PILNE

Łańcuch ludzi. Będzie protest przed oławskim Sądem

Mieszkańcy, Łańcuch ludzi Będzie protest przed oławskim Sądem - zdjęcie, fotografia

Oława po raz kolejny włącza się w ogólnopolski protest dotyczący wolnych sądów, a także zmianą wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Akcja Demokracja wzywa mieszkańców do stworzenia łańcucha ludzi. Manifestację zaplanowano na czwartek, 14 grudnia o godzinie 19:00.

Do akcji do tej pory przyłączyło się 37 miast, w tym Oława. Centralne wydarzenia odbędą się w Warszawie, pod Pałacem Prezydenckim.

Na stronie ruchu czytamy - „Projekty, PiS, które Andrzej Duda zawetował w lipcu, wróciły. Przedstawione przez Prezydenta we wrześniu projekty ustaw zostały przyjęte już przez Sejm. Niestety nadal łamią Konstytucję” – mówi Piotr Cykowski, kampanier Akcji Demokracji. „To moment próby i ostatni dzwonek. Prędzej czy później PiS zapłaci polityczną cenę za niszczenie demokracji. Władza obawia się protestu. Dlatego też tak długo przeciągali prace nad ustawami. Wiedzą, że gdy zimno i święta za pasem, trudno nam protestować. Trudno, ale trzeba. Bo to czas próby dla nas i dla Polski.” – dodaje.

W Oławie manifestacja rozpocznie się 14 grudnia o 19:00 przed Sądem Rejonowym.

Reklama

Łańcuch ludzi. Będzie protest przed oławskim Sądem komentarze opinie

  • Poprawny politycznie - niezalogowany 2017-12-15 21:32:26

    Ps: Jeszcze tylko rozwalimy te przeklęte betonem komunistycznym obłożone Sądy które są kpina na tle Europy. Długie toczące się sprawy, kuriozalne wyroki. To ostatni taki beton który jak widzimy próbje wcisnąć Polaka, że łamana jest konstytucja i demokracja. Trzeba rozliczyć zdrajców narodu.

  • Poprawny politycznie - niezalogowany 2017-12-15 21:26:40

    Kabaret! Jedni już pisali o szkołach, jaka to się mi krzywda dzieje, stali już pod sądem byli pod ratuszem w grudniu no kabaret. Sami siebie okłamujecie złodzieje i komuniści. Nie jestem Pisowcem jestem Polakiem i patriota i nie da się ukryć, że Kopalnie zarabiają na siebie stocznia stanęła na nogi sama się utrzymuje ma podpisane kontrakty, projekt 500+, mieszkanie +, spółki skarbu państwa zarabiają gospodarka się rozpędza, stare polskie marki są ratowane i wracają do blasku reprezentujący nasz kraj na arenie Europejskiej. W wojsku porządek precz z komunistycznymi służbami, kradzieżą, współpraca z Ruskimi. Młodzi ludzie będą tworzyć Armie nowy sprzęt uniezależnienie się od obcego wywiadu. Od czasu okrągłego stołu Komuniści później SLD później Po+PSL narobili tyle szajsu w tym kraju, który naprawdę jest mlekiem i miodem płynący. Boli was to, że stajemy się potęga płaczecie, bo tracicie przywileje, kasę, władze kwiczycie jak te świnie oderwane od koryt! Nadeszło młode pokolenie Patriotów, które ocala ten kraj. A jeszcze jedno w końcu mamy godnie obchodzone święta państwowe i pamiętamy o naszych bohaterach!

  • cześ - niezalogowany 2017-12-14 10:39:06

    ludzie, a kto wam wolności broni, boicie się że wam wejdą do domu i zamkną do więzienia??? przecież wy nie wiecie czego chcecie bronić!!! złodzieje i przestępcy mają się bać, no chyba że wy protestujący nimi jesteście wtedy to was rozumiem

  • Vendetta - niezalogowany 2017-12-14 09:58:31

    P(O)antologia!!! już to widzę jak przyjdzie raptem 50 osób i będą popierać korupstwo i złodziejstwo.Hehe.Powodzenia stójcie i zacznijcie P(O)mające.

  • 25588 - niezalogowany 2017-12-14 07:07:14

    Podjudzać do nienawiści zaczął przecież Rudy i jego wściekły pies Stefan N.

  • bnm - niezalogowany 2017-12-14 07:05:01

    Jak PEŁO wprowadzało kolesiostwo i mowę nienawiści to nie szczekały UB-eckie psy. Jak w końcu sprawiedliwość dosięgła to źle.

  • mamuska - niezalogowany 2017-12-13 21:20:04

    Ludzie nie komentujcie tylko przyjdzcie jutro jutro dopiero zaczniemy komentowac i mowic glosno :) im wiecej ludzi tym lepsze skutki

  • wolny - niezalogowany 2017-12-13 12:58:33

    zgadzam się, więc niech pis zabierze się za to!!! a nie za konstytucję,upolitycznianie sądów,wprowadzanie gdzie się tylko da swoich kolesiów ,za lasy,za robieniem z Polski pośmiewiska na cały świat,za robienie z normalnych ludzi baranów i do podjudzaniu do nienawiści i wrogości do drugiego człowieka!!!!!!!

  • Abi - niezalogowany 2017-12-13 12:48:37

    Porządek to trzeba zrobić z sądami, łapówkarstwem za wygrane sprawy, niedorzeczne wyroki...

  • wiesiek - niezalogowany 2017-12-13 12:12:35

    ciekawe jak będziecie musieli skorzystać z sądu - co wtedy powiecie.na pewno mina będzie bezcenna...

  • plo - niezalogowany 2017-12-13 08:14:54

    I to są ludzie którym zależy na dobru Polski - kpina . Lepiej żeby było łapówkarstwo i bieda bo tak chce UE.

  • qwert - niezalogowany 2017-12-13 07:59:09

    To co robią i robili POPAPRAŃCY i ich POpieracze to jest dopiero brak demokracji. Weźcie się ludzie ogarnijcie bo zachowujecie się ja wściekłe psy.

  • qwerty - niezalogowany 2017-12-13 07:55:12

    PEŁO twierdzi że PiS uprawia politykę agresji, proszę POpatrzeć do telewizji jak zachowują się POpieracze Peowszczyków.

  • gargamel - niezalogowany 2017-12-13 00:33:16

    żenada

  • kumaty - niezalogowany 2017-12-12 20:13:40

    od tego są wybory żeby poprzeć tą lub inną opcję polityczną. czego oni chcą bronić "nadzwyczajnej kasty" i lewackich pro niemieckich mediów ?? żenada

  • pisowies - niezalogowany 2017-12-12 19:13:18

    ...ale najpierw pójdziemy wszyscy na roraty... daleko nie jest

  • ZdrowoMyślący - niezalogowany 2017-12-12 18:48:51

    To jest nasz obywatelski obowiązek - reagować na łamanie NASZEGO prawa!!!

  • Aneta z Jelcza - niezalogowany 2017-12-12 18:39:24

    trzeba tam być! LUDZIE łączmy się

  • waldi - niezalogowany 2017-12-12 18:35:32

    Niestety , trzeba zrobić czym prędzej porządek z tym PISEM!!!!! To jest skandal na skalę światową !!!! W sprawie sądów i w sprawie wolnych mediów powiniuen odbyć się ten protest!!! Nie można podporządkowywać wszystkiego temu marionetkowemu rządowi !!!! Tak ma wyglądać demokracja?????

  • Platforemrsi - niezalogowany 2017-12-12 18:22:45

    aż chciało by sie rzecz kończ waść wstydu oszczędź

Dodajesz jako: |