Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

W mieście powstaną kolejne mierniki jakości powietrza

Dodano: Autor:

Miasto rozpoczęło procedurę na wyłonienie wykonawcy, który zamontuje siedem mierników jakości powietrza w Oławie.

W mieście ma zostać zamontowanych siedem mierników jakości powietrza. Mierniki będą montowane w różnych miejscach tak, aby sprawdzić jakość powietrza w całej Oławie. Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, radny Piotr Łuciw pytał o ich zastosowanie -Ja traktuję tę inicjatywę bardziej jak działanie edukacyjne niż wpisujące się w monitoring środowiska. Zgodnie z ustawą ochrony środowiska, monitoring taki prowadzi inspekcja ochrony środowiska. Jako działanie edukacyjne jak najbardziej, jestem za tym. Mam nadzieję, że koszty nie będą wygórowane. Jednak mierzone są stężenie chwilowe i nic z tymi wynikami zrobić nie możemy. Nie możemy ich porównać z pomiarem na stacji przy ulicy Żołnierzy Armii Krajowej.

 -W Oławie mamy jedną stację inspektora ochrony środowiska, która dokonuje pomiaru, ta stacja zbiera dane z określonego rejonu. Natomiast chcemy sprawdzić w szerszym zakresie, jaki mamy poziom zanieczyszczeń i z czym musimy się zmierzyć w naszym mieście. Dlatego podjęliśmy decyzję o lokalizacji dodatkowych kilku czytników, które będą na bieżąco pokazywały w danym momencie stopień zanieczyszczenia powietrza. Te dane będzie można później weryfikować i sprawdzać na naszej stronie. Chcemy pokazać mieszkańcom w czym tkwi problem. - mówił zastępca burmistrza Andrzej Mikoda.

Mierniki będą zamontowane w różnych rejonach miasta. -Będą to rejony, z naszej wiedzy, gdzie źródła ciepła emitują dość poważne zanieczyszczenia, chcemy je również zlokalizować na osiedlach, gdzie budynki zasilane są przez naszą ciepłownię, ale pokaże nam to ewentualny wpływ komunikacji miejskiej i samochodów osobowych na jakość powietrza - dodał wiceburmistrz.

Urządzenia będą miały możliwość przeniesienia w inne miejsce. W ten sposób miasto chce zmonitorować dużą część miasta. Koszt montażu i zakupu mierników będzie znany po zakończeniu procedury wyłonienia wykonawcy. Szacowany koszt to około 11 tysięcy złotych łącznie z obsługą i serwisem. 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

G
Gość
Ja to bym zajal sie jackpolem i innymi firmami w olawie, w ktorych nir ma kontroli stanow budynku jak i kontroli srodowiskowych, wiekszosc z nich zrzuca odpady do pobliskiej rzeczki, a o dopiero sie dzieje jak pala, smrod itp a kolo piachow ta papiernia, przeciez to juz powinno byc zamkniete odgornie! A na bank nie ma tam zadnych kontroli! Ten budynek powinien byc wylaczony i zburzony.

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}