PILNE

Oławscy nauczyciele śpiewają „Protest Song”

olawa24.pl 12/04/2019 19:50

- Czas powiedzieć chyba w końcu nie! Czas powiedzieć chyba w końcu dość! Od ósmego wyjdźmy na strajk, aby walczyć o godność tak. I niech każdy to widzi, że nie jest nam łatwo, nie – to słowa piosenki przygotowanej przez nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie. To także ich odpowiedz na, brak porozumienia z rządem.

Oławski „Protest Song” został przygotowany do utworu zespołu Sound'n'Grace "Dach". Akcje zapoczątkowali gliwiccy nauczyciele, którzy przygotowali przeróbką znanej piosenki autorstwa Maryli Rodowicz pod tytułem "Ale to już było...". Wykonanie szybko stało się hitem internetu, zwracając uwagę na problemy nauczycieli.

Jakie jest wasze zdanie na temat tej formy protestu?

Reklama

Oławscy nauczyciele śpiewają „Protest Song” komentarze opinie

  • gośćgość - niezalogowany 2019-04-12 20:08:45

    nie dostaniecie ani złotówki :)

  • Gościu - niezalogowany 2019-04-12 21:33:14

    Niech sobie śpiewają za free. Cały ten strajk w kraju jest prowadzony po bolszewicku. Ciekawe o Grzesiu Schetyna obiecał Broniarzowi. Pseudonauczyciele wzięli za zakładników biedne dzieci i ich rodziców. To jest strajk polityczny w roku wyborczym. Nic nie zyskacie tylko stracicie. Czemu nie strajkowaliscie jak za PO wam płace zamrozili. Do zwolnienia wszyscy. Taka sobie praca to i takie sobie pieniądze.

  • Matka uczniów - niezalogowany 2019-04-12 21:35:18

    Do roboty by się wzięli a nie piosenkarki układają. Dzieci w domach czekają na szkołę a te ze Szkoły Specjalnej tym bardziej bo omija ich oprócz nauki również rehabilitacja. Takie dzieci są dla nich ważne.

  • gość 2019-04-12 21:40:44

    Mucha też śpiewała w Sejmie. Robią z siebie pajaców, a wydawałoby się, że nauczyciel to poważny zawód i że wykonują go poważni ludzie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 21:48:23

    Co za pojeby,poprzewracało się w glowach

  • gość 2019-04-12 22:18:19

    Łabędzi śpiew oławskiej listy przebojów

  • gość 2019-04-12 22:25:56

    lekarza psychiatry to w olawie nie ma przeciez to nie nauczyciele polscy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 22:26:07

    Widać że ludzie nie mają żadnego pojęcia na ten temat

  • Prawak - niezalogowany 2019-04-12 22:29:48

    Co za debile to piszą. Weźcie się ogarnijcie matoły pisowskie. To, że wy durni jesteście nie znaczy, że wasze dzieci mają też takie być. Troling się wam włączył. Zacznijcie dzieci wychowywać, a nie liczyć na cud. Dostaliście 500+ i nadal wierzycie że to manna z nieba. Wszystkie ceny poszły w górę. I dlaczego ja mam się zrzucać na wasze bachory? Trzymam kciuki za nauczycieli! Nie poddawajcie się, trzeba utrzeć nosa tym wszystkim matołkom z kozy!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 22:42:11

    Ale wstyd!!!!!!!!!!!Oni uczą nasze dzieci?Do Roboty!

  • gość Iza - niezalogowany 2019-04-12 22:58:47

    Piosenka oławskich nauczycieli idealnie odzwierciedla jak bardzo podupadł ten zawód.Kiedy patrzę na tą grupę desperatów przestaje mnie dziwić, że uczniowie w swoich wychowawcach nie znajdują autorytetów. Nauczyciel to przede wszystkim pasja, troska o ucznia i radość z jego sukcesów,natomiast oportunizm prezentowany w ostatnich dniach to wyraz zeszmacenia się belfrów.Gdybyście żyli w czasach Józefa Piłsudskiego na dupę nie usiedlibyście przez najbliższy rok.

