Znasz pomniki komunistyczne w powiecie oławskim? Zgłoś je do starostwa

Interwencje, Znasz pomniki komunistyczne powiecie oławskim Zgłoś starostwa - zdjęcie, fotografia
olawa24.pl 26/01/2018 10:04

Jeśli na Twoim terenie znajdują się pomniki upamiętniające osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujący taki ustrój w inny sposób, kwalifikujący się do usunięcia musisz zgłosić to do Starostwa Powiatowego w Oławie.

Do 2 lutego należy poinformować o tym urząd w związku z nowelizacją ustawy z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2017 r., poz. 1389 ze zm.) zwracam się z prośbą do użytkowników wieczystych nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa na terenie powiatu oławskiego o przekazywanie informacji o pomnikach (w tym: kopcach, obeliskach, kolumnach, rzeźbach, posągach, popiersiach, kamieniach pamiątkowych, płytach i tablicach pamiątkowych, napisach i znakach) upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny lub propagujący taki ustrój w inny sposób, kwalifikujących się do usunięcia.

Informacji należy udzielić do dnia 2 lutego 2018 r. wraz z dokumentacją fotograficzną, dokumentami wskazującymi na datę wzniesienia i szacunkowymi kosztami likwidacji na adres: Starostwo Powiatowe w Oławie, ul. 3 Maja 1, 55-200 Oława bądź mailowo: [email protected]

Reklama

Znasz pomniki komunistyczne w powiecie oławskim? Zgłoś je do starostwa komentarze opinie

  • cześ - niezalogowany 2018-01-30 12:11:38

    czarny, ty nie wierz tak naukowcom bo jeszcze w swoją mądrość uwierzysz

  • czarny - niezalogowany 2018-01-29 15:52:06

    cześ ponoć naukowcy dowiedli że jeżeli ktoś stawia więcej niż trzy znaki zapytani lub wykrzykniki na końcu zdania to jest nie zrównoważony psychicznie, więc wiem już wszystko na twój temat zdałeś egzamin na psychola:) gratuluję zostałeś pierwszym idiotą w powiecie znawco od wszystkiego!!

  • Oławianin77 - niezalogowany 2018-01-28 19:36:07

    A gdzie można zgłaszać chęć budowy nowych pomników dla Kaczyńskiego? Nie mogę się doczekać aż gdzieś zostanie wybudowany i zaczną na niego srać gołębie. A po 40 latach moje dzieci podejmą uchwałę o jego wyburzeniu.

  • cześ - niezalogowany 2018-01-28 18:41:46

    czarny - no to gratuluję ci starych, SB-ków ruskich pachołków deklu!!!

  • czarny - niezalogowany 2018-01-28 18:12:00

    cześ ty barani flaku co ty możesz wiedzieć na temat komuny tumanie jeden. A jak chcesz się pozbyć komuny to musisz swoich starych z domu wyrzucić!!

  • komunista - niezalogowany 2018-01-28 08:19:38

    Największe pomniki komuny to osiedle Chrobrego i Sobieskiego należy wyburzyć i zaorać posiać kukurydze.Paranoja.

  • cześ - niezalogowany 2018-01-27 13:10:35

    każdy za uszami cośik mo, oprócz tych co się urodzili w latach 80-tych i później

  • Poprawny politycznie - niezalogowany 2018-01-27 12:34:10

    Witam.

    Jeżeli chodzi o pomniki jak widzę w komentarzach te ludzkie to nie zrobimy już z tym nic. Tyle dobrego dała nam ustawa deubekizacujna, że pozwoliła uszczerbnać im chociaż wypłaty, aby ciągle nie żyli jak przysłowiowe pączki w maśle, a ich ofiary klepią biedę. Beton komunistyczny w Polsce jest tak gruby, że ciężko jest pozbyć się ich ze stanowisk. Na ogół są wszędzie zacznijcie pytać ludzi, z którymi pracujecie o ludzi tak po prostu kim byli itd. To encyklopedie wiedzy i informacji.

    Jeżeli chcecie pozbyć się pomników to zacznijcie od tego największego na starym cmentarzu w Oławie. Poświęconemu armii czerwonej i nie wmawiajcie mi, że oni walczyli nie mieli wyboru wyzwolili nas itd. Przypomnę, że wyzwalali nas do 1992 roku kradną, zasiadając nas na terenie całego kraju, mordują naszych bohaterów, kradną i gwałcąc nasze polskie kobiety. Można by było wymieniać bez końca. Poza tym to źle to wygląda pomnik armii czerwonej a przy wejściu pochówek rotmistrza Orlisa bohatera WiN i AK.

  • pan J - niezalogowany 2018-01-27 09:11:28

    Co to znaczy "musisz"? Człowiek "musi" dwie rzeczy: płacić podatki i umrzeć. Reszta , to jego wola.

  • Gul - niezalogowany 2018-01-26 22:04:05

    Absolutnie nie precz z czesiem ! Przecież to sól ziemi olawskiej!!! Na wszystkim się zna , jest najlepszym kierowcą, od wszystkiego ubezpieczony , wszystkie rozumy pozjadał wiec wszystko i wszystkich musi skomentować. .. zazdrość przeze mnie przemawia straszna ech być jak cześ

  • cześ - niezalogowany 2018-01-26 16:54:53

    MK, pytał się ciebie o coś ktoś kiedyś coś??? Zamknij paszcze!

  • antyupa - niezalogowany 2018-01-26 16:48:10

    Radny od alkoholu,żywy pomnik komuny !!

  • MK - niezalogowany 2018-01-26 14:36:37

    I z tobą!

  • cześ - niezalogowany 2018-01-26 13:17:02

    PRECZ Z KOMUNĄ!!!

Dodajesz jako: |