Kierowcy trąbią, a mieszkańcy mają dość

List do redakcji, Kierowcy trąbią mieszkańcy mają dość - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
olawa24.pl 10/08/2018 14:17

Remont na skrzyżowaniu Placu Zamkowego, 11 Listopada i Strzelnej cały czas trwa. W mieście tworzą się duże utrudnienia w ruchu, a kierowcy stają się coraz bardziej nerwowi i "klaksonem" chcą przyspieszyć pracę drogowców. Mieszkańcy alarmują.

-Witam, piszę do Państwa w związku z remontem drogi na skrzyżowaniu Placu Zamkowego i ul. Strzelnej. Wiem, że Państwa posty czyta wielu mieszkańców miasta i proszę o zamieszczenie apelu o powstrzymanie nerwów i nie używanie klaksonów, które na pewno nie przyspieszą pracy drogowców, a mieszkańcy Placu Zamkowego są już umęczeni niesamowitym hałasem, powodowanym przez maszyny budowlane, do których dołączają się zdenerwowani kierowcy. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest ciężka, ale są przepisy regulujące użycie klaksonu i nie służy on z pewnością do pospieszania robotników - pisze mieszkanka.

Zasady używania sygnałów dźwiękowych przez kierujących samochodami określa artykuł 29 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z tym artykułem  "kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie„. Zabrania się „nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego” oraz „używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem”.

Wobec tego wszyscy kierowcy, którzy "trąbieniem" chcą zwrócić komuś uwagę czy też ponaglić innych kierowców popełniają wykroczenie drogowe. Taryfikator mandatów przewiduje za takie wykroczenie mandat w wysokości 100 zł.

 

reklama

 

 

Reklama

Kierowcy trąbią, a mieszkańcy mają dość komentarze opinie

 • mieszkaniec obok - niezalogowany 2018-08-19 16:51:26

  O jaki wrażliwy mieszkaniec,klaksony aut mu przeszkadzają.
  Proszę kupić 10 h pola wybudować dom i po sprawie,bez hałasu i sąsiadów

 • BKK - niezalogowany 2018-08-18 13:13:45

  ~UDU7DF, to Niemcy, czy jak wolisz Rzesza przed wojną były komunistyczne? Ciekawe spostrzeżenie. Rozwiń temat!

 • UDU7DF - niezalogowany 2018-08-17 16:39:38

  z Oławy powinni zrobić zbiornik retencyjny , stare brudne komunistyczne miasto

 • BKK - niezalogowany 2018-08-15 16:29:27

  Sam remont idzie nadspodziewanie sprawnie. Jednak zarządzający ruchem są poniżej wszelkiej krytyki. Nie wiem, jak oni się ze sobą porozumiewają i na jakich zasadach przepuszczają pojazdy, ale robią to gorzej, niż źle.
  Obawiam się, że ten remont na dłuższy czas zatrzyma inwestycje w modernizację infrastruktury drogowej w tym miejscu. Czyli ronda jeszcze długo nie będzie, bo przecież jest "nowa" droga. Szkoda tylko, że prócz wymiany nawierzchni, która na tym odcinku nawet nie była tragiczna, są gorsze drogi u nas, nie wykonano zupełnie nic, by ruch choć trochę usprawnić - np poszerzenie wyjazdy z Y z lipowej, by auta ustawiały się w dwóch rzędach do wyjazdu w prawo i lewo, może założenie świateł i połączenie ich z tymi na następnym skrzyżowaniu, likwidacja leżących obok siebie dwóch przejść dla pieszych. To ludzie już nie mogą przejść tych kilkudziesięciu metrów do przejścia ze światłami? Więc było gównianie i będzie tak nadal, tylko że gładziej...
  PS. Widzieliście jak osadzona jest studzienka na wjeździe na most? Czyżby to maiło tak zostać???
  PPS. Upraszam piszących - przeczytajcie PRZED wysłaniem, co napisaliście, bo jak się czyta apele o bunt obywatelski rojące się od błędów ortograficznych, to się śmiać chce z takich "organizatorów".

