PILNE

Przejechał po psie, o mały włos nie potrącił właściciela

Mieszkańcy, Przejechał mały włos potrącił właściciela - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 13/06/2019 11:42

Wczoraj w godzinach wieczornych mieszkaniec ulic Iwaszkiewicza wyszedł na spacer ze swoim psem, niestety już z nim do domu nie wrócił. 

Do zdarzenia doszło 12 czerwca około godziny 22:10 na ulicy Iwaszkiewicza w Oławie. Właściciel psa, pan Marek chce nagłośnić tę sytuację, bo jak nas informuje ma już dość nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego na osiedlu Sobieskiego -Rok temu na osiedlu w tej sam sposób zostało potrącone 3-letnie dziecko. Mężczyzna jechał jak wariat, dziecko w wyniku uderzenia miało złamaną nogę. To jest droga wewnętrzna, ograniczenie prędkości do 20 km/h, a kierowcy jadą jak chcą. Nawet zdarzyło się, że niektórzy jeżdżą pod prąd. Jak się komuś zwraca uwagę, to bez dużej przesady stawiają się do bójki.

Pan Marek wyszedł wczoraj na spacer ze swoim psem, widząc nadjeżdżający samochód na próg zwalniający chciał przejść przez jezdnię. W tym momencie kierowca znacznie przyspieszył uderzając w psa i przejeżdżając po nim, o mało nie potrącając przy tym właściciela i odjechał z miejsca. Z informacji, jakie przekazał nam mieszkaniec do potrącenia kobiety o mały włos nie doszło kilka metrów dalej. -Pies dostał strzał, zmielił go praktycznie, bo przejechał przednią osią i tylną osią nie zatrzymując się przy tym. Krzyczałem tylko, aby zatrzymać ten samochód, to o mały włos nie została potrącona kobieta. Pies ma roztrzaskany łeb, połamaną szczękę i żebra. Prawdopodobnie było to Audi A6 rocznik 2014-2015. 

Pan Marek wezwał od razu policję, przyjechała również lekarz weterynarii. Niestety psa nie udało się uratować. Jeżeli ktokolwiek widział zdarzenie proszony jest o kontakt z oławską policją.

Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie:

tel: 71-3817-222; 71-3817-200

lub 997; 112 ( z telefonów komórkowych ) FAX: 71-3817-242

Reklama

Przejechał po psie, o mały włos nie potrącił właściciela komentarze opinie

  • gość 2019-06-13 12:15:01

    Dorwać tego luja i przejechać po nim kilka razy Kamazem pełnym piachu kolejna patola przejeżdża po psie

  • Oławianin - niezalogowany 2019-06-13 12:15:08

    Tam na Iwaszkiewicza to połowa ćpunów, prawo jazdy w laysach i się gówna panoszą. Oby sprawiedliwie został pociągnięty ten tuman do odpowiedzialności.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-13 12:22:35

    Zgrać monitoring z apteki osiedlowej a nawet Orlen i lotos. W tych godzinach chyba 100 takich audi tamtędy nie jechało.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-13 12:51:07

    Dokładnie wystarczy zerknąć na kamery ! Ale nie wiem czy to nie za ciężkie zadanie dla oławskiej policji.

  • cześ - niezalogowany 2019-06-13 14:28:52

    jakby po człowieku przejechał to MOŻE by się policja zainteresowała ale za psa...

  • gość 2019-06-13 19:15:17

    Straszne to , brak słów na takie okrucieństwo.Mam nadzieję,że policja dorwie tego potwora bez sumienia i wyobrazni.

  • Jelcz - niezalogowany 2019-06-13 19:31:18

    Co za ograniczenie ja na rowerze jadę 30 !

  • Jelcz - niezalogowany 2019-06-13 19:31:49

    Co za ograniczenie ja na rowerze jadę 30 !

