PILNE

Nie strzelaj w Sylwestra. Zwierzęta panicznie boją się hałasu

29/12/2018 18:09

Do nocy sylwestrowej coraz bliżej. Dla nas oznacza to zabawę i powitanie nowego roku, dla zwierząt jeden z najcięższych momentów w ich życiu. Wybuchy petard i fajerwerków to koszmar dla wielu psów i kotów.

Zwierzęta słyszą wybuchy fajerwerków po stokroć głośniej niż my, przez co znacznie silniej to przeżywają. Przerażone czworonogi szukają w tym momencie schronienia, dlatego najlepiej, aby przebywały w miejscu, gdzie czują się bezpiecznie. Zazwyczaj takimi miejscami są pomieszczenia pozbawione okien. Niestety pupile przeżycia z hałasami mogą odczuwać jeszcze przez kilka następnych dni, a pozostawione same sobie często uciekają.

W wielu miastach powstają akcje, a władze miasta podejmują decyzję, aby nie używać wyrobów pirotechnicznych w tym dniu, jednak jest jeszcze duża część ludzi, która nie wyobraża sobie powitania roku bez efektownych pokazów.

W tym roku w trosce o zwierzęta bez fajerwerków rok powita Kraków, Sosnowiec, Gdańsk, Białystok, Słupsk, Wrocław czy też Warszawa. Jesteście za czy przeciw tej decyzji? 

Reklama

Nie strzelaj w Sylwestra. Zwierzęta panicznie boją się hałasu komentarze opinie

  • gość 2018-12-29 21:00:52

    Komentarze ( na fb ) prostych ludzi wskazują jednoznacznie, że ta wsiowa "tradycja" jednak pozostanie :(

  • Cop - niezalogowany 2018-12-30 12:09:37

    Sylwester bez fajerwerek to lekko ujmując "nieporozumienie". Mam nadzieję że ludzie nie ulegną 'lewackiej' propagandzie. A obrońca praw zwierząt i innych taki proponuję wziąć się w końcu za robotę a nie zajmować się głupotami.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 12:42:27

    Do Cop: widocznie widzisz tylko czubek swojego nosa i nie masz jakichkolwiek uczuć, które powinien posiadać dobry człowiek. Jakbyś choć raz miał psa lub kota, którego naprawdę byś kochał to nie chciałbyś patrzyć na to przerażenie w ich oczach w tę noc. To co widzą ludzie, w tę noc, którzy są choć trochę wrażliwi na krzywdę innych nie chcą strzelać. Ale zimne, bezduszne dupki nadal będą strzelać.

  • Anna - niezalogowany 2018-12-30 18:26:27

    Do Gość: może Cop nie ma zwierząt ale ja mam psa i strzelać będę. Mój pies w nosie ma fajerwerki. Kompletnie nie reaguje na ich huk. Nie ma żadnego przerażenia itp. Patrząc na to jak ludzie ze zwierząt robią sobie maskotki a jednocześnie im krzywdę śmiem twierdzić że w 90% jak nie więcej winowajcami tego lęku są ludzie. Nie mam tu na myśli psów które są chore - to jest te pozostałe 10%. Na szczęście świat poszedł do przodu i takim zwierzętom na pewno weterynarz coś pomoże ale podejrzewam że min połowa ludzi która tak płacze nad losem swoich zwierząt nawet do weta nie dotrze. Dlaczego ja mam dostosowywać się do kogoś a nie ktoś do mnie? Ja chcę strzelać i strzelać będę. Jakoś nikt nie prostestuje jak strzelają na weselach. Mamy wolny kraj. Jedna noc, hałasu przez 20 minut a afere robicie jakby to twało 24 godziny.

  • oławiak - niezalogowany 2018-12-30 19:29:36

    Niestety , bydło i oszołomy rozpuszczona gówniarzeria tego nie rozumie! Wieś śpiewa i tańczy ! U nas na wsi w Oławie nie jest to raz w roku rzez 20 minut , tylko grubo przed świętami i tydzień po sylwestrze! Przydała by się ustawa taka jak jest np w NIEMCZECH ,sprzedaż fajerwerków dozwolona jest jedynie w sylwestra , natomiast wystrzały tylko przez określony czas i w określonym miejscu , niezastosowanie się do ustawy to kary rzędu setek euro!!!

  • Drecki - niezalogowany 2018-12-30 20:31:57

    Kurła powiem jedno jesteście po***ani bo pies schowa się w piwnicy na wsi albo w bloku w mieszkaniu bo przecież jaki idiota wali z petard w domu. No kur** raz w roku nie można ?jprld. Już wiem dlaczego wszyscy wyjeżdżają do cywilizowanych krajów a nie do tej zapyziałej dziury Polski.

  • Gośćiu - niezalogowany 2018-12-30 22:25:59

    Proszę zakazać Światełka do nieba na WOŚP! Paranoje lewackie. Połowa ludzi nawet gowniem po psach nie sprząta a od innych wymagają żeby ich uszanować jak nie potrafią sami innych ludzi uszanować. Oława jest zasrana wszędzie gównami psimi. Straż miejska powinna pałować za to.

  • GośćAnna - niezalogowany 2018-12-30 22:32:37

    Moja psina panicznie boi się pedard i wszelkiego rodzaju fajerwerków. Ja nie strzam i nie kupuję ani w sylwestra ani z w innych okolicznościach. Jednakże uważam, że raz w roku tz. w sylwestra trzeba zadbać o pupila bo jakby nie było to jest atrakcja te fajerwerki a mojej psinie podam antystresowe tabletki, bo kocham, bo martwię się, bo jestem odpowiedzialna za moje zwierzę!!! Kocham zwierzęta ale bez przesady to jest sylwester!!! Raz w roku!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-31 19:14:35

    Mówicie o polakach czy o faktycznych zwierzętach jak na przykład psy?

  • gość 2019-01-02 12:04:47

    Chcesz sobie jeden z drugim postrzelać? Bardzo proszę, ale w odpowiednio wygłuszonym lub oddalonym miejscu i pod fachowym nadzorem. Zapisz się do klubu strzeleckiego, albo skorzystaj z oferty którejś z komercyjnych strzelnic. Tam możesz sobie postrzelać z każdej broni, do kałacha włącznie. Wolny handel fajerwerkami powinien zostać zakazany, bo są to materiały wybuchowe, które w żadnych wypadku nie powinny dostawać się w ręce nieodpowiedzialnych walniętych gówniarzy, reprezentowanych też na tym forum, co można poznać po ich wpisach. Z fajerwerków można konstruować bomby o wielkiej sile. Sztuczne ognie w Sylwestra powinny być organizowane wyłącznie centralnie pod ścisłym nadzorem wojska i być odpalane w miejscach z dala od dzielnic mieszkaniowych, żeby wykluczyć wypadki i zaoszczędzić stresu zwierzętom domowym.

  • gość 2019-01-03 00:30:51

    Was już z tymi zwierzakami to urwa po....o !

Dodajesz jako: |