Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Wspierasz WOŚP? Zapoznaj się z tymi informacjami

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: policja Oława

Policja udziela rad wolontariuszom i darczyńcom WOŚP. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie spotykają się z wolontariuszami, biorącymi udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dając cenne wskazówki, które z pewnością przydadzą się podczas 32 finału. - Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione i przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz kwestujących osób. Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986). Pamiętajmy, by zgłaszać każde podejrzane zachowania napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu- informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej komendy. 

Porady dla wolontariuszy:

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony

- głównych ciągach komunikacyjnych

- miejscach dobrze oświetlonych

- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych

- miejscach objętych monitoringiem kamer, itp

Unikajmy prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Warto zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, aby po zakończonej zbiórce w grupie wracać do sztabu na rozliczenie. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych "zaczepek" lub kradzieży puszki.

Jeżeli będziecie potrzebowali, zawsze i w każdej sytuacji zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami 

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

Identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze, przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (1)

c
cześ
Nie płacę owsikowi!!!!

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}