PILNE

Ksiądz pedofil – Paweł K. w dokumencie Tomasza Sekielskiego

olawa24.pl 12/05/2019 14:07

Przypadek księdza pedofila – Pawła K. który przez dłuższy czas służył w oławskiej parafii Miłosierdzia Bożego trafił do wstrząsającego dokumentu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”.

Na ten film czekano już od miesięcy. Premiera miała miejsce w sobotę, 11. maja. Od tamtej pory dokument obejrzało już prawie 3 mln osób. W dwugodzinnym materiale przedstawiona jest historia dziewięciu księży pedofilów opisana z perspektywy ofiar. Pojawiają się także rozmowy z już emerytowanymi księżmi, którzy wprost przyznają się do molestowania sprzed lat.

Jedna z historii dotyczy księdza Pawła K. który pracował w parafiach we Wrocławiu, Miliczu, Oławie i Bydgoszczy. Dziś odsiaduje wyrok 7 lat więzienia. Biegli uznali, że ksiądz Paweł K. to homoseksualista i pedofil interesujący się młodymi chłopcami, nieporadnymi i niedoświadczonymi.

-Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak, jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna. – pisze Tomasz Sekielski.

Film powinien zobaczyć każdy

Reklama

Ksiądz pedofil – Paweł K. w dokumencie Tomasza Sekielskiego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-12 15:19:56

    https://antypedofilskie-bractwo-himawanti.blogspot.com/2017/11/ksiadz-pedofil-chce-ulaskawienia.html?m=1 W artykule jest że proboszcz Oławski to też zboczeniec. Stanisław B.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-12 16:39:35

    STANISŁAW BIJAK CIEKAWE CZY W INNYCH OLAWSKICH PARAFIACH TEZ SA TACY ......

  • gość 2019-05-12 16:51:05

    nazywam sie Szymon Strojecki i osobiście miałem przyjmność pogłaskać policzek tej ker...wy kani,piękna sprawa Panie Sekielski z tym filmem...ta gnida,pedofil,frajer,cwel... jest jeszcze u nas ksiądz tomek,moge go wystawić... tak o tobie frajerze mówie :)

  • szymonstrojecki - niezalogowany 2019-05-12 19:12:05

    i co....pedryku dopadło cie....? pamiętsz jak z młodymi chłopcami sie po Oławie woziłeś...ksiądz słonik :) dupka bolała? :) miasto pozdrawia,a wy....sie pilnujcie księżulki :)

  • czes - niezalogowany 2019-05-12 22:45:00

    zamiast jak człowiek na dziwki pójść to się za dzieci biorą pedały!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 06:31:36

    Druga połowa to chodzi na dzi....ki ma normalnie kobiety i dzieci . Taka prawda.

  • gość 2019-05-13 06:53:33

    Dlaczego Sekielski nie wniknie w struktury dziennikarzy , aktorów, i tego typu ptactwa. ile tam się dzieje pedofilstwa tego nikt nie ogarnia.

  • gość 2019-05-13 06:56:12

    Przecież sam Donald , panujący nie chciał wydać pedofila Polańskiego wymiarowi sprawiedliwości USA. A to też tylko wierzchołek "góry lodowej".

  • gość 2019-05-13 09:21:25

    Jak siedzi pod celą z "ludżmi" to ma teraz full seksu. A zdrugiej strony wiele pisze się o budowaniu w Polsce nowych budynków zakładów karnych pewnie dla wybiórczej klienteli .

  • Rolf Michałowski - niezalogowany 2019-05-13 10:43:35

    W wywiadzie dla onet.pl Sekielski sam przyznał, że bohaterowie jego filmu byli w przeszłości zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. Komunistyczna bezpieka specjalnie wkręcała do Kościoła swoich agentów-pedofili, żeby kompromitowali Kościół.

