Policja ma nowe uprawnienia. Uważaj w trakcie kontroli

Akcje, Policja uprawnienia Uważaj trakcie kontroli - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 16/10/2019 11:21

Mandat za nietrzymanie rąk na kierownicy, brak konieczności okazania legitymacji służbowej przez funkcjonariusza, możliwość dokonania kontroli w dowolnym miejscu, czy możliwość weryfikacji przebiegu auta to tylko niektóre ze zmian, jakie już za miesiąc, 7 listopada wchodzą w życie.

Celem zmian jest usprawnienie służby oraz zwiększenie statusu funkcjonariuszy. Kierowcy powinni więc mieć się na baczności. Podważenie kompetencji policjanta, czy niewykonanie ich poleceń może być kosztowne.

Nie warto wdawać się w kłótnie czy niepotrzebne dyskusje, przedłużać, czy utrudniać wykonywanie czynności. Policjant może poprosić nas np. o trzymanie rąk na kierownicy lub nieopuszczanie pojazdu. Jeśli tego nie zrobimy, rutynowe czynności mogą zakończyć się mandatem w wysokości 500 złotych.

Konieczność sprawdzenia przebiegu kontrolowanego pojazdu to kolejna nowość w zmianach. Dane będą sprawdzane i zapisywane do bazy CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Kierowca musi umożliwić policjantom wykonanie tej czynności, pozwalają wsiąść do samochodu.

Kontrole od listopada będą mogły być wykonana w dowolnym miejscu, nawet tam, gdzie parkowanie jest zabronione. -Dopuszcza się postój pojazdu policyjnego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego – czytamy w ustawie. Dotyczyć to będzie także samochodów nieoznakowanych oraz tych, które nie używają sygnałów świetlnych. Obecnie radiowóz może zatrzymać się w niedozwolonym miejscu wyłącznie po włączeniu sygnałów świetlnych.

Reklama

Policja ma nowe uprawnienia. Uważaj w trakcie kontroli komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 13:08:08

    Jak.mnie zatrzyma policja nie oznakowanym radiowozem i koleś się nie wylegitymuje to go oleje ciepłym moczem.

  • cześ - niezalogowany 2019-10-16 14:14:18

    powodzenia gościu, ciekawe czy w realu też będziesz taki cwany jak ci dojebią parę koła mandatu bo powód zawsze się znajdzie :D

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 14:26:09

    W główkach im się po......, teraz dopiero bedzie "pan władza" po bułeczki na zskazie a co nie wolno

  • gość 2019-10-16 14:53:08

    Skoro otrzymali tyle dodatkowych uprawnień, to może w swej wspaniałomyślności zjawia się czasami na kontrole prędkości nie tylko na głównych trasach ale i na tych bocznych (gdzie nie stoją). jako przykład podam Niwnik gdzie po położeniu nowego asfaltu pseudo kierowcy pobijają swoje rekordy prędkości nie zważając nawet na znak z wyświetlaną aktualnie prędkością.

  • gość 2019-10-16 16:06:18

    Głosowaliście na swoją ukochaną partie to macie państwo policyjne.Będą teraz szastać mandatami ile się da bo żeby mieć na przedwyborcze obietnice trzeba komuś zabrać bo pieniędzy nie można dodrukować.
    A wy barany cieszcie się że macie 500 za które zapłacicie 700

  • cześ - niezalogowany 2019-10-16 17:04:34

    żeby dać nie trzeba drukować czy zabierać, wystarczy być dobrym gospodarzem, wtedy są pieniądze na wszystko!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 20:08:49

    Wystarczy przestrzegać prawa i nic nikomu nie grozi. Bać mogło się nieuczciwi ludzie.

  • gościu - niezalogowany 2019-10-16 20:10:34

    Dobry gospodarz skąd weźmie, jak sam nie ma? On ma nasze pieniądze! Zostaliście przekupieni własnymi pieniędzmi. Nawet mi was nie żal. Teraz płaćcie jak za zboże waszym ludzkim panom.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 21:20:30

    Masakra, nie dość że teraz z nimi problem to będzie jeszcze większy, cwaniaki jeb... mają bronić prawa i ludzi A nie ich karać i stwarzać poczucie bycia niewolnikiem ! Precz ! Sami złodzieje i oszuści w tym państwie! Ludzie oddali kiedyś za nie życie A ci sobie znaleźli krowę dojną

  • gość 2019-10-16 21:36:53

    Najlepszy komentarz na to, to brak komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 07:30:00

    Pisiorkom już całkiem się pod kopułką zagotowało

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 08:07:40

    W końcu komunikacja miejska będzie zarabiać auta się będą mniej sprzedawać mniejszy ruch na drogach... wrócą czasy PRL!