  • Gość5 - niezalogowany 2019-06-13 19:57:09

    Oławska policja ma na monitoring wywalone na Maxa. Sami z siebie nie zainteresują się zgraniem monitoringu i na 99%,sprawę umożą..

  • gość 2019-06-13 20:42:26

    Prosze zobaczyc jak jezdza droga Kilinskiego ---do Jaczkowic tam dopiero jezdza PIRACI Skarcaja Droge Kolo Dzialek w strone stacji PKP po prostu Masakra a miedzy godzina 15 do 17 to dopiero tam sa wyscigi A gdzie jest Drogowka zeby od czasu do czasu zrobiła kontrole po prostu !!!!!!!

  • Józek gnijąca wątroba - niezalogowany 2019-06-13 20:53:43

    Tylko KAMAZ WYŁADOWANY DO PEŁNA.

  • oławianin - niezalogowany 2019-06-13 23:10:50

    A kogo boli zmielony pies... nie pierwszy, nie ostatni... mnie bolą podatki, drożejąca benzyna i to, że choć staram sie jak mogę, starcza od 1-go do ostatniego, a i to nieraz trzeba pożyczyć...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 03:25:25

    Mnie boli. Szlak mnie trafia na taką znieczulice. Zabić, zniszczyć, zabetonować. Wywieźć śmieci do lasu, wybić dziki, pożreć bobry. Podobno zostało nam 30 lat. Ok. Jakaś kara za takie życie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 07:04:02

    Szkoda pieska, a tego gnoja z audi za...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 08:04:01

    Co za typ, kawał ch.....a. Jak tak można . Szkoda psa

  • Gość007 - niezalogowany 2019-06-14 09:09:59

    Dorwę cię gnoju urwę lep i do gnyka nasikam !!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-14 11:09:34

    Proszę publikować gdzie się da. Kto się sprawnie porusza na FB w innych mediach społecznościowych - proszę zamieszczać. Pisać do wszelakich organizacji, fundacji, nie tylko okolicznych. Jeśli internet będzie zasrany dosłownie - policja się tym zajmie (może i nie z poczucia obowiązku, ale pod presją społeczną ). Takie olane sprawy są bardzo nie na rękę lokalnej władzy, więc najlepszym co można zrobić teraz, to szum medialny.

  • Gość Adi - niezalogowany 2019-06-14 11:36:16

    Śmierć za śmierć,i tyle tak bym postąpił.Wspolczuje właścicielowi:(..

  • gość 2019-06-14 11:41:02

    podobna sytuacja jest w JELCZU-LASKOWICACH na ul. Hirszfelda od strony garaży połozonych blisko stacji PKP. Widziałem debila co depał ponad paczkę /h . Może pan dzielnicowy zainteresowałby sie tym tematem i poinformował o tym Burmistrza J-L .Może włądza cos pomoże w temacie

  • GośćI Ivona - niezalogowany 2019-06-14 12:38:40

    Niech w końcu Policja się weźmie do roboty za coś im płacą notabene z podatków podatników!!!Dziesiaj przejechał psa a jutro przejedzie dziecko.

  • GośćI Ivona - niezalogowany 2019-06-14 12:40:28

    Niech w końcu Policja się weźmie do roboty za coś im płacą notabene z podatków podatników!!!Dziesiaj przejechał psa a jutro przejedzie dziecko.

  • GośćI Ivona - niezalogowany 2019-06-14 12:43:01

    Niech w końcu Policja się weźmie do roboty za coś im płacą notabene z podatków podatników!!!Dziesiaj przejechał psa a jutro przejedzie dziecko.

  • gość 2019-06-14 14:34:35

    Boli mnie każda krzywda jakie dzieje się zwierzętom, one są bezbronne wobec poczynań człowieka.Policjo gdzie jesteś?

