Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Który syrop przeciwkaszlowy wybrać na kaszel suchy, a który na mokry?

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: Materiał partnera

Przeziębienie, grypa, choroby oskrzelików i oskrzeli - wszystkie mogą przebiegać z objawem kaszlu. Jest on uciążliwy, zwłaszcza gdy pojawiają się duszności albo zalegająca wydzielina. Warto zatem dowiedzieć się jaki syrop wybrać na kaszel suchy, a jaki na mokry.

Syrop na kaszel suchy i mokry - kiedy warto go stosować? 

Czasami trudno jest odróżnić czy ma się do czynienia z kaszlem suchym, czy mokrym, a nie zawsze ma się możliwość od razu dostać się do lekarza. W takim przypadku warto sięgnąć po syrop na kaszel suchy i mokry. Łączy on składniki, które zapewniają ułatwione odkrztuszanie, rozrzedzają wydzielinę i przeciwdziałają dusznościom. Taki syrop zawiera polisacharydy, które łagodzą uczucie pieczenia i nawilżają błony śluzowe, a tym samym pomaga odkrztuszać wydzielinę. Warto wybrać produkt z miodem, który ma przyjemny smak. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dla danej grupy wiekowej, a syropu nie należy zażywać przed snem. Osoby, które muszą kontrolować glukozę i fruktozę powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem syropu bez recepty zawierającego te składniki. Syrop przeciwkaszlowy dla dzieci i dorosłych na kaszel suchy i mokry zawiera wyciąg z porostu islandzkiego, prawoślazu czy babki lancetowatej.      

Jaki syrop na kaszel mokry warto wybrać? 

Często nie ma się wątpliwości, że ma się do czynienia z kaszlem mokrym. Dzieje się tak, gdy kaszel następuje po katarze i jest wynikiem zalegającej w oskrzelikach czy oskrzelach wydzieliny. Tutaj pojawia się pytanie - jaki syrop na kaszel mokry wybrać? Należy zdecydować się na syrop, który ma działanie mukolityczne, a więc ułatwia rozrzedzanie i odkrztuszanie wydzieliny. Warto pamiętać, że nie należy łączyć syropu o działaniu mukolitycznym z lekiem hamującym odruch kaszlu, gdyż jest to niebezpieczne.        

Syrop na kaszel suchy - co powinien mieć w swoim składzie?  

W przypadku kaszlu suchego warto sięgnąć po produkt, który ma działanie nawilżające błony śluzowe. Dobrze sprawdzi się syrop z lewodropropizyną. W przypadku tego rodzaju syropów działania niepożądane występują bardzo rzadko. Należy bezwzględnie stosować się do zalecanych dawek i ich przestrzegać. Syrop najlepiej przyjmować po posiłku. W przypadku, gdy kaszel nie mija w ciągu 7 dni, należy zaprzestać stosowania syropu i udać się do lekarza.

[Artykuł partnera]

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}