  • DOA - niezalogowany 2019-05-13 12:52:56

    Nigdy wiecej PiS To oni chronią, ksiezy pedofiliw,Rydzyko zlodzieji kiboli z onr

  • gość 2019-05-13 13:10:07

    Ten skur... Paweł Kania jak był w Oławie to zawsze sobie sprowadzał ministrantów na plebanie a niektórzy przesiadywali u niego całe dnie. Dobrze pamietam bo tez kilka razy byłem jak byłem ministrantem. Na szczescie do mnie sie nie probowal dobrac ale w tamtym momencie jako gówniarze śmialiśmy się między sobą, że jest pedofilem.... Nikt nie pomyślał nawet że to jest prawda.... A pamętam jak dziś że miał swoich ulubieńców z którymi wszędzie jeździł i którzy spędzali z nim całe dnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 13:26:59

    Precz z lewactwem i komuchami.

  • cześ - niezalogowany 2019-05-13 13:44:22

    nikt nie mówi że w innych grupach zawodowych nie ma pedofilii ale ksiądz to nie jest chyba taki zwykły zawód, poza tym nikt nikogo w sutannie na siłę nie trzyma!!!!

  • Miecio - niezalogowany 2019-05-13 15:04:46

    Kur..a jak nie irek to jacyś pedofilce co to się dzieje w tej oławie, jechac z kur...ami

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 15:57:38

    Nie oczerniajcie księdza Stanisława Bijaka. Czy są jakieś dowody że jest niegodny swojej służby kapłańskiej?. Nie wolno wrzucać wszystkich do jednego worka.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 15:58:04

    Nie oczerniajcie księdza Stanisława Bijaka. Czy są jakieś dowody że jest niegodny swojej służby kapłańskiej?. Nie wolno wrzucać wszystkich do jednego worka.

  • PANIE ROLF. - niezalogowany 2019-05-13 16:00:48

    Panie Rolf, a może byli współpracownikami bo SB miało na nich haka. Skąd Pan wie, czy najpierw był czyn potem lojalka czy odwrotnie? I czemu takie osoby były kryte przez przełożonych? Kościół taki słaby, że biskupi wszyscy umoczeni czy jak? Prymas Polski przeprasza, biskupi (za wyjątkiem Glodzia) ksiądz Boniecki a Pan wie, że to wina SB. To nasza wina, w tym moja bo traktujemy księży jak kastę nadzwyczajną, niemal boską. A to tylko ludzie, sługi nasze, które mają nam, czyli parafianie służyć. "władza jest wyzwaniem wolności, nie można jej inaczej sprawować jak tylko służąc"

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 16:40:41

    O księdzu Stanisławie Bijaku napisano w artykule. Link na samej górze.

  • PANIE ROLF. - niezalogowany 2019-05-13 17:48:20

    I jeszcze jedno. Do seminarium wstępują ludzie w jakim wieku?skąd sb wiedziało że to pedofile będą? Jako student papieskiego fakultetu teologicznego znam trochę to środowisko. Kiedyś omal nie wstapilem do seminarium,ale w porę zrozumiałem, że bez kobiety nie dam rady. A nie chciałem być hipokryta jak mój wykładowca ks. Irek.

  • gość 2019-05-13 18:55:43

    W tym artykule, którego link jest na "górze" napisane jest, że ksiądz Bijak jest "zboczony". Co to konkretnie oznacza? Gdzie i jakie są dowody na taką tezę? Wystawienie opinii o pracy jakiejś osoby, nie oznacza, że wystawiający opinię wie o wszystkich czynach opiniowanego. Jeśli mam bardzo dobrego pracownika, który zamorduje kogoś, to wcale nie oznacza, że mam wystawić ocenę negatywną co do jego pracy.

