trzeba taki tekst przeczytać jeszcze ze zrozumieniem.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-03 09:07:47

    A taka ciekawostka - Huta Oława jest zakładem dużego ryzyka że względu na ilość bieli cynkowej, tej bieli, którą co rano w kosmetykach się smarujemy. Szkodliwa jest dla organizmów wodnych. Faurecia, która naprawdę ludziom może wyrządzić poważne szkody że względu na toksyczne substancje jest tylko zakładem zwiększonego ryzyka. Sposób klasyfikacji i progi nie oddają rzeczywistych zagrożeń. Np dla Huty cały zysk to nie dopuścić aby im ta biel poszła w komin, tylko te tlenki wyłapać.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-24 01:18:56

    Dobrze napisane ciemnogrod ,tak mysleli ze nikt nie bedzie wiedzial o co chodzi a tu ZonG
    Jezeli tak chca rozmawiac z Mieszkancami to, dlaczego w Olawie przeciez w Godzikowicach jest duza swietlica??Zachecaja do pracy przeciez w okolicy jest masa zakladow,
    Nie dajmy sie sprzedac za marna kase