  • gość 2019-04-12 23:04:22

    nauczyciele mają racje, że chcą więcej zarabiać, ale formą strajku pod szyldem ZNP ( pod parasolem PO) pokazali, jacy sa głupi, dali sie wkrecić w polityczna gre

  • Gość inny - niezalogowany 2019-04-12 23:07:53

    Drogie grono pedagogiczne porównujecie sie do sluzb mundurowych,personelu medycznego(pielegniarek)i innych,a tak naprawde przepracowujecie po 80 do 120-130 godzin mies.Bez nocek,stresu,swieta,ferie,wakacje 100%platne.smieszne dyzury

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 03:22:48

    Jestem za podniesieniem zarobków Pań z przedszkoli.pracuja ciężko.dyzury maja w dniach kiedy szkoła jest zamknieta np wigilie sylwestra tuz przed świętami wielkanocnymi.pozostali mają zarobki adekwatne do czasu pracy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 06:22:01

    Nauczyciele, apeluje do Was zmieńcie pracę, boję się o swoje dzieci jak widzę kto ma ich uczyć. Jak mało zarabiacie to w innej pracy zarobicie lepiej, rynek pracy stoi przed Wami otworem. Wtedy będzie 8h dziennie a nie 4. Normalny pracownik około 160 godzin miesięcznie to daje 4000/160=25zl/h, nauczyciele mówią że zarabiają 2500, czyli 2500/90=27,77zl/h. To proste ile pracujemy tyle zarabiamy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 08:01:39

    To zatrudnić Ukraińców na nauczycieli pisowskich dzieci

  • gość 2019-04-13 09:15:13

    Nauczyciel nie może być świętą krową + , swoje pensum otrzymuje z podatków polskiego obywatela i to rodzic przede wszystkim powinien decydować czy nauczyciel spełnia wszystkie wymogi do nauczania jego dziecka . Życie pokazuje ,ze wielu nauczycieli jest wrogami swoich uczniów zostawia ich na pastwę losu /egzaminy maturalne/nie przejmuje się ich dalszym losem edukacyjnym kosztem uczniów realizuje swój nikczemny , podły plan poprzez działanie na szkodę ucznia .Rząd powinien zabrać się ostro za to komunistyczne towarzystwo pod batutą Schetyny i Broniarza i zrobić niezbędną reformę szkolnictwa . Jak w chwili obecnej ma się czuć polski maturzysta nie mając pewności czy zostanie dopuszczony do egzaminu maturalnego pierwszego poważnego egzaminu w życiu młodego człowieka- za kilkanaście lat nauki , kto zrekompensuje jego straty moralne i niejednokrotnie wysokie koszty korepetycji poniesione przez rodziców . Rodzice poszczególnych klas maturalnych powinni wnosić pozwy zbiorowe do sądów przeciwko komunistycznemu ZNP Broniarza.

  • gość 2019-04-13 09:32:06

    Żenada... w kołchozach zarobią więcej, kto im broni zmienić prace?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 10:23:58

    Wszystkiego najlepszego wszystkim którzy plują na nauczycieli. Nie macie pojęcia o pracy nauczycieli. Wasz punkt odniesienia to ławka szkolna sprzed kilkunastu lat a moze kilkudziesięciu i obiegowe mijające się z prawdą opinie. Niech kazdy z Was pojedzie z klasą swojego dziecka lub wnuka na wycieczkę i zobaczy jak nauczyciel niańczy Wasze dzieci przez 24 godziny na dobę a pracuje według Was 4 i za tyle ma płacone. Przyjdźcie do klasy dziecka- można- na 2 - 3 godziny zobaczcie jak naprawdę wygląda dzień w szkole. Przyjdźcie na zebranie konsultację bo wielu z Was nie chodzi bo po co? Waszymi dziećmi szkoła poprzez nauczycieli opiekuje się po 7 - 9 godzin dziennie a rodzice w tym czasie pracują. Nauczyciele walczą nie tylko o pieniądze ale również o Wasze dzieci. Plecaki dzieci z młodszych klas ważą 7-9 kg - to wina nauczycieli? Od września w klasach pierwszych szkół średnich będą 2 roczniki absolwenci gimnazjów i ósmych klas - to wina nauczycieli? Uczniowie muszą opanować materiał z 2 lat w rok - to wina nauczycieli? I jeszcze wiele innych. Pomyślcie zanim naplujecie. Milego dnia

