PILNE

Pomóż Ewie wygrać z podwójnym nowotworem!

Mieszkańcy, Pomóż wygrać podwójnym nowotworem! - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 12/09/2019 13:30

Ewa Leszczyńska walczy z dwoma nowotworami. Pomóżmy jej wygrać!

W lutym 2019 roku u Ewy zdiagnozowano nowotwór trzustki. Tuż przed Wielkanocą, w kwietniu 2019 roku dowiedziała się, że oprócz raka trzustki, zdiagnozowano drugą niezależną od pierwszej jednostkę chorobową jakim jest nowotwór płuc. 

- Ja wygrałam na loterii. Pierwszy raz na tej dobrej. Cudowny mąż Andrzej i dwójka wspaniałych dzieci Michał i Martynka. Michał w tym roku szkolnym zdaje maturę, a Martynka w zeszłym skończyła pierwszą klasę podstawówki.

Druga loteria zawaliła mój bezpieczny świat. A zaczęło się niewinnie… od kaszlu i infekcji.  W końcu podejrzenie gruźlicy. „Gdyby to była gruźlica, byłabym najszczęśliwsza na świecie”- myślę dzisiaj. Ale szukając tego, co się dzieje z moimi płucami przypadkowo znaleziono w moim ciele coś, czego nie spodziewał się nikt. W lutym 2019 r. zdiagnozowano u mnie nowotwór trzustki. Szok, złość, gniew, płacz, niedowierzanie, a w końcu przyszła NADZIEJA.

Lekarze mówili, że guza trzustki można operować. Tylko trzeba jeszcze określić, co jest  w płucach, ale na pewno to nic groźnego. Przecież złe wieści już były. I kiedy myślałam, że gorszych wiadomości już nie można usłyszeć, życie samo zweryfikowało moje myśli. Tuż przed Wielkanocą,  w kwietniu 2019 r. dowiedziałam się, że oprócz raka trzustki, zdiagnozowano u mnie drugą niezależną od pierwszej jednostkę chorobową - nowotwór płuc.

Zaczęła się moja walka na śmierć i życie. Do tej pory aktywna zawodowo, musiałam zrezygnować z pracy i przejść na rentę. Kolejne chemie, coraz bardziej kosztowne badania i znowu złe wieści. Molekularne badania genetyczne przeprowadzone w Niemczech wykluczyły możliwość leczenia immunologicznego, tak bardzo skutecznego w przypadku tego typu nowotworów. Mam NADZIEJĘ, że to już koniec złych informacji. - pisze Ewa.

Każdy pieniądz jest na wagę złota! Swoją darowiznę możesz przekazać TUTAJ.

Mieszkańcy łączą się i organizują Charytatywny Maraton Dla Ewy, który odbędzie się w niedzielę, 22 września w Szkole Podstawowej nr 6 w Oławie przy ulcy Sportowa 6. Wstęp 20 zł.

-Oława już nie raz pokazała, że w grupie siła! Tym razem mobilizujemy się dla Ewy, która potrzebuje naszej pomocy.
Pilnie potrzebne są środki, aby Ewunia mogła wygrać walkę z podwójnym przeciwnikiem. My jej w tym pomożemy!!!
Serdecznie zapraszamy na dwie godziny energetycznych zajęć. Przez 120 minut jednocześnie będziecie mogli pozumbować z lokalnymi instruktorami lub sprawdzić się na stacjach tabaty pod okiem Kasi Ostapskiej.
Podczas trwania maratonu będziecie mogli zakupić domowe ciasta, drobne upominki oraz kolorowe balony dla swoich pociech.
Cały dochód z maratonu przekażemy na subkonto Ewy.
 - piszą organizatorzy zumby.

20 października odbędzie się II Memoriał Eli Wojdyły i Trzeci Oławski Park Run. 

Organizatorem biegu jest UM Oława i Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Biegnij Oławo. Będzie nowa formuła biegu 5,10 oraz 15 kilometrów. W tym samym czasie zorganizowany zostanie piknik charytatywny dla Ewy Leszczyńskiej. Wpisowe na bieg wyniesie 25 zł.

