Rajd, odsłonięcie Gwiazdy Podróżnika i wspólna zabawa. Tak wygląda plan sobotniego spotkania w Dębinie.
Przez podnoszącą się wodę w Odrze, 17 września właściciel Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie podjął decyzję o ewakuacji całej wystawy. Dziś już można odetchnąć z ulgą, na szczęście budynek znajdujący się 500 metrów od od koryta rzeki, nie został zalany. Teraz zabytkowe pojazdy wracają na swoje miejsce, a już niedługo muzeum otworzy się dla odwiedzających.
Zmianie uległy rozkłady tymczasowej komunikacji między Gminą Jelcz-Laskowice, Bystrzycą i Oławą.
Szandory na wale zostały zdjęcie dzisiejszego poranka. Po sprawdzeniu drogi wojewódzkiej z Oławy do Janikowa, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podjęła decyzję o przywróceniu ruchu.
Poznali się dzięki wspólnym znajomym, a już niespełna rok później stanęli na ślubnym kobiercu.
Wystosowano również apel do mieszkańców, jeśli jest to możliwe, aby zagospodarować worki we własnym zakresie.
Woda przelewa się przez jezdnię. Droga na ulicy Rybackiej - od mostu na rzece Oława przy ulicy Siedleckiej do skrzyżowania z ulicą Sportową będzie zamknięta.
Drodzy Mieszkańcy, to były bardzo ciężkie dni dla Oławy, wróciły wspomnienia z 1997 roku. Wielka woda znów próbowała wedrzeć się do miasta. Dzięki Wam udało się ją powstrzymać.
Warsztaty ceramiki raku, nauka gry na gitarze klasycznej, gry planszowe i wiele innych zajęć czeka w Centrum Sztuki.
Zapoznaj się z zastępczym harmonogramem dotyczącym odbioru papieru.
Mieszkańcy Oławy zmagają się z problemem zalanych piwnic, ale jak poinformował Urząd Miejski, akcja ich osuszania rozpocznie się dopiero, gdy poziom wody w rzece znacznie się obniży.
Poziom wód w dwóch rzekach w mieście stopniowo opada. Jednak warto zauważyć, że stan Odry jest nadal powyżej stanu alarmowego, który wynosi 560 cm.
Co ustalono podczas niedzielnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego?
Zaodrze, dzielnica Oławy, która dzielnie broniła się przed zalaniem domów. Z dnia na dzień poziom rzeki Odra obniża się, a mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą i podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy ustawiania worków z piaskiem.
Mężczyzna miał koszyk pełen zakupów, nie płacąc wyszedł z nimi ze sklepu. Jak się okazało, przyjechał na "gościnne występy", a łączna wartość skradzionych towarów wyniosła blisko 1500 złotych.
Kiedy otwarto śluzę w Lipkach, konsekwencją tego było zalanie Starego Górnika. W niektórych miejscach przez drogę wojewódzką przepływała woda, która mogła wyrządzić straty. Dziś droga zostanie skontrolowana.
Wody Polskie rozpoczęły procedurę zamknięcia śluzy na poderze zalewowym.
Uczestniczy usłyszą o konflikcie i mediacji w rodzinie czy miejscu pracy i biznesie.
17 września Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu apelowało o ograniczenie produkcji ścieków dla miejscowości z terenu Gminy Oława. Teraz już wszystko działa prawidłowo.
Od kilku dni PKS Oława prowadził intensywne prace nad stworzeniem rozkładu jazdy autobusów. Chodzi o transport na obszarze zalanych terenów i wyłączonych z użytkowania dróg.
W związku z powodzią w południowo–zachodniej części Polski, 16 września wprowadzony został stan klęski żywiołowej. Teraz objęte tym stanem zostało miasto Oława oraz Gmina Oława.
Oławskie Przytulisko dla Bezdomnych Zwierząt szuka chętnych do posprzątania terenu po wysokiej wodzie.
Gdy do właścicieli tego domu w Starym Górniku dotarła informacja, że idzie wielka woda, wiele osób zaangażowało się, aby go uratować przez zalaniem. Przez kilka dni trwała akcja sypania piasku do worków i ich układania. Niestety woda przyszła na tyle wysoka, że zakryła worki i wdarła się do domu.
PKS w Oławie informuje o trwających intensywnych pracach nad sprawdzeniem możliwości objazdu zalanych dróg.