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 10:24:35

    Wszystkiego najlepszego wszystkim którzy plują na nauczycieli. Nie macie pojęcia o pracy nauczycieli. Wasz punkt odniesienia to ławka szkolna sprzed kilkunastu lat a moze kilkudziesięciu i obiegowe mijające się z prawdą opinie. Niech kazdy z Was pojedzie z klasą swojego dziecka lub wnuka na wycieczkę i zobaczy jak nauczyciel niańczy Wasze dzieci przez 24 godziny na dobę a pracuje według Was 4 i za tyle ma płacone. Przyjdźcie do klasy dziecka- można- na 2 - 3 godziny zobaczcie jak naprawdę wygląda dzień w szkole. Przyjdźcie na zebranie konsultację bo wielu z Was nie chodzi bo po co? Waszymi dziećmi szkoła poprzez nauczycieli opiekuje się po 7 - 9 godzin dziennie a rodzice w tym czasie pracują. Nauczyciele walczą nie tylko o pieniądze ale również o Wasze dzieci. Plecaki dzieci z młodszych klas ważą 7-9 kg - to wina nauczycieli? Od września w klasach pierwszych szkół średnich będą 2 roczniki absolwenci gimnazjów i ósmych klas - to wina nauczycieli? Uczniowie muszą opanować materiał z 2 lat w rok - to wina nauczycieli? I jeszcze wiele innych. Pomyślcie zanim naplujecie. Milego dnia

  • gość 2019-04-13 10:50:23

    Córka mojego kuzyna jest nauczycielem i zarabia b. dobrze nie narzeka tak jak Ty na los zawodowy nauczycieli , który nota bene jest zawodem wymagającym natychmiastowej reformy w ramach ogólnie pojętego szkolnictwa , które proponuje rząd a więc wyjścia z uścisku komunistycznego ZNP , który obowiązywał właśnie tych ludzi , którzy opuścili mury szkolne kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu z nieszczęsną KARTĄ NAUCZYCIELA włącznie i obowiązuje do dzisiaj . Nic dziwnego ,ze formacja polityczno - związkowa eks PRL-u wodza Broniarza tak zaciekle go broni a przy okazji chce upiec kilka pieczeni na jednym ogniu wobec zbliżających się wyborów do Europarlamentu . Cel Schetyny i Broniarza to szuić i chaosić a zakładnikami lewactwa komunistycznego są przede wszystkim uczniowie . Te lewactwo przegra wybory z kretesem , przegra walkę przeciwko polskiemu Kościołowi i polskiemu uczniowi . A na marginesie NIKT NIKOGO NIE TRZYMA NA SIŁĘ W SZKOLE JAKO NAUCZYCIELA - jak sie nie podoba to proszę się zwolnić !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 15:13:16

    Przesadza- kosztem naszych dzieci i naszym - rodzicow. Niech zarabiają jak najlepiej ale nie za tak duża cenę!!! Brać dzieci za kartę przetargowom - żenada. Oby karty się nie odwrucily!!! Pozdrawiam nirobow z teledysku ze Szkoły Specjalnej w Oławie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 15:15:17

    Przesadza- kosztem naszych dzieci i naszym - rodzicow. Niech zarabiają jak najlepiej ale nie za tak duża cenę!!! Brać dzieci za kartę przetargowom - żenada. Oby karty się nie odwrucily!!! Pozdrawiam nirobow z teledysku ze Szkoły Specjalnej w Oławie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 15:17:19

    Przesadza- kosztem naszych dzieci i naszym - rodzicow. Niech zarabiają jak najlepiej ale nie za tak duża cenę!!! Brać dzieci za kartę przetargowom - żenada. Oby karty się nie odwrucily!!! Pozdrawiam nirobow z teledysku ze Szkoły Specjalnej w Oławie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 15:18:06

    Przesadza- kosztem naszych dzieci i naszym - rodzicow. Niech zarabiają jak najlepiej ale nie za tak duża cenę!!! Brać dzieci za kartę przetargowom - żenada. Oby karty się nie odwrucily!!! Pozdrawiam nirobow z teledysku ze Szkoły Specjalnej w Oławie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 17:45:28

    Jeście narzędziem politycznym i odświeżcie sobie pamieć drodzy nauczyciele jak wam tylko szkoly likwidowali.Podpiszcie porozumienie jakie macie i rozmawiajcie o poprawie sytuacji bo mozecie zostać z niczym ...przed wygorami moge wam obiecac 10tys na reke aaaa coooo..