  • Andrzej G. - niezalogowany 2019-05-13 22:09:52

    SZOK. Film powinni obejrzeć wszyscy rodzice. Szczególnie Ci należący do tzw. "CIEMNOGRODU", którzy sami wysyłają swoje dzieci do kościoła i ktorzy dumni są z tego, że ich pociechy są ministrantami. Ogarnijcie się bo może właśnie Wasze dziecko jest pociechą dla jakiegoś pier.....ego księżulka.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 22:14:34

    Ksiądz Stanisław wystawił dobrą opinie księdzu homoseksualiście i pedofilowi który siedzi w więzieniu. Dobrze to o nim nie świadczy.

  • Gość 33 - niezalogowany 2019-05-13 22:30:40

    Ksiądz Bijak bronił skazanego pedofila. Jak można komuś skazanemu za pedofilię wystawić opinię dobrego człowieka??? Masakra. Bijak to zrobił świadomie posiadając pełną wiedzę na temat tego pedofila. Nie szanuje i gardzę pedofilami oraz osobami którzy im pomagają choćby pisząc pozytywną opinię do ich ułaskawienia. Może miejsce taki ludzie jest w więzieniu. A Bijak pisząc pozytywną opinię temu pedofilowi naraził inne dzieci na krzywdę kawał drania z niego

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 08:31:12

    Proszę mi przypomnieć lub potwierdzić czy ks. Stanisław B. urzędował w Niwnikiu w latach 80-90?

  • Rolf Michałowski - niezalogowany 2019-05-14 08:36:28

    Do dyskutanta podpisującego się „Panie Rolf” Nie znam mechanizmów, jakie obowiązywały w komunistycznej bezpiece przy umieszczaniu ich agentów w strukturach kościelnych, więc nie będę na ten temat dyskutował. Pan widać wie więcej na ten temat. Faktem jest, że sam Sekielski publicznie przyznał, że bohaterowie jego filmu byli zarejestrowani jako TW komunistycznej SB. Faktem potwierdzonym przez historyków z IPN, którzy mają dostęp do materiałów źródłowych, jest również to, że bezpieka umieszczała swoich agentów w Kościele nie tylko w celach szpiegowskich, ale też w celach kompromitacji Kościoła w oczach wiernych. O czym tu jeszcze dyskutować? Sam Pan potwierdza, że pedofilia w Kościele, to hańba dla całej wspólnoty kościelnej. Komu na tej hańbie i na jej propagowaniu zależy? I to tuż przed wyborami? Trzeba Panu podpowiadać? Wystarczy też porównać, jaki wpływ na to, co dzieje się wśród kapłanów, mają zwykli ludzie, choć są nas – katolików miliony, a jaki wpływ miała na to komunistyczna SB. Pisze Pan, że jest Pan daleki od generalizowania, a zaraz potem robi to Pan ewidentnie. Wypadki pedofilii w Kościele są zjawiskiem marginalnym. Również agenci komunistycznej SB w Kościele są zjawiskiem marginalnym. Nie ma przy tym żadnego znaczenia, czy najpierw był czyn, a potem lojalka, czy odwrotnie. SB rekrutowało swoich szpicli i agentów spośród ludzi złych, niemoralnych i chciwych. Nikt normalny i uczciwy nie godził się na współpracę