  • gość 2019-06-14 18:03:02

    Panie burmistrzu JELCZA-LASKOWIC APELUJEMY do pana w sprawie bezpieczeństwa na drogach w gminie JELCZ-LASKOWICE - to co sie obecnie wyprawia na tych drogach to Sodomia i Gomoria a Policji jak nie widać tak nie widać

  • Właściciel psa - niezalogowany 2019-06-15 11:57:10

    Olawianinie ten twój wpis świadczy tylko że jesteś dzbanem nie znasz sprawy ten pies był jak lekarstwo był to pies terapeutyczny. Ciekawe jak by twoje dziecko było chore A jakiś debil by ci ukradł bardzo drogi lek . A jak Cię bolą podatki to się wynieść do san escobar .

  • Agent - niezalogowany 2019-06-15 14:58:24

    Do: oławianin Buraku zasrany. W Twoim przypadku, to przydałoby się żebyś to Ty został przejechany przez tego debila w Audi. Jednego śmiecia byłoby mniej. Mam nadzieję, że odpowiedzialny za zabicie psa zostanie surowo ukarany. Chociaż wydaje mi się, że wystarczy tylko informacja kto to jest. Ludzie sami się zajmą się wymierzeniem sprawiedliwości. Oko za oko.

  • Oławianin - niezalogowany 2019-06-15 16:40:22

    Halo? Policja? Proszę przyjechać na olawa24...

  • somsiat - niezalogowany 2019-06-15 17:26:08

    Sąsiedzi mówią, że gość nie panował nad psem, pies go wciągnął a gość wtargnął pod samochód. Całe szczęście że gościowi nie chciało się przed samą maską przejść. Czy gość myślał, że samochód w miejscu się zatrzyma bo akurat przy pustej drodze zachciało mu się przejść, niecierpliwy taki i zawsze z pretensjami, typowy polak sarmata, z gumowców dopiero co wyskoczył.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-15 21:41:54

    Skoro rzekomi sąsiedzi mówią, że widzieli że sam wtargnal i że nie panował nad psem to czemu do tej pory nikt taki nie zgłosił się na policję? Prawdziwi swiadkowie twierdza, ze panowal nad psem. Proszę nie siać farmazonów i nie wymyślać. A może próbujesz się wybielić?

  • dosomsiat - niezalogowany 2019-06-15 22:07:58

    Nie chce Ci ublizac ale na Twoja madrosc az cisnie sie kilka slow na jezyk. Czy wiesz jak wyglada ta uliczka? Jak tam jest ciasno i jakie jest ograniczenie predkosci?. Nawet gdyby pies wtargnal na jezdnie a tam jest droga osiedlowa i nie ma chodnika, to normalnie jadacy kierowca nie mialby problemu z zatrzymaniem sie. Wiec zamknij dzioba i nie pisz farmazonow.

  • gość 2019-06-15 23:02:48

    Prosze zobaczyc na ulice Chopina. Auta zaparkowane na parkingu i na chodniku. Nic nie widac. A przed parkingami zielen i przede wszystkim plac zabaw (blisko szkoly). Jesli dziecko sie zapomni i bedzie chcialo pobiec do domu, czyli przebiec przez ulice Chopina, to koniec. Wybiegnie z placu zabaw pomiedzy zaparkowanymi autami, ktore je calkowice zaslaniaja. Tak samo z chodnika pod blokiem. Tam wszedzie jest ograniczenie do 20 km/h, a jezdza z predkocia conajmniej 40 km/h jak nie wiecej. Do tego co chwila zakrety i kompletny brak widocznosci z powodu zaparkowanych samochodow. Dlaczego tam nie ma kontroli? Dlaczego lokalna prasa nie informuje o tym jak tam trzeba jechac? Na osiedlu Sobieskiego naprawde jest niebezpiecznie.

  • Misiek - niezalogowany 2019-06-16 15:25:43

    Pieska trzeba krótko na smyczy trzymać a nie.. Najgorsze są takie, co idą z yorkami bez smyczy, szczeka biega do Ciebie a tekst właściciela" Proszę się nie bać, on nie gryzie" a później pretensje do człowieks, że go kopnął w obronie.

