PILNE

Żmije zygzakowate w Oławie!

Mieszkańcy, Żmije zygzakowate Oławie! - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 18/06/2019 12:15

Jak informuje Miasto Oława na terenie zielonym przy Zwierzyńcu Dużym na "Piaskach" pojawiły się żmije zygzakowate.

-Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Jad żmii może być niebezpieczny zwłaszcza dla małych dzieci, osób starszych i osób z problemami z układem krążenia. - pisze miasto. - Pierwsza pomoc po ukąszeniu żmii polega na obmyciu zranionego miejsca zimną wodą, wskazane jest także chłodzenie miejsca ukąszenia (np. za pomocą woreczków z lodem). Ukąszonej osobie należy podawać dużo płynów i jak najszybciej udać się do lekarza w celu podania surowicy.

 

Reklama

Żmije zygzakowate w Oławie! komentarze opinie

  • gość 2019-06-18 12:42:53

    U mnie w domu są dwie żmije !!!! kąsają codziennie ....ale jakiś lód się od czasu do czasu zdarzy a piję dużo , to jad na mnie nie działa .

  • cześ - niezalogowany 2019-06-18 14:36:22

    pozbądź się tych "żmij" - szkoda życia!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 15:58:10

    Tylko padalec mógł coś takiego napisać

  • Gość - niezalogowany 2019-06-18 15:59:11

    Tylko padalec mógł coś takiego napisać

  • gość 2019-06-18 23:00:32

    Większość tych "żmij" to zaskrońce zwyczajne albo zaskrońce rybołowy(bardziej podobne do żmii od zwyczajnych). Są to stworzenia trzymające się wody i mają dobre warunki na Piaskach.i przy Odrze. Są niegroźne i pod ochroną. Żmije zaś lubią tereny suche.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-19 04:40:49

    Rybołowów w Polsce nie ma. Tak swoją drogą, to rybołów, jest do żmii bardziej podobny, niż zaskronoec zwyczajny, a ten w Polsce występuje i jest dość pospolity.

  • gość 2019-06-19 07:57:24

    ...ale żeby nie było, jak ukąsi to pretensji do burmistrza mieć nie można

  • gość 2019-06-19 20:54:48

    może narzekać na "żmije" po prostu się o nie zadba, pospędza czas, posłucha co mają do powiedzenia, zostawienie oznacza tchórzostwo i brak jaj. (Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy)

  • gość 2019-06-19 22:19:54

    skoro mowa o podaniu surowicy. Który lekarz ją posiada ? Nasz szpital jest wyposażony w surowicę ? Szczerze wątpię.

  • gość 2019-06-21 13:13:40

    Na jad teściowej nie ma surowicy , a są nie tylko zygzakowate , przed ślubem trudno je rozpoznać .

  • Gość agw - niezalogowany 2019-06-22 10:21:54

    Co wy za durnoty piszecie na piaskach ich niema tylko przy kanalach sa bylem caly dzien tylko zaskrace sobie plywaja i nic sie stym nie zrobi