Reklama

Pomóż Ewie wygrać z podwójnym nowotworem! komentarze opinie

  • cześ - niezalogowany 2019-09-12 14:14:29

    powiem szczerze - czarno to widzę, ale jak to mówią - nadzieja umiera ostatnia...

  • Monika - niezalogowany 2019-09-12 16:42:45

    Cześ, Ty trollu oby te wszystkie słowa, które piszesz gdzie popadnie obrocily się przeciwko tobie. Zobaczymy jak ci będzie wtedy do śmiechu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 18:34:31

    Cześ ty głupszy jesteś niż to twoje imię!!! Myślenie nie boli baranie (chociaż ty chyba jesteś wyjątkiem)!!!

  • gość 2019-09-12 19:21:46

    Cześ powinni ci odciąć dostęp do internetu !!!!

  • gość 2019-09-12 22:16:46

    EWA WYGRA!!! Jesteśmy z Tobą. To tylko choroba, a pieniądze nie mogą być przeszkodą w powrocie do zdrowia. Oława pomoże, jak zawsze i pomagać będzie, bo dzięki temu świat jest lepszy, wrażliwszy, piękniejszy. I to dzięki chorobie drugiego człowieka, my możemy pokazać, ile sami jesteśmy warci.
    Cześ bardzo proszę zachowaj swoje komentarze w na swoim podwórku, my ich nie chcemy.

  • Ona - niezalogowany 2019-09-12 22:30:04

    Jeżeli ktoś chce pomoc to pomoże Ewie od serca. A jeżeli nie ma ochoty to nie powinien złych słów pisać !

  • realista - niezalogowany 2019-09-12 22:38:31

    Czarno widzi ten kto nie wierzy w sukces. Człowiek musi wierzyć, by żyć, budować, planować. Życie opiera się na wierze, że się uda. Inaczej widzimy czarno. Oława czarno nie widzi. Oława wierzy i pomaga. Ewa wygrasz

  • gość 2019-09-13 19:33:06

    sorry kolejne naciąganie

  • Wojtek - niezalogowany 2019-09-14 06:53:16

    Cześ, Ty jesteś taki taktowny i akuratny, że słów brakuje.

  • gość 2019-09-14 10:20:38

    przecież szpitale są za darmo można leczyć i leczenie też to w czym mają jej pieniądze pomagać przecież za nic nie musi płacić. nawet sam nie mówi ile potrzebuje

  • gość 2019-09-14 23:01:34

    Szpitale może i tak i Ewa jest w programie chemioterapii. Ale oprócz tego są inne alternatywne formy leczenia od drogich diet, przez medycynę chińską (siostra śp. Anny Przybylskiej najbardziej na świecie żałuje, że nie weszła właśnie w medycynę chińską, by ratować siostrę), aż do medycznej marihuany nierefundowanej w Polsce. Istnieje mnóstwo możliwości. Słyszałeś o przypadkach wyleczenia raka właśnie tymi metodami? Pewnie nie. A wiesz ile czeka się do onkologa na NFZ? Myślę, że połowa chorych nie dożyłaby wizyty, gdyby czekała na wizytę na fundusz. Obyś Ty nie musiał prosić kiedyś i oby Tobie nikt nie napisał tak, jak Ty piszesz choremu.

  • Ja - niezalogowany 2019-09-15 11:44:31

    Osoba ,która podpisała się jako GOŚĆ nie ma zielonego pojęcia , jak wyglada leczenie onkologiczne ! Trochę empatii Gościu ! Złe i nieprzemyślane słowa ranią bardzo! A Ewa nie powinna czytać i przezywać takich tematów ! Ona powinna walczyć , żeby wyzdrowieć . Jeżeli. Ktoś nie chce pomagać to niech nie pomaga i wszelkie złe komentarze zachowa dla siebie!

  • gość 2019-09-15 14:50:28

    Każdy ma prawo do swojej opinii moja jest tak i koniec tylko nie potrzebnie też FB zaśmiecacie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 10:46:07

    Pewnie ,że twoja opinia jest taka ,to fakt , faktem jest również ,że karma to suka i zawsze wraca do swego pana .

Dodajesz jako: |