PILNE
Gmina Oława, Wiemy będzie zarabiał burmistrz Oławy - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 06/12/2018 13:59

Trwa drugie posiedzenie sesji Rady Miejskiej w nowej kadencji. Aktualnie Rada Miejska uchwaliła wysokość wynagrodzenia burmistrza.

Tomasz Frischmann podczas kadencji 2018-2023 będzie zarabiał 10 620,00 złotych brutto miesięcznie. Na kwotę składa się:
- wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 800,00 zł
- dodatki funkcyjne w wysokości 2 100,00 zł
- dodatek specjalny 2 760,00 zł
- dodatek za wieloletnią pracę 960,00 zł

Dziś także zostaną powołane komisje Rewizyjne oraz Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej. Poznamy przewodniczących wszystkich stałych komisji oraz dowiemy się ile będzie miesięcznie otrzymywał diety radny.

 

Reklama

Wiemy, ile będzie zarabiał burmistrz Oławy komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 14:35:13

    Dlaczego człowiek który pracuje przede wszystkim umysłowo zarabia więcej niż ten który pracuje fizycznie i ledwo starcza mu na życie?!

  • Rafał - niezalogowany 2018-12-06 14:37:23

    I on zrozumie potrzeby mieszkańców?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 14:44:45

    Burmistrz zarabia 7500zł netto albo mówiąc prościej na ręke. Ile ma zarabiać? 2000 zł? W Oławie jest pierdyliard osób zarabiających więcej od Burmistrza.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 14:54:05

    Mało.. Myślałem że gdzieś 25tys

  • gość 2018-12-06 15:21:00

    To stanowczo za mało. Powinien zarabiać 20 tys. netto. Miałby wtedy mniejsze pokuszenie na łapówki.

  • gość 2018-12-06 16:40:17

    A dlaczego człowiek który pracuje fizycznie powinien zarabiać więcej niż ten który pracuje umysłowo?

  • bob - niezalogowany 2018-12-06 20:54:11

    Jaka wiocha taka pensja ja wybuduję dla ludu 100 mieszkań rocznie na każdym zarobię 50 tys i problemy ludu Oławy mam w......

  • gość 2018-12-06 22:09:38

    Parcie na radnego to więcej kandydatów jak na medycynę bo jest kapucha i sposób na zycie przez 5 lat -bez sianka to fucha dla desperatów politycznych .

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 07:00:20

    Burmistrz z pensją 10500zł brutto? Smiech na sali. Kierownik w fabryce też zarabia 10000 a różnica w odpowiedzialność jest. Burmistrz zarządza budżetem i ludzmi jak manager w firmie prywatnej i ma polowe jego pensji, trzeba być fanatykiem władzy żeby się pchać do władzy publicznej

  • gość 2018-12-07 08:40:15

    Bardzo niska ta pensja, serio, jak na obowiązki które ma, osoby którymi musi zarządzać itd. powinien otrzymywać około 15 000 zł netto... on na głowie ma 33 tys mieszkańców... żaden szef fabryki czy kierownik tyle nie ma

  • gość 2018-12-07 16:11:47

    jaka praca taka płaca,podobnie jak p.skarbnik miasta,tyle ze do burmistrza łatwiej sie dostać,bo do p.skarbnik,której apropo, nigdy nie ma,szybciej do kardoiloga mozna sie dostac(listopad 2019)

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 17:50:02

    Gdyby były zastrzeżonia to przecież nowy radny już by się tym zajął przecież

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 18:00:57

    Burmistrz to uczciwy i fajny gość. Kasę zarabia niezłą, ale uwierzcie jego żona to kasę bardzo lubi.

  • gość 2018-12-07 21:32:38

    radna Baleron nawet tutaj musi dodać swoje 5 gr ... Jak tam oświadczenie majątkowe, Pani radna ?? nadal zbiór legend i baśni ?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-09 05:23:59

    Wiecie co. Jak byście dali mu tylko średnią krajową i mieli taki zakres odpowiedzialności oraz poświęcali tyle czasu co On prywatnie, to uwierzcie. Nie chcielibyście być Burmistrzem.Po drugie tak niska pensja na takim stanowisku mogłaby doprowadzić do brania łapówek. Wieże że Pan Burmistrz jest uczciwą osobą i tego nie robi. Bo niby po co? Pytanie odwieczne jest takie. Ile ma zarabiać burmistrz lub zwykły Kowalski aby starczyło na wszystkie opłaty, raty za mieszkanie i coś odłożyć i np. utrzymanie 3 dzieci. Oczywiście wtedy żona zajmuje się domem i dziećmi. Ktoś to kiedyś policzyłem. Jest to ok. 6000 lub 7000,00 tysięcy złotych. Przy pracy na jeden etat mężczyzny. Więc nie mówcie że dużo i że mało czasu poświęca dla pracy, mieszkańców i rejonu. Pzdr.

Dodajesz jako: |