PILNE

„Nie podcina się skrzydeł Aniołom”

25/06/2018 11:44
List do redakcji, „Nie podcina skrzydeł Aniołom” - zdjęcie, fotografia

Chodź dla wielu osób emocje związane z konkursem Podwórko Nivea opadły, to w Nas - Drużynie z Lipowej dalej są ogromne. Wciąż nie możemy uwierzyć w nasz wspólny sukces. Oława wbrew rozpowszechnianymi systematycznie kłamstwom, wygrała 2 podwórka. Dzieci z Lipowej i Bursztynowej będą mieć bezpieczne i kolorowe place zabaw, bo przecież każde dziecko w Oławie zasługuje na taki plac.

Mimo ciężkiego startu oraz wielu nieprzychylnych sytuacji grupa nieznających się ludzi na przekór wszystkiemu postanowiła się nie poddawać i walczyć, o podwórko dla dzieciaków. Utworzyła Drużynę, która jak prawdziwi sportowcy, sukcesywnie i z determinacją walczyła o każdy głos. Przez 10 dni i nocy porzucili swoje prywatne życie w tym rodziny i pasje angażując się w sprawę całym swoim sercem i duszą. Ta ciężka praca przyniosła efekt, z 10 miejsca skoczyliśmy na 7, potem 3, by w ostateczności zająć 2 miejsce. Wciąż jednak nurtuje nas pytanie: dlaczego Pan Burmistrz nie wspierał od samego początku dwóch lokalizacji? Czy nie powinien być neutralny? I wreszcie, dlaczego podpisy Pana Burmistrza widniały tylko na plakatach z Bursztynowej ? Jest nam bardzo przykro, że Pan Burmistrz zauważył udział Lipowej w konkursie gdy zaczęła zbliżać się do pierwszej piątki ( na 3 dni przed zakończeniem konkursu ). Dopiero w tym momencie pojawił się apel do mieszkańców Oławy, żeby zrobić wszystko aby ul. Lipowa weszła do czołówki. Pomimo tak późnego zaangażowania z całego serca dziękujemy.

Drodzy Mieszkańcy,

oprócz wielkiej radości z wygranej, za największą wartość tych ostatnich kilkunastu dni uważamy to, że mogliśmy się wszyscy poznać. Potrafiliśmy się wzajemnie motywować i wspierać. Nie pozwoliliśmy podciąć sobie skrzydeł, nawet wtedy kiedy w otwarty sposób, publicznie nawoływano do nie głosowania na Podwórko dla dzieci z Lipowej. I wreszcie, że mimo różnych zawodów, pasji i charakterów połączył nas wspólny cel - uśmiech dzieciaków. Niezwykłe było to, że przez cały czas mieliśmy wokół siebie Anioły i nieustanną wiarę w zwycięstwo!!! Skrzydeł dodali nam wspaniali ludzie ze SZTABU MARCINKOWICE, którzy pomimo zaciętej walki o swoje podwórko potrafili także głosować na Lipową. Smuci nas tylko fakt że swój nie pomógł a obcy okazał wsparcie!!! Warto pomagać bo dobro zawsze powraca...

I właśnie tym wszystkim, którzy nas wspierali z całego serca dziękujemy. Jesteście dowodem na to, że wspólne sprawy łączą, że we wszystkich Nas drzemie ogromna siła, że marzenia należy spełnić i wreszcie, że nasze życie ma taką wartość, jaką chcemy mu sami dać .Bo radość dziecka jest bezcenna.

DRUŻYNA Z LIPOWEJ

Reklama

„Nie podcina się skrzydeł Aniołom” komentarze opinie

  • rodzic - niezalogowany 2018-06-29 08:17:18

    dobrze że są jeszcze w mieście ludzie którzy nie patrząc na politykę potrafią się angażować w sprawy innych, to miłe i budujące, gratuluję Bursztynowej a szczególnie Lipowej i Marcinkowicom

  • Lalka - niezalogowany 2018-06-28 20:43:22

    Lipowa pełna podziwu jestem dla Waszej Drużyny. Śledzilam komentarze u radnego z Bursztynowej i wstyd mi za niego. Tym bardziej należalo się Wam to zwycięstwo

  • Mała - niezalogowany 2018-06-28 20:40:10

    Brawo dla Drużyny z Lipowej. TO JEST WASZ SUKCES A NIE ŻADNEGO RADNEGO CZY BURMISTRZA !!!! Podziwiam zapał i zaangażowanie. Gratulacje !

  • Już wiem - niezalogowany 2018-06-28 20:38:54

    No i wszystko na temat,to najlepsza darmowa antykampania wyborcza stulecia .