  • Do misiek - niezalogowany 2019-06-16 18:13:41

    Nie ulega watpliwosci ze o zwirze trzeba zadbac ale drogi Misku jezdzic tak samo trzeba zgodnie z przepisami a w przypadku potracenia zwierzecia obowiazkiem kierowcy jest zatrzymac sie i wezwac odpowiednie sluzby. Jesli wlasciciel natomiast bedzie chcial dochodzic roszczen to o tym czy kierowca zawinil czy wlasciciel, rozstrzygnie sad. Prawda jest taka ze wielu kierowcow to zwykla holota, ktora nie powinna miec karty rowerowej a co dopiero uprawnien do poruszania sie pojaxdem mechanicznym. Pamietaj drogi misku bardzo eazna zasadd ze zarowno jak wlasciciel psa bierze odpowiedzialnosc za szkody jakie zwierze wyrzadzi tak samo kierowca bierze odpowiedzialnosc za to co zrobi kierujac pojazdem. Twoj komentarz jestwiec generalnie zbedny.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-16 22:40:07

    Na Chopina koło szkoły były 3 przejścia dla pieszych, piszę były, bo zebra wymalowana na drodze starła się lata temu, dopiero niedawno przejście przy Żabce zostało ponownie wymalowana. Nie wiem jak jest dalej na pozostałych przejściach. Ale w dalszym ciągu nie ma żadnych znaków pionowych informujacych o przejściu, ani znaków ostrzegawczych "uwaga dzieci". Przejście dla pieszych przy Żabce jest ciągle zastawiane przez samochody. Policjanci co roku mają akcje "bezpieczna droga do szkoły" dlaczego przy okazji takich akcji policja nie sprawdza czy droga do szkoły przy samych szkołach jest bezpieczna? Powinny być kontrole, a z tych kontroli wyciągnięte wnioski, zarządcy dróg powinni zadbać o prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych. Dlaczego piesze patrole straży miejskiej i policji w okolicach sp nr 8 są TYLKO wtedy gdy do placówki sąsiadujące zjeżdżają się politycy z Warszawy?

  • oławianin - niezalogowany 2019-06-17 13:50:11

    To niech idzie koleś do schroniska i weźmie kolejnego sierściucha terapeutycznego, którego tym razem niech trzyma krótko, przy nodze i nie da go zmielić kolejnemu kierowcy... Pimpek terapeutyczny... może jeszcze bioprądem częstuje... psy, które leczą...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 19:40:38

    Do oławianin. Zwierze dla wlaścieciela jest jak czlonek rodziny, najlepszy przyjaciel, który kocha cie miłością bezwarunkową. Zwierze obdarowuje cie najczystszą i najprawdziwszą przyjaźnią - jaka u ludzi nie istnieje (lub jest mało spotykana). Przez takich ludzi jak ty giną niewinne i bezbronne istoty. Kulturę wynosi się z domu.... jakie podejście do zwierząt, takie do ludzi. Gratuluję intelektu. A może to Ty jesteś sprawcą? Proponuję kancelarii Marek&Wrobel sprawdzić IP negatywnych komentarzy. Na pewno, któryś autor posiada auto odpowiadające rysoposowi.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-17 19:50:06

    Kancelarii Turek&Wróbel *** przepraszam za pomyłkę.

  • gość 2019-06-18 15:54:06

    a czemu akurat tej kancelarii ?? Czyżby reklama ?? ;)

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 17:11:08

    Ponieważ ta kancelaria prowadzi sprawę Pana Marka (właściciela psa). Podjęte są działanie detektywistyczne. I nie, to nie jest reklama. Nie jestem w zadnym stopniu zwiazana z ową kancelarią. Proszę wejść na ich profil i sprawdzić.

Dodajesz jako: |