 • Oławianin77 - niezalogowany 2018-08-15 14:42:09

  Wyedukowany bogaczu "Mędrcu z wioski", tu nie chodzi o podział administracyjny. Tu chodzi o naszą kasę. Skoro się znasz na wszystkim to czemu nie jesteś Burmistrzem tylko prostym mędrcem? Zapraszam na udział w wyborach do władz Miasta lub Powiaty.

 • Mędrzec wioskowy - niezalogowany 2018-08-15 14:07:12

  Większość niestety niedouczonych biedaków z internetem nie zna podziału administracyjnego kraju.
  Nie zna zakresu działania samorządu ani innych państwowych jednostek.
  Mało kto wie że drogi krajowe rządzą się swoimi prawami, a generalny dyrektor siedzi w Warszawie i zapewne nawet nie wie gdzie leży Oława. Burmistrz takiej małej pipidówki jest za mały na takiego Dyrektora.

 • Żużu - niezalogowany 2018-08-14 19:57:44

  xD taki sam jesteś mądry jak burmistrz nasz biedny i w dodatku nie ma na nic wpływu coś jak w stylu prezydenta RP

 • Jan - niezalogowany 2018-08-14 14:20:16

  Sam jesteś dzban

 • xD - niezalogowany 2018-08-13 22:08:59

  To wszystkich tępych DZBANÓW: Objazdu na DK nie ustala BURMISTRZ!

 • Mieszkaniec ul.Andersa - niezalogowany 2018-08-12 16:24:56

  Ja jestem za zebyśmy mieszkańcy Oławy wyszli na pasy i domagali się obwodnicy trzeba by mondra osobę do zorganizowania takiej akcji nagłośnienia tej sprawy .Ludzie co wy nato!!!!!!!dawać na pasy i blokować moźe się uda zluzować Oławę

 • Oławianin77 - niezalogowany 2018-08-12 14:50:40

  Strajk o obwodnice. Jestem za. Kto organizuje? Gdzie i kiedy? Żucić temat na FCb podać datę, szczegóły w jaki sposób i cheja. Będziemy chodzili przez parę dni po pasach dużymi grupami na wylocie do Oławy.
  1. Przejście przy szlabanie na Wiejskiej
  2. Przejście na rondzie przy Mc Donald od strony Wrocławia
  3. 3 Przejścia koło mostu nad Odrą przy Chrobrego
  4. Przejście na 3 Maja na rondzie koło Tesco
  5. Przejście przy zjeździe z wiaduktu w stronę Brzegu
  6. Przejście koło wjazdu do Autoliv w kierunku Brzegu
  7. Przejście koło stacji na Strzelnej

  W gidzinach szczytu. Od 13 do 16:30 oraz 6:50 - 8:30.
  I Oława stoi.
  Może Ci na Wiejskie w Warszawie usłyszą o takim mieście jak Oława.
  Kasę na pomniki Kaczyńskich mają. Grób jest na cmentarzu i tam się odwiedza zmarłych.
  Ja jak chcę wspomnieć zabitych na Westerplatte to jadę do Gdańska.
  Czemu nie zrobić małych kopi tych pomników i wybudować w każdej miejscowości? Takie same rozumowanie. Beznadzieja.
  Ej Wy z PiSu..... Weźcie od Putina samolot. Potnijcie na centymetrowe kawałki i wyślijcie do wszystkich kościołów jako relikwie. I zacznijcie sprzedawać za 200zł jako cegiełki na Licheń.

 • Mieszkaniec ul.Andersa - niezalogowany 2018-08-12 11:34:57

  A co mają powiedzieć mieszkańcy ul Andersa mieszkają najbliżej drogi i muszą też wytrzymywać natężenie ruchu naj gorsze są samochody ciężarowe może by pan Burmistrz i rada miasta Oławy zrobili objzad dla samochodów ciężarowych nawet czasem nie mamy jak włączyć się do ruchu wyjeżdżają z pod górki na drogę główną z ul Andersa bo co nie którzy kierowcy mają to w tyłku zeby cię puścili,wiem pisząc nic nie zdziałamy dlatego my jako mieszkańcy Oławy powinniśmy nawet mamy obowiàzek wyjść na ulicę i walczy o obwodnicę Oławy co wy na to mieszkańcy wypowiedzcie się na ten temat

