Oławscy policjanci zatrzymali mieszkańca miasta podejrzanego o serię kradzieży w jednej z lokalnych drogerii. Mężczyzna miał wynosić głównie perfumy o łącznej wartości blisko 2000 zł.
MEVA Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza po raz kolejny pokazała, że jej działania nie ograniczają się wyłącznie do poszukiwań osób zaginionych. Ratownicy angażują się także w inne sytuacje kryzysowe. W niedzielę, 5 kwietnia, zostali wezwani do wsparcia służb podczas dużego pożaru na terenie jednej z firm w Oławie.
Na początku kwietnia w Oławie doszło do dwóch napadów na sklepy, w których sprawca groził pracownicom, a następnie kradł pieniądze. Policja szybko ustaliła jego miejsce pobytu i zatrzymała 44-latka, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.
Blisko dwieście interwencji, zatrzymani sprawcy przestępstw i brak nietrzeźwych kierowców, tak wygląda podsumowanie działań policji podczas Świąt Wielkanocnych w powiecie oławskim.
W niedzielę, 5 kwietnia po godzinie 14:00 w Oława przy ulicy Zielnej doszło do groźnego pożaru na terenie firmy zajmującej się skupem złomu oraz demontażem pojazdów. Nad miastem szybko pojawiły się potężne kłęby czarnego dymu, widoczne nawet z okolicznych miejscowości, takich jak Bystrzyca, Wierzbno czy Wiązów.
W sobotę, 4 kwietnia, około godziny 12:00, na skrzyżowaniu ulic Karłowicza oraz Wiejskiej w Oławie doszło do potrącenia starszej kobiety.
Funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierowców, bezpieczeństwo przewożenia pasażerów oraz chronić mieszkańców przed kradzieżami i włamaniami.
75-letnia mieszkanka powiatu oławskiego padła ofiarą oszustwa "na inwestycję w akcje Orlen". W wyniku manipulacji kobieta straciła ponad 160 tysięcy złotych.
Oławscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby Wielkanoc upłynęła w spokoju i radosnej atmosferze.
Rutyna za kierownicą potrafi być zgubna, przekonał się o tym 19-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który doprowadził do kolizji przy wiadukcie kolejowym w rejonie parku miejskiego w Oławie.
To już nie pierwsze zdarzenie w tym miejscu. Tym razem kierowca samochodu służącego do transportu medycznego uderzył w ogranicznik wysokości.
Możesz sprawić, że sierżant sztabowy mł. asp. Krzysztof Pawlisz stanie się jednym z nominowanych w plebiscycie #SuperDzielnicowy2026.
Koniec z driftowaniem na ulicach. Za takie wykroczenie kierowcy grozi natychmiastowe zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące
Cztery patrole policji i karetka pogotowia zostały pilnie wezwane do Godzikowic po zgłoszeniu bójki przy kręgielni. Na miejscu sytuacja okazała się jednak zupełnie inna, niż wynikało ze zgłoszenia.
Awantura, groźby i dramat rozgrywający się na oczach dzieci, taka sytuacja miała miejsce w jednym z domów na terenie gminy Domaniów. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy zastali agresywnego mężczyznę z blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielę, 29 marca, kilka minut przed godziną 9:00 doszło do pożaru na terenie Zakład Gospodarowania Odpadami w Gać. Ogień pojawił się w jednym z magazynów, w którym składowane były odpady o wysokiej kaloryczności.
Niepokojące zachowanie kierowcy osobowego Opla zwróciło uwagę mieszkańców jednej z miejscowości na terenie gminy Domaniów. Dzięki ich szybkiej reakcji sprawą natychmiast zajęli się policjanci, którzy podczas interwencji ujawnili przy mężczyźnie substancje psychotropowe.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło rano tuż przy kościele w Gać. Kierowca Hondy uderzył w tył Volkswagena Passata, którym podróżowała 5-letnia dziewczynka.
Znasz policjanta, który okazał Ci wsparcie w trudnej chwili, pomógł po wypadku lub każdego dnia angażuje się w pomoc innym? Teraz możesz wyróżnić jego działania i podziękować w wyjątkowy sposób.
44-latek zażądał pieniędzy od kobiety, a gdy odmówiła, uderzył ją w twarz i groził dalej. Dzięki szybkiej akcji policji został zatrzymany już następnego dnia.
Szybka i zdecydowana reakcja jednego z uczestników ruchu drogowego pozwoliła wyeliminować poważne zagrożenie na drodze. To kolejny przykład, że odpowiedzialna postawa może realnie wpłynąć na bezpieczeństwo innych.
Pięcioro nowych funkcjonariuszy wkrótce rozpocznie szkolenie, które przygotuje ich do codziennych obowiązków w mundurze.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji, przejęli ponad 42 kilogramy kokainy. Narkotyki były ukryte w specjalnie przygotowanych skrytkach w betonowych donicach. W sprawie zatrzymano 42-letniego mężczyznę. Narkotyki znajdowały się na terenie jednej z posesji w Krajkowie.
Mieszkańcy będą mogli poznać służby mundurowe, wziąć udział w pokazach i stoiskach tematycznych, sprawdzić symulator dachowania, oznakować rowery, a dzieci skorzystają z miasteczka drogowego i atrakcji edukacyjnych.