PILNE

Zawieszony wójt będzie mógł wygrać wybory

10/10/2018 10:38
Mieszkańcy, Zawieszony wójt będzie mógł wygrać wybory - zdjęcie, fotografia

Wójt Gminy Oława, który został zawieszony w pełnionych obowiązkach przez prokuraturę jeszcze w kwietniu ma dużą szansę na wygranie wyborów. Jak podaje Gazeta Wrocławska mimo zawieszenia w obowiązkach, będzie mógł wygrać wybory. A co po wygranej?

Dziennikarze Gazety Wyborczej otrzymali pismo z nadzoru prawnego wojewody dolnośląskiego , który poinformował, że jeśli wójt wygra wybory, będzie mógł złożyć ślubowanie, będzie mógł również powołać swojego zastępcę. Nie mam więc obaw o wprowadzenie do gminy komisarza.

Zawieszenie cały czas obowiązuje, jednak wielu ekspertów twierdzi, że wygaśnie ono w dniu wyborów, bo skończy się kadencja wójta. Prokuratora i część prawników uważa, że nie ma to znaczenia – pisze Gazeta Wrocławska.

Nie da się ukryć, że zawieszony wójt Jan Kownacki ma duże szanse na wygraną. A jego ewentualne zwycięstwo nie zaburzy pracy gminy.

źródło: Gazeta Wrocławska

Reklama

Zawieszony wójt będzie mógł wygrać wybory komentarze opinie

  • Intruder - niezalogowany 2018-10-16 11:45:31

    Ktoś pisze dobry gospodarz hahahaha to dopiero opinia ciekawe czy ten ktoś wie jakie wały pan Kownacki odstawia na boku może jego kandydatura wiąże się nierozerwalnie z firmą Armeton gdzie jego synusiowie piastują wysokie stanowiska a może tak jak ostatnio trzeba dla zięcia nową robotę nagrać przecież on taki bystry.A więc wójt ogłasza przetarg ponieważ tak mówi prawo tzw.prawo ale te tzw.prawo nie mówi już kto ma wygrać a z góry już wiadomo kto ma wygrać haha.W firmie Armeton nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim chamstwem prostotą i wulgaryzmami z jakim te pseudo kierownictwo odnosi się do ludzi masakra a że ponad 3/4 to pracownicy z Ukrainy to wydaje im się,że mogą traktować ludzi jak śmieci. Nie jestem za nimi ale ta firma to gułag gdzie już nie jeden zdrowie stracił.Karma wróci mam nadzieje,że bardzo szybko.

  • Gminny podatnik - niezalogowany 2018-10-14 17:45:19

    Do olawa24.pl. Tego Pana widocznie Pan nie lubi, skoro nie zostały jeszcze usunięte komentarze tj. pod kandydatem na radnego Pana Mariusza Jarosławkiego.

  • Gminny podatnik - niezalogowany 2018-10-14 07:58:02

    Na chłopskie myślenie. Tak duża gmina, tyłu mieszkańców a tylko tyle kandydatów. O czym to świadczy? Ciemnogród, brak zainteresowania otoczeniem, wszystko w dupie, każą płacić to płacimy, grają to się bawimy. Ludzie są sterowani przez media i kościół inie mają już swojego zdania na obecną sytuację. Widać, że nie potrzebują zmian. Nic do przodu. Ciągła stagnacja. Ale to się kiedyś na nich samych zemścić. W normalnym systemie tych ksndatów byłoby z dziesięciu, bo każdy z nich widziałbym wady i coś do ulepszenia. A tu nic. Biada Wam. Powiadam.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-14 02:27:37

    Wybór w wyborach po raz kolejny jest żaden : jeden kandydat kupował alkohol miejscowym pijaczkom, żeby tylko dorwać się do koryta a drugi zapowiada współpracę z tym pierwszym jeśli tylko wygra. Co za różnica czy Kownacki będzie rządzić ze stanowiska wójta czy vice? Tak czy inaczej znów będzie na stołku, bo brak jest ludzi, którzy chcieliby zacząć naprawę tego syfu, który w gminie jest od lat...

  • Kominiarz - niezalogowany 2018-10-13 11:03:54

    A kto kmin będzie czyścił jak go zabraknie w domu? Tała ładna i pożądana kobieta.

  • Żu żu - niezalogowany 2018-10-13 08:19:58

    Do ~`Gminnik.Kurcze Ty masz racje z tym głosowaniem na niego i nawet niech wygra.Jak taki jest i lubi rozgłos to co będziemy mu załować błysku fleszy i dzwoniących kajdanek.