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 19:58:17

    Debile to śpiewają, do roboty, ale kopania rowów a nie kształcenia młodzieży. Tylko tumany się tak zachowują zaradni nie strajkują bo są modrzy a matoły sobie nie radzą i muszą strajkować

  • TamTam - niezalogowany 2019-04-13 21:14:38

    Ten ich protest uderzył w rodziców i dzieciaki. A kadra że Szkoły Specjalnej w Oławie powinna być bardziej selekcjonowana bo w ich przypadku jest to bardziej oddana robota a Oni pajacuja. Oby wasze dzieci nie musiały tego przechodzić. Powołania to WY nie macie!!! Pan dyrektor musi się zastanowić z kim pracuje bo ci ludzie myślą tylko o sobie a nie o ciężko chorych dzieciaka h. CHAMY.

  • gość 2019-04-14 13:21:05

    Ministrem edukacji powinien zostać LEON Z JELCZA on te psiuki i złodziei raz dwa by pozamiatał łopatą albo nawet koparką.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 19:34:01

    Krowy i byki robią karierę muzyczną.

  • Zenwk - niezalogowany 2019-04-14 19:49:03

    Znajdźcie sobie inną pracę a nie robicie cyrk i żenadę. Wygląda na to że z waszego problemu sami robicie sobie żart. Ja nie zgodzę się na płacenie za wasze nierobstwo większą płace z moich podatków.

  • Zenwk - niezalogowany 2019-04-14 19:49:35

    Znajdźcie sobie inną pracę a nie robicie cyrk i żenadę. Wygląda na to że z waszego problemu sami robicie sobie żart. Ja nie zgodzę się na płacenie za wasze nierobstwo większą płace z moich podatków.

  • Gość L - niezalogowany 2019-04-14 20:29:56

    Całe szczęście, że mam duże dzieci, bo nie chciałabym by taki lewacki motłoch je wychowywał. Ci pseudonauczyciele za to srogo zapłacą i przez lata nie odzyskają autorytetu, który i tak mieli bardzo słaby!!!!!

  • Strajk - niezalogowany 2019-04-14 21:26:59

    Tragicznie to wygląda. Jesteście słabi, wyedukowani za nasze podatki i oczekujęcie złotych gór a naszym POCIECHOM fundujecie traume i ogrom stresu. Zastanówcie się czy warto takom technikom walczyć o swój dobrobyt/przesyt. Jesteście jedna z największych grup nierobow. Powinniście pracowac po 40h i żeby zarobić więcej wziąść nadgodziny to wtedy zrozumiecie jak naprawdę wam źle.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 22:18:26

    Ciekawe ilu z waszego grona jest już na L-4. tacy jestescie solidarni. Tylko kontrolę z ZUS-u dyrektorzy muszą niezwłocznie zgłosić żeby budżetu szkoły nie uszczuplali pseudo strajkujacy Nauczyciele!!!???