 • kierowiec - niezalogowany 2018-08-12 10:24:12

  zamiast wziąść się za remont którejś z dróg wylotowych z miasta wymieniają całkiem dobrą nawierzchnię .tutaj i tak przeważnie jedzie się w korku z niewielkimi prędkościami.tym bardziej że planowane są nowe ronda to można było z tym jeszcze poczekać .a temat obwodnicy będzie wracał jak bumerang przy każdej takiej sytuacji

 • Oławianin77 - niezalogowany 2018-08-11 23:15:06

  A mnie zastanawia jedno. Po co ten remont skoro będzie rondo na zbiegu Kutrowskiego i Lipowej? Ktoś się obudził i zapomniał, że można wydać pieniądze dla swoich. Przecież ten remont kosztuje grube pieniądze. Celowa robota. CBA powinno się tym zainteresować.
  Ja jako podatnik nie wyrażam zgody, aby moje pieniądze były wyżucane w błoto. Jak wiadomo, że ma być rondo w tym miejscu, to po co nowe krawężniki i nawierzchnia. Później powiedzą że miasto nie ma/lub nie miało wpływu na tą decyzję. PO.... i PiS........ tacy sami. Banda złodziej..... ir nierob.......... Głosujcie dalej na nich wszystkich ludzie! Ciemnigród.

 • cox - niezalogowany 2018-08-11 10:36:30

  PROSTE ROZWIĄZANIE ŻEBY ODCIĄŻYĆ MIASTO W TRAKCIE REMONTU TO ZAMKNĄĆ RUCH DLA CIĘŻARÓWEK,PANIE BURMISTRZU,TROSZKE POMYŚLEĆ WYSTARCZY,AIE TYLKO O FOTORADARZE PRZED DOMEM :)

 • Anonim - niezalogowany 2018-08-11 08:43:29

  Ciekawe czy chciało by wam się pracować przy masie w tej temp.jestem pracownikiem drogowym w szacunek dla ekipy. Cierpliwości kierowcy

 • maniek75 - niezalogowany 2018-08-11 07:41:24

  taaak olawa to juz nie wiem ja nazwac na ul wiejskiej non stop zepsute rogatki a kilometr dalej roboty drogowe i korki za korkami

 • majka - niezalogowany 2018-08-11 00:48:55

  Nie wiem kto te komentarze tutaj umieścił ale chyba sami przyjaciele Kubusia Puchatka. Po pierwsze brak objazdów i jakiejkolwiek informacji o zamkniętych skrzyżowaniach np. lipowa. Po drugie tego typu prace na drodze tranzytowej robi się w nocy. Wtedy w ogóle nie ma natężenia ruchu. I wszytko w temacie. Aha argumenty, że w nocy to drożej zupełnie chybione, szczególnie przy takich upałach więc nawet ich nie podnoście. Brak jakiejkolwiek logiki i jeden wielki organizacyjny chaos. Kpina. Nie silcie się przyjaciele Puchatka na te Wasze żałosne umizgi, nie pomoże.

 • Nikt ważny - niezalogowany 2018-08-10 22:43:06

  Przyznać trzeba że robią szybko. W wakacje ruch mniejszy jak zdąża przed rokiem szkolnym to będzie jeden z lepiej zaplanowanych remontów drogi jaki widziałem.

 • Rsi - niezalogowany 2018-08-10 22:00:38

  I tak zapier.... Czas mają dobry

 • Agw - niezalogowany 2018-08-10 18:30:04

  To chyba lepiej ze robiom nawierzchnie bedzie sie lepiej jezdziloa kiedy maja to robic moze w nocy.jak nie robiom to zle a jak to tez zle polakom nic nie pasuje

Dodajesz jako: |


Reklama
Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez olawa24.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

olawa24.pl z siedzibą w Oława 55-200, 3 Maja 26 pokój numer 309

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"