z przestępczą organizacją, jaką była komunistyczna SB. Oczywiście trzeba z tym walczyć, ale nie wolno tego generalizować. Mamy w Polsce ok. 30 tysięcy księży katolickich i drugie tyle zakonników i zakonnic. Ilu w polskim Kościele jest pedofilów i ilu jest komunistycznych agentów? Myślę, że agentów znacznie więcej, niż pedofilów, jednak ciągle jest to tylko jakiś bardzo niewielki ułamek, który nie ma prawie żadnego wpływu na ogólną potężną działalność Kościoła. Stanowi jednak łakomą pożywkę dla wrogów Kościoła i chrześcijaństwa, szczególnie w trakcie gorącej fazy kampanii wyborczej, od której zależy przyszłość nie tylko Polski, ale i Europy. Nagle, mimo istnienia problemu pedofilii we wszystkich środowiskach od bardzo wielu lat, totalna opozycja obudziła się i problem pedofilii, ale tylko w Kościele, wyniosła do rangi katastrofy narodowej. Gdzie byli do tej pory? Gdzie byli, jak sprawowali władzę w Polsce? Gdzie byli, jak już po zmianie władzy rząd PiS wprowadził publicznie dostępny rejestr pedofilów skazanych sądownie? Siedzieli pod stołem i nawet w Sejmie nie poparli ustawy o tym rejestrze, bo ich zdaniem, rejestr ten rzekomo narusza prawa biednych pokrzywdzonych pedofilów. Z całą pewnością należy zbudować pełną kontrolę nad finansami Kościoła, czy to rządową, czy nawet tylko społeczną, bo tam, gdzie są niekontrolowane finanse, zawsze pojawiają się oszuści, malwersanci i po prostu złodzieje i przed tym Kościół musi się bronić. Tu przyznaję Panu rację. I znowu pojawia się pytanie, gdzie była dzisiejsza totalna opozycja, jak sprawowała władzę przez prawie 25 lat po roku 1989? Dlaczego nie podjęła żadnych kroków, żeby finanse Kościoła poddać kontroli Narodu? Dopiero dziś, na krótko przed bardzo ważnymi wyborami, strzępią swoje załgane POstkomunistyczne pyski i szkalują cały Kościół za przekręty finansowe paru nieuczciwych księży. Żaden POstkomuch nie zająknął się nawet o wielkich akcjach pomocowych polskiego Kościoła na całym świecie, o wielkim poświęceniu tysięcy księży i zakonników, ani o szerzeniu wartości chrześcijańskich, za co są prześladowani i mordowani. Nie. POstkomuchy zajmują się tylko paroma pedofilami w polskim Kościele, których można policzyć na palcach wśród kilkudziesięciu tysięcy księży i zakonników. Nazywają katolików świniami tarzającymi się w błocie, a wizerunkowi Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezu przyprawiają aureole z symbolu zboczeńców seksualnych, których sami promują. Zboczeńcy seksualni, jak np. Biedroń, chcą zwalczać zboczenia seksualne w Kościele. To tego musimy się wstydzić, że znaczący polscy politycy promują zboczenia seksualne i chcą tę promocję wprowadzić już nie tylko do szkół, ale i do przedszkoli. To jest dopiero hańba.