  • Olawianka - niezalogowany 2018-06-28 12:45:15

    Drużyno z lipowej!!! Cieszcie się ze zwycięstwa! Dlaczego wciąż drąży się temat? Tu dzieci miały być najważniejsze a robi się tu nieprzyjemna zagrywka polityczna Wstyd...

  • Znajomy - niezalogowany 2018-06-28 09:48:58

    Super że dziewczynom się chciało angażować w cudze sprawy tym bardziej że nikt im nie kazał. Mają potencjał

  • Paweł - niezalogowany 2018-06-26 23:18:49

    super że są 2 podwórka i że ludzie głosowali i te dziewczyny z Lipowej też są super, brawo dla nich. A tak swoją drogą to nieźle radny kierował wszystkimi

  • dziki wąż - niezalogowany 2018-06-26 17:20:39

    Ha ha ha a to nie ta co się „jara jak dziki wąż” ?Ktora manipuluje ludźmi i tylko pojawia się tylko wtedy kiedy trzeba hihi.A później ich zostawia jak załatwią sprawy!!

  • Ale cyrk - niezalogowany 2018-06-26 14:53:45

    A mnie śmieszy taka jedna, akurat jej na zdjęciu nie ma, co ciągle zakłada jakieś drużyny i się tym jara jak wąż. Z mojej znajomej zrobiła też członkini swojej drużyny ale ta znajoma nie ma na to ochoty. Ciągle tylko jakieś drużyny zakłada i zdjęcia chce robić. Ciekawe czy wie że niektórzy w tych drużynach wcale nie chcą być?

  • brawo - niezalogowany 2018-06-26 14:05:23

    Jeseście bohaterami Oławianka wszyscy inni co tak piszą to wam zazdroszczą a władzom powinno być wstyd. Ciekawe czy Burmistrz odpowiem na wasze pytania zadane w artykule. Szkoda że wcześniej nie wiedziałem o waszej drużynie Bo chętnie bym się przyłączył. Brawo brawo brawo brawo

  • Jarek - niezalogowany 2018-06-26 13:20:39

    Lipowa od początku konkursu była skazana na porażkę :-( nikt nie wierzyl w zwycuestwo.Należą się duże słowa uznania dla wsztstkich którzy walczyli o To Podwórko.

  • Jarek - niezalogowany 2018-06-26 13:20:37

    Lipowa od początku konkursu była skazana na porażkę :-( nikt nie wierzyl w zwycuestwo.Należą się duże słowa uznania dla wsztstkich którzy walczyli o To Podwórko.

  • kat - niezalogowany 2018-06-26 12:14:33

    ...w szkole NR 4. moja córka była "mocno" zachęcana do głosowania na Bursztynową ale skończyła przedszkole na Lipowej to wybór był prosty.....pozdr.

  • głosująca - niezalogowany 2018-06-26 10:59:59

    Zuzia tak podwórko będzie dostępne dla wszystkich !!!!Obalamy plotkę i mówimy głośno !!!!TAK

  • ja-zuzia - niezalogowany 2018-06-26 09:52:43

    Moje pytanie: czy podworko będzie dostępne dla wszystkich dzieci ? Czy mimo wszystko będzie zamykane, kiedy przedszkole?? Jestem tego BARDZOOOO CIEKAWA. Czy ktos odpowie mi na to pytanie?

  • przerażona - niezalogowany 2018-06-26 08:46:37

    Ja głosowałam na Bursztynową za namową pana Urbańczykaale w pewnym monecie ten pan zaczął mnie prześladować i stało to się chore.Te ciagle telefony i zebrania w sprawie głosowania.Jednym słowem nie polecam.A co do Lipowej to gratuluję i chylę czoła.

  • Wiem co mowię - niezalogowany 2018-06-26 07:27:47

    I znowu o Frishamie ??Lepszy był Pażdziernik !!!

  • Marek - niezalogowany 2018-06-26 07:27:17

    Czemu w akcje społeczne mieszacie Burmistrza. Burmistrz to tylko jeden głos, za wiele by wam nie pomógł.

  • Jarek Gabruk - niezalogowany 2018-06-26 06:41:54

    Przynajmniej ci ludzie piszą co przeżyli i co czują!!I pokazują się na widocznym zdjeciu a nie tak jak wy anonimowi piszecie ,bo wtedy można wypisywać co się chce bez żadnej odpowiedzialności za swoje słowa.Ludzie z Lipowej szacun dla was za to co zrobiliście i ze piszecie prawdę ludziom w oczy .Niech ta cała elokwentna banda urzędników co stała za tym wyciegnie wnioski na przyszłość..