  • Gminnik - niezalogowany 2018-10-13 07:10:13

    A wolę żeby wygrał. Będzie bardziej spektakularnie jak go będą wyprowadzać. Ja to czyta Pan Wójt to niech się już teraz zastanowi. Po wygranej Pana zgłaszam do CBA zawiadomienie o możliwości...................... itd. Sprawa dotyczy dziwnych zleceń bez przetargów i faktur podpisywanych przez Pana dla jednej z firm trudniacych się w zakresie elektrycznym z miejscowości Jaczkowice. Oraz innych firm. Ciekawe jakie Pan i Pana prawnik będzie miał argumenty na obronę. Apel do wyborców. Tak głosować na niego.!!!!!!! Zrobi wam z Gać Nowy Jork a reszta wiosek będzie wyglądać jak spleśniały ser. A na koniec zaprosi sobie do wioski zespół Weekend aby wam zagrał a Wy mogliście się nahlać na oczach swoich dzieci. Normalnie ideał Polskiej patologii.

  • Polak_mały - niezalogowany 2018-10-12 22:12:08

    Do ~ Józek. Możemy, bo my nie jesteśmy z ABW i nie mamy dostępu do ich materiałów dowodowych ;) Jak masz to pokaż. A jak nie masz to ... W Polsce do niedawna istniało domniemanie niewinności. Czyli, dopóki nie ma prawomocnego wyroku to jesteś niewinny !!! Ale to chyba znowelizowali i już jest nieaktualne ;)

  • Józek - niezalogowany 2018-10-11 17:54:47

    ABW ma materiał dowodowy na taśmach więc jak możecie twierdzić że to lipa. To sądów i prokuratorów należy pytać dlaczego to trwa tyle czasu. Tak czy siak w każdym normalnym kraju człowiek z takimi zarzutami nie pcha siebie władzy . Wręcz przeciwnie ale widać Kownackiemu obce jest słowo przyzwoitość.

  • Żu żu - niezalogowany 2018-10-11 16:53:25

    I właśnie do polityki pchają się takie paciuki co wstydu nie mają!Czemu do mnie policja nie przyjdzie i nie postawi mi jakiś zarzutów?Czyżby pan Kownacki miał jakiegoś pecha,że przyczepili się do niego?Zawsze można żądać przeprosin za oszczerstwa skoro nie ma nic narzeczy.Ale wygodniej jest udawać greka i startować dalej w wyborach ku polepszeniu swojego bytu.Biedne niewiniątko ale do koryta dalej się ciśnie.A może już czas żeby tych starych pryków i pierdzieli wysłać na emerytury?

  • Marek - niezalogowany 2018-10-11 16:32:16

    TO NAJLEPSZY KANDYDAT

  • JLC - niezalogowany 2018-10-11 08:48:43

    Sądzę że jeśli naprawdę by nabroił to już by było po sprawie, byłby wyrok, odsiadka itd. Tak jak w przypadku tego drugiego Pana... on już wcześniej dużo nabroił i miał doczynienia z mafią więc siedzi...

  • Oławianin77 - niezalogowany 2018-10-11 06:33:23

    Ale Ci ludzie są nie mądrzy. Choćby mała cząstka wątpliwości to bym nie zagłosował. A On po takich aferach ma celność kandydować. O czym to świadczy. A ludzie gorzej niż ćmy zapatrzeni w jego świtło kłamstwa. Tragedia.

  • Polak_mały - niezalogowany 2018-10-11 01:52:56

    No, po prostu Anioł !!! A w Pułtusku, to my nie takie numery robili ;)

  • QWE - niezalogowany 2018-10-11 00:01:34

    Ma tupet ten człowiek, icały ten LZS.

  • QWE - niezalogowany 2018-10-10 23:59:29

    Ma tupet ten oszust.Do więzienia z tym krętaczem i łapówkarzem.

  • mieszkanka Gaci - niezalogowany 2018-10-10 23:20:27

    JAK TAKIE COS MOZE BYĆ ZNOWU WÓJTEM,ZŁODZIEJ I KRĘTACZ

  • Aninin - niezalogowany 2018-10-10 19:51:17

    Janek Kownacki gospodarz gminy Oława

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 19:22:23

    Dlaczego mamy wierzyć jakiemuś Aaaaaaa ;) A tak na marginesie, to kabaret, takie sprawy powinno załatwiać się szybciej, bo jedynie co wiadomo, to że nic nie wiadomo.

  • Aaaaa - niezalogowany 2018-10-10 19:06:39

    Zgadza się. Gdyby faktycznie coś było na rzeczy, wierzcie mi, ze dawno już by siedział. Także, ten, tego..bzdura na resorach.

  • Xyz - niezalogowany 2018-10-10 18:32:28

    Janek na prezydenta!

  • aaa - niezalogowany 2018-10-10 17:50:15

    Trzymamy kciuki za najlepszego Wójta!

  • Paweł - niezalogowany 2018-10-10 17:20:15

    I bardzo dobrze że wygra bo to dobry gospodarz - mam też nadzieję że opublikuje detale związane z tym cyrkiem odnośnie zatrzymania , niech ludzie się dowiedzą jak można uczciwego człowieka wymieszać z g*wnem na podstawie widzimisię ...

Dodajesz jako: |