  • ktoś - niezalogowany 2019-05-14 10:40:39

    Był też swego czasu taki "kapłan" Tomasz "Choinka" w parafii Św. Ap Piotra i Pawła co lubił ministrantów i lektorów, jak zaczęło szumieć to go przenieśli, standardowa procedura. A, że dobrze władał niemieckim to teraz ukrywa się w parafii w Attendorn w Niemczech, ze zdjęć wynika, że dalej wśród dzieci "grasuje". Mam nadzieję że jego też dosięgnie sprawiedliwość.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 12:38:45

    Na żywca kutasa odciąć i w modzie frajerowi zaszyc. Cwele jebane. Niedługo rozpoczną się łowy na tych pizdzielcow

  • gość 2019-05-14 15:25:30

    Założę się, że nikt z Was nie przeczytał opinii księdza Bijaka, ale bazuje tylko na informacji przekazanej od dziennikarza. W sprawie miłoszyckiej jednym z oskarżonych jest strażak (czy były strażak). Z tego co czytam, to miał dobrą opinię o swojej pracy. Załóżmy (zakładam, nie piszę, że jest winny), że zostanie skazany za mord w Miłoszycach. Czy wówczas opinia o jego pracy powinna być zmieniona na negatywną?

  • gość 2019-05-14 15:49:34

    "Ksiądz Bijak bronił skazanego pedofila. " - Kiedy? Przy wystawieniu opinii o człowieku odnosi się do faktów, o których dana osoba wie. Skąd pewność, że ksiądz Bijak wiedział, że ksiądz Paweł jest pedofilem. "Jak można komuś skazanemu za pedofilię wystawić opinię dobrego człowieka??? Masakra. " Z tego co wiemy opinia odnosiła się do pracy. "Bijak to zrobił świadomie posiadając pełną wiedzę na temat tego pedofila. " Co to oznacza pełnia wiedzy? Z tego co wiem, to ksiądz Bijak mógł wiedzieć, że ksiądz Paweł jest oskarżony o czyny pedofilskie. Nie odnosił się do do tego, czy pedofilia jest dobra, czy nie. "Nie szanuje i gardzę pedofilami oraz osobami którzy im pomagają choćby pisząc pozytywną opinię do ich ułaskawienia. " Rozumiem, że nie szanujesz wszystkich, którzy z pozytywnie odnoszą się do twórczości Romana Polańskiego.

  • aandrzejak - niezalogowany 2019-05-14 17:43:33

    Szkoda, że ci ludzie będąc w seminarium nie są przygotowani aż tak , aby w przyszłości być samym. Jeżeli dopada ich tzw chcica to otrzymują bardzo małą pomoc psychologiczną. No i lipa wyszła Karol Wojtyła będąc w Watykanie kazał monitorować i ukrywać sprawy pefofilskie. Tyle.

  • aandrzejak - niezalogowany 2019-05-14 17:50:40

    A wracając do księży którzy mają dzieci z kobietami. One szybko nie będą ubiegać się o swoje prawa. Co niedzielę i inne święta jest moneta z tacy, więc po co się wychylać.

  • gość 2019-05-14 18:17:44

    OWIECZKI wysyłajcie dalej swoje potomstwo na nauki do CZARNUCHÓW.

  • Rolf Michałowski - niezalogowany 2019-05-14 19:09:36

    Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wydało dziś następujące oświadczenie: „CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko manipulacjom zawartym w materiałach telewizji TVN i Gazety Wyborczej przedstawiających reakcje abpa Marka Jędraszewskiego na film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich i apeluje dziennikarzy o rzetelność i uczciwość w przedstawianiu w mediach komentarzy i opinii publicznych na temat filmu.” Dotarło do niektórych na tym forum?

  • 24 - niezalogowany 2019-05-14 22:55:27

    troska co niektorych gigantow inteligencji o nieswoje dzieci oddawane pod opieke ksiezy dziwnie zanika gdy o opieke nad nimi postuluja rodziny homoseksualne w srodowisku ktorych przypadki pedofilii sa statystycznie o wiele czestsze mam nadzieje, ze film spowoduje oczyszczenie KK nie tylko z pedofili ale jak od lat postuluje ks. Zalewski z wplywow homolobby oraz bylych wspolpracownikow sluzb

