Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Policja podsumowała Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: KPP Oława

Policjanci otrzymali 58 zgłoszeń, wśród których znalazły się zagrożenia związane m.in. z przekraczaniem prędkości, nieprawidłowym parkowaniem czy spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) służy wymianie informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. 

Mając zainstalowaną aplikację, można zgłosić problem społecznie uciążliwy, tj. niewłaściwe parkowanie, akty wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczanie prędkości oraz wiele innych. -Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu w marcu 2022 roku. Przez miniony miesiąc mieszkańcy powiatu oławskiego korzystali z tego narzędzia 58 razy. Mundurowi w trakcie służby potwierdzili blisko 32 sygnały zgłoszone przez internautów- informuje Wioletta Polerowicz, rzecznik prasowy oławskiej Komendy. 

Według danych policji najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości (23 zgłoszenia),
  • nieprawidłowe parkowanie (14 zgłoszeń),
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa (3 zgłoszenia),

-Otrzymano 18 zgłoszeń dotyczących obszaru prewencji tj. grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacja (5 zgłoszeń), miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej (3 zgłoszenia), spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym (3 zgłoszenia), dzikie wysypiska śmieci (2 zgłoszenia) oraz niszczeni zieleni, żebractwo, wałęsające się bezpańskie psy oraz znęcanie się nad zwierzętami (po 1 zgłoszeniu).

Zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa były szczegółowo weryfikowane przez policjantów. -Funkcjonariusze potwierdzili większość  sygnałów wskazanych przez mieszkańców, a dzielnicowi, tworząc plany działań priorytetowych, eliminują zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Pamiętajmy, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W sytuacji pilnej interwencji oraz zagrożenia życia i zdrowia należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}

Komentarze (2)

E
Egon
Już kiedyś o tym pisałem, że ta mapa to jakaś bzdura. Na ul. 11-go Listopada 2, na chodniku stale są zaparkowane auta. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale w tym miejscu wzdłuż krawężnika są barierki. Aby zaparkować tam auto trzeba jechać autem wzdłuż po chodniku, co było i jest obecnie bardzo poważnym wykroczeniem. Kilkukrotnie zgłaszałem tamte auta, załączając zdjęcia. Niestety za każdym razem po kilku dniach na mapie pojawiało się "zgłoszenie niepotwierdzone"
R
Rolf Michałowski
Na mapie tej brak jest wskazania bardzo poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia Mieszkańców budynku przy ul. Grabskiego 6 w Jelczu-Laskowicach. Poczytaj tutaj: https://stanowice-marcinkowice.hpage.com/prawda-dla-spoldzielcow-j-l.html a także tutaj: https://stanowice-marcinkowice.hpage.com/aktualnoci.html

Dodaj komentarz:

{{ error.comment.author }}
{{ error.comment.body }}
{{ error.comment.rules }}
{{ comment.success }}