  • gość 2019-04-15 07:42:19

    siedzę i czytam z przerażeniem co ludzie piszą o nauczycielach, widocznie wszyscy chcą żeby ich dzieci uczyły osoby z łapanki, z przypadku, bez dobrego wykształcenia, żeby szkoły kończyły dzieci niedouczone... przecież wszyscy wiemy, że jakość idzie wraz z ceną!!!!!!! Jeśli nauczyciele będą zarabiać tak marne pieniądze to kto będzie uczył nasze dzieci?! Sama pamiętam, że jak miałam nauczyciela z pasją, oddaniem, to na taki przedmiot szło się z chęcią, nauka łatwo przychodziła. Niestety bardzo wielu nauczycieli nie jest wartych tych nawet marnych pieniędzy i dlatego ludzie tak źle postrzegają ten zawód i ich roszczenia. Myślę, że gdyby dzieci wracały ze szkoły bardzo zadowolone, chętnie tam wracały to nikt by tak źle nie pisał o nauczycielach i popierałby ich finansowe roszczenia, ale żeby to tak działało to do szkoły muszą trafiać ludzie, którzy chcą to robić, a nie pierwsi lepsi, bo tak jest niestety. Z zażenowniaem czytam Państwa opisy, czy wy sobie zdajecie sprawę, że piszecie o nauczycielach uczących w szkole specjalnej? czy ktokolwiek z was zdaje sobie sprawę z charakteru ich pracy? z jakimi dziećmi one pracują? To, że ich etat wynosi mniej niż normalnego człowieka? kto komu broni, proszę iść na nauczyciela i zobaczyć jak wygląda praca z klasą, gdzie jest 34 uczniów.... aż się boję pomyśleć jak będą wyglądać ich kolejne trzy lata gdzie będą mieli kumulacje roczników... jak oni odejdą to kto będzie ich uczył? Wy!!!? Nauczyciel z założenia powinien być prestiżowym zawodem, przecież to oni kształtują nasze dzieci. Nauczyciele trzymajcie się. Mama tegorocznego maturzysty.

  • gość 2019-04-15 10:34:29

    Brawo nauczyciele, niech nikt Wam nie zabroni śpiewać. W najgorszych czasach okupacji też śpiew był antidotum na strach i terror. Nie zorientowani niech obejrzą film "Zakazane piosenki" !

  • gość 2019-04-15 11:22:46

    Nauczyciele nienawidzą swoich uczniów -to SKANDAL !!

  • gość 2019-04-15 13:20:14

    Średnie płace tutaj:

    https://www.money.pl/gospodarka/strajk-nauczycieli-2019-zarobki-nauczycieli-od-lat-daleko-za-gospodarka-ani-pis-ani-po-tego-nie-zmienily-6367515150383233a.html

    "Pensje nauczycieli goniły krajowe warunki do 2011 roku. Później zaczęła rosnąć przepaść. Ale i tak czas rządów PO-PSL jest dla nauczycieli najbardziej korzystny. Porównując 2007 i 2015 rok, zarobki nauczycieli dyplomowanych urosły o blisko 30 proc.
    Prawo i Sprawiedliwość w okresie od 2015 do 2019 roku podniosło zasadnicze wynagrodzenie nauczycieli o 12 proc. - z 3109 zł do 3483 zł. Pierwszy rząd PiS z koalicyjnymi LPR i Samoobroną od 2005 do 2007 roku dał 8-procentowe podwyżki.

    Bilans wcześniejszych rządów, czyli koalicji SLD-UP-PSL, to 30-procentowe podwyżki dla nauczycieli dyplomowanych. Tylko oni zostali potraktowani tak dobrze. Inne stopnie zawodowe dostały mniej.
    Gdyby PiS spełniło warunki stawiane przez związkowców z ZNP, wskoczyłoby na pozycję lidera. Byłoby największym dobroczyńcą dla nauczycieli od dwóch dekad."

  • gość 2019-04-15 14:41:15

    żenada...jak patrzę na tą zbieraninę czarnych meduz to nie wiem śmiać się czy płakać...normalnie nauczycielska arystokracja....szkoda tylko dzieciaków i to z niepełnosprawnością...

  • gość 2019-04-15 15:08:17

    Rektorzy wyższych uczelni zaniepokojeni dalszym losem edukacyjnym maturzystów w przypadku trwania haniebnego strajku i straszenia maturzystów ze matury mogą się nie odbyć.

  • gość 2019-04-16 15:24:13

    Ten film świadczy tylko o jednym: w szkole jest zdecydowanie za mało lekcji muzyki.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-22 16:17:57

    Hahaha Panstwo sie w tej szkole marnujecie :-) z takim talentem to do cyrku :-)
    Fajny ten strajk bo wczesniej nie mialem pojecia ze w oswiacie jest tak zle, doglebna reforma potrzebna na gwalt i mam nadzieje ze kuratorzy z dyrekcja wyciagnie wnioski.
    Pozdrawiam i zdrowia zycze bo widze ze sa w tym temacie braki :-D

Dodajesz jako: |