  • Gość - niezalogowany 2019-05-15 09:45:26

    Do Pana "ROLF": Kodek Karny art. 240 proszę poczytać. https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/aktualnosci/760445,Nowelizacja-Kodeksu-karnego-lipiec-2017-r.html Wszyscy co wiedzieli powinni zostać ukarani choćby taką karą. - 3lata więzienia i wydaleni z kościoła. Żadne przepraszam w konfesjonale nie wystarcza. Prawo Cywilne ma nas chronić nad przed takimi ludźmi. Nie można się zasłaniać osobnym prawem - kościelnym. A Ci co się dopuścili danego czynu (gwałtu dzieci lub ich molestowania) to inny art. ich obowiązuje. Chętnie przyjmę opcję 30 lat, którą szykuje obecną ekipa rządzących. Najlepiej oddzielić państwo od kościoła. Po co ten konkordat? Maszynka do pieniędzy i sterowania społeczeństwem? Proszę pamiętać, że chrzest przyją Mieszko I a nie Państwo (Polska) ! Mieszko I był fizyczną osobą i to jego sprawa w co chciał wierzyć , a Państwo jest instytucją prawną. I nie może jedna osoba zadecydować za resztę ludzi w co mają wierzyć. Ludzie wierzyli w swoich Bożków i żyli według kalendarza i praw natury, a tu nagle siłą i przemocą zaczęli mordować ludzi i nakazywać im wierzyć w coś innego. Niewygodna prawda ale prawdziwa. To samo się dzieje teraz w Afryce. Tylko że chcą na siłę wprowadzić Islam. Co powiedzą Ci ludzie za 500 lat jak wszystkie dalsze pokolenia będą wierzyć tylko w to co im się wbija w łeb od dzieciństwa.? Ciekawe czy ma Pan dzieci? Ciekawe jakby nigdy nie słyszeli wcześniej o Jezusie, nie byli chrzszczeni i nie słyszeli o szachadzie, to czy teraz jakby mieli dostęp do wiedzy i widzieli co się wyprawia na świecie, to czy by uwierzyli w którąkolwiek informację/bajkę/legendę/przekaż i się zapisali do niej, ją chwalili i wi mę prawdy za nią oddali życie? Wiara i kościół to dwie odrębne sprawy. Każdy ma prawo wierzyć w co chce i nikt inny nie powinien go do tego zmuszać i nie powinno być takiego prawa, które chroni tylko jedną prawdę i wiarę lub ją faworyzuje. Bo zgodnie z Tym co teraz jest w Polsce to co? Powinienem się wynieść z tego kraju bo nie jestem katolikiem państwa świeckiego? Żeby być dobrym człowiekiem przez całe życie nie potrzeba tej wiary. Wystarczy odpowiedni przekaz doświadczeń przez rodziców i nauka. To tworzy nową kulturę, zwyczaje i zachowania.

  • Rolf Michałowski - niezalogowany 2019-05-15 11:14:11

    Do „Gościa”, który nie potrafi (boi się?) podpisać się pod swoim komentarzem. Oczywiście, że trzeba bezwzględnie karać księży za wszelkie przestępstwa objęte Kodeksem karnym. Ale skupianie się tylko na księżach, podczas, gdy skandaliczne i przynoszące gigantyczne straty moralne i materialne przestępstwa w innych środowiskach tzw. społecznego zaufania, jak np. sędziowie, politycy itp. są tuszowane i przemilczane, jest wybiórczym działaniem na szkodę wspólnoty Kościoła katolickiego w Polsce, znienawidzonego przez komunistów i POstkomunistów. Co ci przeszkadza Konkordat? Rozdział państwa i Kościoła w Polsce istnieje od dawna, bo nie ma kościelnych hierarchów w organach administracji państwowej, ani odwrotnie. Wręcz przeciwnie, jeśli postulujesz o wspólne badanie przestępstw w Kościele wspólnie przez Kościół i państwo, to bez tego konkordatu ani rusz. Ponadto, prokuratura i sądy mają dostęp do dokumentacji kościelnej taki sam, jak we wszystkich innych instytucjach i prywatnych domach w Polsce, na podstawie prawa, które obowiązują wszystkich, w tym także Kościół. Wbrew twoim chorym i prymitywnym wywodom, religia katolicka jest ściśle związana z naszą kulturą, a wartości chrześcijańskie stanowią drogowskazy dla życia w tej kulturze. Jakiekolwiek porównania chrześcijaństwa do barbarzyńskiego Islamu są tu absolutnie nie na miejscu. To tak jakbyś porównywał komunizm, albo niemiecki nacjonalizm socjalistyczny, do demokracji. Sama wiara, w tak, czy inaczej definiowanego Boga, jest tu zupełnie marginalna i rzeczywiście jest sprawą sumienia i wyboru każdego człowieka. Natomiast system wartości, jaki reprezentuje Kościół, stanowi podstawę całej naszej kultury, naszego systemu prawnego i naszego zachowania wobec innych. Nieudolnymi i abstrakcyjnymi wywodami próbujesz odwrócić uwagę od właściwego problemu, jakim jest olbrzymia chęć komunistów/POstkomunistów powrotu do władzy. Niestety ich „wartości” żerowania na innych są zupełnie odmienne od wartości reprezentowanych przez Kościół, mający olbrzymi wpływ na społeczeństwo. Dlatego komuniści/POstkomuniści tak bardzo nienawidzą Kościoła i dlatego atakują Kościół z taką zajadłością.