  • gość 2019-10-17 09:35:23

    Ustawodawca zezwolił na zachowania, które od dawna były przez policjantów praktykowane. Tyle zmian ...

  • Niepolicjant - niezalogowany 2019-10-17 11:00:06

    Super, teraz będę mógł podszywać się pod policjanta i nikt mnie nie zdemaskuje :)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 12:04:53

    Skoro policjant w nieoznakowanym samochodzie, bez okazania legitymacji, może po prostu wsiąść do naszego samochodu to ciekawe ile będzie przypadków oszustów, którym będziemy machać zostawieni na poboczu..

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 14:39:59

    Pojebalo ich do końca... teraz się zacznie PIS znowu u władzy i teraz obywatel nie ma ani grama głosu

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 16:34:50

    Ciekawe jest to że we Wrocławiu grasuje szajka podając się za policjantów której nie mogą złapać a tu takie przepisy że nie muszą się legitymowac... Po za tym jak będę trzymał ręce na kierownicy to jak mam otworzyć okno Panu policjantowi i podać dokumenty???

  • A... - niezalogowany 2019-10-17 16:45:42

    Ktoś napisał że trzeba być dobrym gospodarzem i starczy na wszytsko. Chyba z konia spadł. Widać że brakuje mu wyobraźni albo nie wie o czym mówi. Jestem kobietą i nie wyobrażam sobie żeby nieoznakowany radiowóz mnie zatrzymał i nikt mi nie potwierdzi swojej tożsamości. To kpina.

  • gość 2019-10-17 16:53:33

    Weźmy taką sytuację: Mamy wieczór, ciemno, na poboczu stoi nieoznakowany Opelek, czy inna Kia, i z tego autka wyskakuje gościu w sweterku i próbuje lizakiem czy inną latarką zatrzymać mnie i moje auto warte ok 250tysi zł No to chyba nikt przy zdrowych zmysłach by się nie zatrzymał. Nawet bym nie próbował hamować. Niech mnie dogoni, zatrzyma w oświetlonym i uczęszczanym miejscu, niech udowodni, że jest tym za kogo się podaje. I wtedy niech czyni swoją powinność, z wyłączeniem sadzania tyłka za kierownicą mojego auta. Bo na to nigdy nie pozwolę. Ma wątpliwości, to jedźmy na jakąś stację diagnostyczną i wtedy możemy rozmawiać. Inaczej NO WAY. I walą mnie te ich durne przepisy. Kamera i tak wszystko zarejestruje. Każdy prawnik takie przepisy zakwestionuje. A bezpieczeństwo moje i mojej rodziny jest najważniejsze. i już.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 17:08:03

    Jestem kierowcą i przestrzegam przepisów Co zrobi jeden z drogim gdy z kogoś zrobi kaleke lub zabije a jemu nic Co wy na to barany spieszace się do pracy rano trza wstać 30 min wcześniej i przestrzegać przepisów PAMIETAJ BY NIKT NIE PŁAKAŁ ZA TOBA ANI PRZEZ CIEBIE POZDRAWIAM

  • gość 2019-10-17 17:47:41

    Wolność ogranicza się drobnymi kroczkami aż obudzimy się jak będzie za późno.
    Ale cóż najważniejsze jest 500 + które dziś jest warte 300

  • gość 2019-10-18 05:37:45

    Cześ zadziwiłeś mnie.

  • gość 2019-10-18 08:33:37

    Treść komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-18 18:34:44

    Prawidłowo może wyłapią zaćpanych sebiksów w bemkach.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 05:20:18

    Jeżeli wsiądzie do auta jest to przeszukanie a wiec poproszę o protokół z przeszukania auta.
    Nie ważne co robi w środku....

Dodajesz jako: |