Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Gotowi do startu? Rajd Koguta już za chwilę!

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: OLAWA24.PL

Już w najbliższy czwartek w Oławie wielkie motoryzacyjne święto. Wystartuje dziesiąta edycja Charytatywnego Rajdu Koguta. Uczestnicy wszystkich edycji zebrali już łącznie ponad 10 milionów złotych na pomoc chorym dzieciom. Teraz kolejna podróż przez Polskę! 

W tym roku metą charytatywnej imprezy motoryzacyjnej jest Zamość, miasto o niezwykłej historii i jednym z najpiękniejszych rynków w Polsce. Trasa wiedzie z Oławy przez Częstochowę i malownicze tereny województw dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Po drodze uczestnicy będą mogli podziwiać rozległe doliny, lasy, historyczne zabytki oraz zapierające dech w piersiach widoki Roztocza i okolic Zamościa.

Pierwszy start rowerzystów i motorowerzystów zaplanowano 4 czerwca o godzinie 8:00 w Oławie na ulicy Kutrowskiego. Następnie, drugi oficjalny start zaplanowano na godzinę 10:00 nad stawem w Jelczu-Laskowicach. 

Przypomnijmy, że Rajd Koguta to największa charytatywna impreza motoryzacyjna w Europie, który od lat łączy pasję do klasycznych pojazdów z realną pomocą potrzebującym. Rajd Koguta na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń motoryzacyjno-charytatywnych w Polsce. Przez lata meta rajdu gościła m.in. w Zakopanem, Karpaczu, Stegnie, Mielnie, Mrągowie czy Giżycku. Każda edycja to nie tylko niezwykła podróż przez Polskę, ale przede wszystkim konkretna pomoc - we wszystkich dotychczasowych edycjach udało się zebrać imponującą kwotę 10 929 755 zł.

Zainteresowanie rajdem rośnie z roku na rok. Ze względów logistycznych i bezpieczeństwa wprowadzono limity uczestników: auta osobowe, ciężarowe, autobusy, traktory - 3 500 miejscmotocykle i motorowery - 350 miejscrowery - 50 miejsc.

Wśród setek klasyków, youngtimerów i motoryzacyjnych ciekawostek pojawi się jednak samochód, który bez wątpienia przyciągnie uwagę fanów czterech kółek. Sebastian Majcher ze Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych "Galicya" wyruszy z Oławy do Zamościa autem, którego na polskich drogach praktycznie nie sposób spotkać. To związany z legendą NASCAR Chevrolet z numerem 3, którym jeździł Dale Earnhardt, jeden z najbardziej rozpoznawalnych kierowców w historii światowego motorsportu.

Na starcie pojawi się również ekipa "Jelczem w Himalaje", to legendarny polski projekt upamiętniający złoty wiek polskiego himalaizmu oraz rolę kierowców wyprawowych. Uczestnikiem rajdu będzie również Marek Suslik, podróżnik, który zimą przejechał świat na motocyklu, pokonując tysiące kilometrów w ekstremalnych warunkach. Dołączą do nas także załogi, które przemierzyły trasę z Tajlandii do Polski, przywożąc ze sobą niezwykłe historie, doświadczenia i wspomnienia.

Wszystkich podróżników będzie można spotkać na mecie rajdu w Zamościu, gdzie opowiedzą o swoich wyprawach, przygodach i wyzwaniach, jakie napotkali w drodze.

Wyścigówka NASCAR pojedzie z Oławy do Zamościa. To samochód z niezwykłą historią Wyścigówka NASCAR pojedzie z Oławy do Zamościa. To samochód z niezwykłą historią Rajd Koguta wystartuje już w czwartek. Jak co roku uczestnicy od wielu miesięcy przygotowywali swoje pojazdy do tej wyjątkowej wyprawy. Wśród setek klasyków, youngtimerów i motoryzacyjnych ciekawostek pojawi się jednak samochód, który bez wątpienia przyciągnie uwagę fanów czterech kółek.

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (0)

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}