Reklama
Logo - Olawa24.pl
{{ report.show === 1 ? 'Zgłoś sprawę' : 'Kontakt z redakcją' }}
{{ report.success }}
{{ error.report.data.name }}
{{ error.report.data.email }}
{{ error.report.data.body }}
{{ error.report.data.rule }}

Studia podyplomowe z zakresu technologii żywności i żywienia człowieka – najlepsza inwestycja dla nauczycieli

Dodano: Autor: Redakcja
autor zdjęć: Materiał partnera

Aktualna sytuacja na rynku pracy sprawia, że nieustanny rozwój zawodowy jest podstawą w wielu branżach. W przypadku sektora oświaty nie może być inaczej. Jednym z najlepszych i zarazem najpopularniejszych sposobów na zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, a czasami też kwalifikacji, są studia podyplomowe. Wybór kierunków jest na tyle różnorodny, że każdy nauczyciel znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jedną z naszych propozycji jest podyplomówka z technologii żywności i żywienia człowieka. Dlaczego warto się na nią zapisać i co można po niej robić?

Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe?

Bez względu na to, czy interesuje Cię technologia żywności i żywienia człowieka, czy inny kierunek – studia podyplomowe to znakomity sposób na poszerzenie swojej wiedzy i kompetencji, zwłaszcza w kontekście szybkich zmian w systemie edukacji oraz na rynku pracy. Nauczyciele, którzy decydują się na kontynuowanie nauki, zyskują nie tylko nowe umiejętności, ale także możliwość dostosowania swojej wiedzy do aktualnych trendów i potrzeb edukacyjnych. Do tego stają się atrakcyjniejszymi kandydatami na wybrane przez siebie stanowiska.

Technologia żywności i żywienie człowieka dla nauczycieli – czy to kierunek dla Ciebie?

Wybór studiów podyplomowych powinien być ściśle związany z indywidualnymi zainteresowaniami oraz potrzebami zawodowymi. Dla nauczycieli, których pasjonuje szeroko pojęta tematyka zdrowego stylu życia, żywienia oraz technologii żywności, studia podyplomowe z tego zakresu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Technologia żywności i żywienie człowieka dla nauczycieli – bo tak właśnie brzmi pełna nazwa tego kierunku – to podyplomówka skierowana do osób, które ukończyły przynajmniej studia I stopnia i zdobyły wcześniej przygotowanie pedagogiczne. Nie masz go, a mimo to chcesz prowadzić zajęcia z zakresu technologii żywności i żywienia człowieka? Skorzystaj z możliwości, którą daje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. W WSKZ możesz równocześnie studiować dwa kierunki, otrzymując dodatkowo atrakcyjny rabat na drugie studia.

Co po studiach podyplomowych z technologii żywności?

Studia podyplomowe na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka dla nauczycieli mają charakter kwalifikacyjny, a ich program jest zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. (Dz.U. 2019 poz. 1450 ze zm.) w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Dzięki temu absolwenci tego kierunku mogą zdobyć uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu technologii żywności w szkołach ponadpodstawowych. Słuchacze uczą się o przetwórstwie żywności, jej bezpieczeństwie i higienie, przechowalnictwie czy ocenie jakości żywienia. Po 3 semestrach, bo tyle trwają studia podyplomowe oferowane przez WSKZ, nauczyciele są gotowi do znalezienia pracy w placówkach edukacyjnych.

[Artykuł partnera]

Zgłoś naruszenie
{{ error.violation.name }}
{{ error.violation.email }}
{{ error.violation.body }}
{{ violation.success }}