  • 24 - niezalogowany 2019-05-15 11:39:20

    W oświadczeniu toruńska kuria informuje, że Andrzej S. został wydalony ze stanu duchownego w 2015 r. – Wszystkie kurie diecezjalne oraz zakonne w Polsce zostały poinformowane o tym fakcie – napisał w nim ks. Paweł Borowski, rzecznik kurii. – Wszelkie działania, polegające na spełnianiu funkcji kapłańskich, podejmowane przez Andrzeja S., mogą nosić znamiona przestępstwa lub wykroczenia. Osoby będące świadkami takich sytuacji lub posiadające wiedzę na ten temat powinny zgłosić to odpowiednim organom ścigania. Choć Andrzej S. został wydalony z kapłaństwa w 2015 r., nie przeszkodziło mu to w maju 2017 r. wziąć udział – w ornacie – w procesji z okazji 100-lecia objawień Matki Boskiej Fatimskiej w Mogilnie. http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24783590,wydalony-ksiadz-pedofil-szedl-w-ornacie-w-procesji-w-mogilnie.html Widzowie czystym przypadkiem otrzymują sceny z tej procesji, gdzie ksiądz wydalony ze stanu duchownego na podstawie osobiście złożonych zapewnień, jako gość wziął w niej udział. Dziwnie...

  • 24 - niezalogowany 2019-05-15 12:08:51

    Film w domyśle stawia pytanie ile ofiar udałoby się uniknąć gdyby nie zaniechanie hierarchów kościelnych. Słusznie z tym, że przytacza się stare prawo kościelne wiele razy, w tym w ostatnim czasie modyfikowane i zaostrzane. Jednego w tym pytaniu mi brakuje, tzn. jak wygląda w takim razie odpowiedzialność służby bezpieczeństwa okresu PRL za poszczególne przypadki gdzie to właśnie jej funkcjonariusze wykorzystując i znając skłonności danych osób umieszczali je w strukturach kościoła niejednokrotnie doprowadzając do wysokich stanowisk. Czy to nie oni teraz ze swych pozycji tuszowali kolejne, nowsze przypadki? Czy służba bezpieczeństwa nie miała świadomości jakie będą skutki tego gdy pedofil lub osoba o tych skłonnościach zostanie księdzem? Przykre, że kościół nie potrafił poradzić sobie z tym problemem, ale te same media które jednocześnie w tym okresie ( tak jakby wcześniej nie mogły ) pokazują jego grzech jednocześnie w innych reportażach bronią funkcjonariuszy służb... Można sobie zadać pytanie kto najbardziej bał się lustracji, jakie twarze z naszej obecnej polityki były jej mocno przeciwne, można a nawet warto zanim zacznie osądzać się cały kościół na podstawie licznych ale nie w stosunku do ogólnej liczby księży przypadków...

  • Wojciech - niezalogowany 2019-05-15 13:53:08

    Każdy ksiądz jest winny ktory wiedział lub wie o przypadkach pedofili w swojej parafii i świadomie naraża wiernych a w szczególności dzieci i powinien tak samo odpowiedziec za bezczynność.

  • 24 - niezalogowany 2019-05-15 14:14:41

    Wojciech, nie uogólniaj. Prawo w kształcie jakie jest obecnie wiele razy zaostrzano, część ze spraw przedawniła się... do tego masz tajemnicę spowiedzi. Szeregowy ksiądz, proboszcz ma nad sobą w hierarchii biskupa... ciężko to sprawiedliwie osądzić kto i w jakim stopniu jest winien. Co np. mają powiedzieć zwolennicy Wałęsy gdy ten w swoim najbliższym otoczeniu miał przynajmniej dwóch księży obecnie oskarżanych o pedofilie których umieściła i sterowała nimi SB, czy wtedy Wałęsa w swoich działaniach był samodzielny? Czy Wałęsa z Michnikiem ( któremu ten chrzcił dziecko ) nie wiedzieli o skłonnościach Jankowskiego i dowiedzieli się o nich dopiero teraz?

