PILNE

Toyota ruszy z produkcją nowoczesnych silników

Biznes, Toyota ruszy produkcją nowoczesnych silników - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
23/04/2018 10:58

W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję nowoczesnych silników benzynowych stosowanych również w napędach hybrydowych.

Fabryka w Jelczu-Laskowicach wraz z zakładem w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie. Jelczańska firma wytwarza silniki benzynowe 1,5 l, a także silniki Diesla 1,4 l oraz 2,2 l i zatrudnia blisko 500 pracowników. We wrześniu 2019 roku rozpocznie produkcję nowej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1,5 litra, stosowanych min. w napędach hybrydowych.

Obie jednostki napędowe zaprojektowane są w oparciu o nową globalną platformę projektową Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture).

-Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych, co jest wyrazem ogromnego zaufania koncernu do naszych fabryk oraz polskiej kadry. Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju naszej firmy i pracowników.- podkreśla Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach

W związku z nowymi projektami do 2020 roku planowane jest zatrudnienie około 500 pracowników. Rekrutacja do fabryki ruszy w maju i będzie kontynuowana przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

-Rozpoczynamy intensywny, ponad roczny proces rekrutacyjny, w ramach którego będziemy szukać pracowników produkcji, utrzymania ruchu oraz inżynierów. – stwierdza Magdalena Kaczmarek, manager Działu Personalnego w Jelczu-Laskowicach. -Od przyszłych pracowników produkcji, zarówno mężczyzn jak i kobiet, którzy będą stanowić największą grupę, nie wymagamy żadnego doświadczenia w pracy w fabryce. Nowych kolegów i koleżanki nauczymy wszystkiego w naszym centrum szkoleniowym Dojo oraz przy wsparciu trenerów liniowych. – dodaje Magdalena Kaczmarek.

-Oprócz konkurencyjnej na rynku płacy oferujemy pakiet socjalny obejmujący m.in. prywatną opiekę medyczną, pakiet sportowy, dofinansowania do obiadów, dojazdy do pracy autobusami firmowymi oraz leasing samochodów marki Toyota na preferencyjnych warunkach.– podkreśla Grzegorz Górski, manager General Affairs.

Osoby zainteresowane pracą mogą na bieżąco sprawdzać aktualne ogłoszenia rekrutacyjne na stronie fabryki: www.ToyotaPL.com

Reklama

Toyota ruszy z produkcją nowoczesnych silników komentarze opinie

  • Słodki - niezalogowany 2018-05-11 13:11:56

    Widze ze jest tez link o zlodziejaszku z QC. Odkad go nie ma, spektakularne kradzieze cudownie ustaly...

  • Assembly - niezalogowany 2018-04-29 18:38:59

    Konkurencyjna na rynku płaca??? Mam pytanie - dlaczego pracownicy Toyoty po 12-tu latach pracy zarabiają tyle co inne firmy proponują na start??? Panie Górski pytam poważnie, gdzie ta konkurencyjna płaca??? Ile osób w tej firmie się przewinęło? Z tego co wiem jakieś 3 tysiące osób na obecnie 500 zatrudnionych. Ilu inżynierów Kontroli Jakości, Produkcji, specjalistów Logistyki, Działu Personalnego, HR, Administracji odeszło z firmy??? Ilu TM się zwolniło po tygodniu pracy w tej wspaniałej firmie??? POWODZENIA W REKRUTACJI. Wynajmujecie firmy by odbudować reputację firmy, co robiliście przez 15 lat jej istnienia??? Liczyliście na Bangladesz w Europie, teraz niech MGRowie wspomagają produkcję!!!

  • FooFighter - niezalogowany 2018-04-29 17:08:23

    Zajeżdżają ludzi jak u siebie w Japonii. Osiągniesz 45-50 lat i do piachu po wyżyłowaniu organizmu. Wynagrodzenia jedne z najgorszych w okolicy.

  • troll z polskiego pikielka - niezalogowany 2018-04-27 17:45:32

    Znam wielu ludzi którzy pracują tam 10 lat i wiecej i to nie na kierowniczych stanowiskach, więc chyba nie jest aż tak źle... Nikt nikogo nie zmusza.

  • Rudy - niezalogowany 2018-04-25 09:33:28

    Najgorsza firma w regionie nonstop skracanie czasu i większy zapiernicz. Dla nich pracownik się nie liczy. To już lepiej e biedrze na kasie robić.

  • Jaro - niezalogowany 2018-04-25 09:30:22

    3000zł brutto dla nowych... Już widzę te tłumy do pracy w Toyocie... Żenada!!!

  • Hiroszima - niezalogowany 2018-04-24 22:59:03

    ''Kitajce'' liczą na liczby nie na człowieka !!!

  • Pan Piotr vel Ogor - niezalogowany 2018-04-24 21:03:37

    Buhaha nowe silniki, nowe technologie ale jakos biurowe mordy te same i jalomuzne wynagrodzenie produkcyjne bez zmian. Ale przeciez wg wielce szanownych BOGOW z HR z polskim Steevem Jobsem na czele swieza krew jest jak najbardziej potrzebna :)

  • ON - niezalogowany 2018-04-24 18:53:19

    Lepiej iść na kasę do biedronki niż do pracy w tym kołchozie....

  • gość 2018-04-24 18:31:16

    https://gazeta-olawa.pl/news/archiwum/5751-toyota-pod-lupa/ Ciekawy artykuł o Jelczańskiej fabryce Toyoty

  • Były pracownik - niezalogowany 2018-04-24 15:14:38

    Biuro traktuje ludzi z produkcji jak by byli bogami, lizing samochodów jest tak drogi że nikogo nie stać, menadżerowie brak słów japońskie zabawki, nie polecam

  • MŁODY - niezalogowany 2018-04-24 04:55:36

    Niestety ale poprzednicy mają rację to jest wyzysk człowieka za grosze cały czas podkręcanie czasu obcinanie załogi jeden za dwóch i moto zakładu "musimy być tańsze niż zakład w indonezji" Nie polecam pracy w tym zakładzie nikomu.

  • Kris - niezalogowany 2018-04-24 03:20:53

    Jak w nasa nikomu nie polecam!

  • cześ - niezalogowany 2018-04-23 19:53:59

    za żadne pieniądze nie chcę pracować w tego typu kołchozie

  • Dab - niezalogowany 2018-04-23 18:46:45

    Hehe, pracowałem na montażu, brak szacunku dla ludzi, godzine czekasz żeby z toalety skorzystać! Nie polecam najgorszemu wrogowi,

  • Gość - niezalogowany 2018-04-23 16:35:19

    To najgorszy zakład w okręgu wyzysk człowieka i nic więcej. A na montażu to najgorsze co może być czas wliczony co do sekundy zapieprz jak niewiem a liderzy to lekko powiedziane zasoby.

Dodajesz jako: |