Uczeń z Marcinkowic laureatem zDolnego Ślązaka z fizyki
W gronie wyróżnionych znalazł się Mikołaj Dąbrowski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach, który uzyskał tytuł laureata konkursu z fizyki, co gwarantuje mu pierwszeństwo w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na terenie Dolnego Śląska.
28 kwietnia w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów Przedmiotowych "zDolny Ślązak" 2025/2026. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uhonorowano najzdolniejszych uczniów z całego regionu. Spośród 58 000 uczestników poszczególnych etapów konkursów wyłoniono 267 laureatów. Wśród nich znalazł się Mikołaj Dąbrowski, uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach, który zdobył tytuł laureata Konkursu Fizycznego "zDolny Ślązak". Dyplom oraz medal wręczyła mu Dolnośląska Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek.
- Mikołaj jest jednym z siedmiu laureatów z fizyki z województwa dolnośląskiego (z wyłączeniem szkół wrocławskich) oraz pierwszym, historycznym laureatem ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Tytuł laureata daje mu pierwszeństwo w przyjęciu do dowolnej szkoły ponadpodstawowej na terenie całego województwa dolnośląskiego. Do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem pani Marii Garbicz. W Gali uczestniczyli laureaci, ich rodzice i nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych.
Wręczenie dyplomów poprzedził występ zespołu „Moderato” ze Szkoły Podstawowej nr 44 we Wrocławiu, a po uroczystości uczestnicy gali zostali zaproszeni na słodki poczęstunek- informuje szkoła.