  • Wojciech - niezalogowany 2019-05-15 15:37:19

    Proponuję obejrzeć stanowisko kosciola i zebrane przez nich dane dotyczące pedofili w kościele. Wstrząsające https://youtu.be/Ry8x6WLWK8k

  • Wojciech - niezalogowany 2019-05-15 15:48:48

    https://youtu.be/Ry8x6WLWK8k stanowisko kosciola i udokumentowane przez nich dane o pedofili na przełomie 30 lat . Masakra!!!

  • gość 2019-05-15 16:15:18

    Tak, ale te dane: http://ocdn.eu/files/pulscms/MDI7MDA_/83f4a5a6ef167f1faea3516f76f436d8.pdf to wynik prac ostatniego roku, dwóch tu jest jedna z wypowiedzi ks. Zalewskiego https://www.youtube.com/watch?v=BZwOHnU4s5U który od lat ponad 13 mówi o przypadkach pedofili, wpływie homolobby, byłych TW na obecne funkcjonowanie kościoła... Gdzie obecnie promujące film Sekielskiego były media gdy Zalewskiemu odbierano prawo wypowiadania się publicznie? Czy walczymy z pedofilią czy używamy jej jako młot na niepasującą lewicy światopoglądowo instytucję? Czy teraz kogoś interesuje temat homolobby w kościele który w wielu wątkach łączy się z tematem omawianego filmu? Czy zarzucając hipokryzję kościołowi ( słusznie ) media same jej nie uprawiają?

  • Gośc - niezalogowany 2019-05-15 21:16:40

    szczegolnie agenci sb lewactwo komunisci oszusci geje chca reformowac kosciol wlasnie wrogowie kosciola atakuja kosciol i tj chichot histori az trudno uwiezyc jak zazarcie i z wscieklizna atakuja

  • gość 2019-05-18 21:56:29

    Polska w EUROJUDELANDZIE to zaplecze dla zachodnich pedofilów - bzykasz dziecko masz przejeb.... w kryminale na długie lata tam dupa pedofila nie wytrzyma wyroku i sam sobie wymierzy kare.

  • Oława Sobieskiego - niezalogowany 2019-05-19 03:46:07

    Po pierwsze i reszta w podpunktach: Pełne dane pedofilów i zdjęcia twarzy bez czarnych pasków na oczach! Okres w jakim "odprawiali hujnie" w parafiach Żadnego przerzucania między parafiami!!!! Dostęp do informacji publicznej na temat jakiegokolwiek księdza od szkoły podstawowej po dzień w którym jest zatrzymany. Wycofanie religii z przedmiotów szkolnych ewentualnie dla chętnych (dla koniobicjów raj) Wprowadzenie w Polsce wstąpienie do jakiejkolwiek religii po ukończeniu 18lat! I najważniejsze, każdy który chociaż raz dostąpił naruszenie cielesności nieletniego- kastracja, tortury i więzienie! Dożywocie dla śmieci w czarnych sukienkach z białą koloratka,którzy chodzą po domach biorąc hajs za ostania spodziedz,chrzest a potem z ambony jebiacych ludzi,że wrzucili 2zl a nie 5dych. Rzekomy kościół Piotra i Pawła to siedlisko pedofilii,hazardu i miastowej polityki. Każda szmata w sukience będzie płonąć żywym ogniem!!!!!

  • Aleksander - niezalogowany 2019-05-21 07:19:29

    Gdzie byli rodzice tych dzieci, na 100% o wszystkim wiedzieli