  • Sapek - niezalogowany 2018-06-25 22:50:41

    Lipowa to jest potęga. Tam się wychowywałem.

  • jatoja - niezalogowany 2018-06-25 22:17:52

    Świetne dupeczki. A tej mamie, w bialej bluzce, nad kolesiem nawet sutek z podniety sterczy.

  • Adm - niezalogowany 2018-06-25 21:27:41

    A tak abstrahując od tych przepychanek, to w całej tej akcji najsmutniejsze jest to, że w Polsce nic bez kombinowania nie da rady osiągnąć. I uwaga ta dotyczy całej akcji nie tylko w Oławie, te zakładanie setek adresów mailowych, dyżury w szkołach, hotelach z sieciami ze zmiennym IP, itp. itd. Dlaczego u nas nie może być nic normalnie? To pytanie retoryczne... W każdym razie bardzo się cieszę, że wygraliśmy (choć pewnie osoby z tych komitetów głosujących uważają, że to przede wszystkim ich zasługa - i mają rację) a moje kilkadziesiąt głosów to kropla w tych tysiącach. A przypomnę, że to było chyba trzecie podejście Bursztynowej w tym konkursie.

  • strachulec - niezalogowany 2018-06-25 21:20:47

    Szanowni Państwo. Czytam po wielokroć poniższe posty i zastanawiam się czy aby nie robimy burzy w szklance wody. Burmistrz podpisał dwie lokalizacje - czyli należy domniemywać, że zainteresowany był tymi lokalizacjami. Jedna od drugiej oddalone są znacznie. Czyli wszystkie dzieci nie mogłyby korzystać z tej lokalizacji (Bursztynowa) chyba, że dojeżdżały by, dlatego podpisał także inną lokalizację. Że od początku radny okręgu 18 naciskał by głosować na Bursztynową to fakt niezaprzeczalny. Lipowa została pozostawiona sama sobie. Faktem jest także to, że pomimo braku wsparcia Przedszkole na Lipowej dzięki zaangażowaniu sporej rzeszy osób (w większości kobiet) zebrało w sobie dużo energii i zaangażowania bliskich, znajomych, koleżanek i kolegów osiągając plac zabaw dla wszystkich dzieci. Kiedy już wiemy, że będą dwa place zabaw, cieszmy się z tego. Skorzystają na tym tylko nasze dzieci. Co do tego w jaki sposób będziemy korzystać z tego placu zabaw, pozostawiłbym to na później kiedy one powstaną. Mówią od przybytku głowa nie boli. A dziś nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, kiedy on w puszczy. Pozdrawiam.

  • Cogito - niezalogowany 2018-06-25 20:18:41

    Ludzie, ale nie potraficie się cieszyć. Osiagneliscie cel dajcie na luz. Przed tym całym konkursem logiczne jest zgłosić jedno podwórko i zwiększyć szansę na wygraną. Burmistrz zgłosił dwie i był za to krytykowany. Nie zglosilby dwóch byłby za to krytykowany. Wygrały dwie jest za to krytykowany. Nie czujecie zbliżających się wyborów? A tak z przymrużeniem oka zmobilizowalibyscie się gdyby nie pewien radny?

  • Rozsądny - niezalogowany 2018-06-25 18:48:44

    A moim zdaniem ten cały dziwny list nie był potrzebny, bo można go różnie zinterpretować, zwłaszcza w okresie przedwyborczym. Nie potrzebne w nim wstawki o burmistrzu, bo przez nie można mieć wrażenie, że ktoś chce burmistrzowi podstawić nogę. Wystarczyło tylko napisać ogóle podziękowania jak już!

  • polityka - niezalogowany 2018-06-25 18:48:09

    Ludzie co Wy tu wypisujecie? Lipowa bezbronna itp. Jakie wsparcie z urzędu miała Bursztynowa?Owszem radny z Otoku prowadził kampanię na rzecz tej lokalizacji i bardzo dobrze, bo gdyby nie robił nic to by dopiero ludzie na nim nie zostawili suchej nitki. Dlaczego żaden radny z okręgu Lipowej się tak czynnie nie zaangażował? Macie takie pretensje jakby conajmniej w urzędzie została utworzona specjalna komórka do głosowania na Bursztynową. Na Bursztynową głosowali zwykli ludzie, mieszkańcy, znajomi znajomych, sąsiedzi itp i zaangażowanie i systematyczność dały rezultaty, a nie jakieś wyemaginowane wsparcie urzędu. Po co we wszystko musicie mieszać politykę? A na podwórko Nivea na Lipową zamierzamy się wybrać z naszymi dziećmi, tylko ciekawe, czy zostaniemy tam wpuszczeni? Dacie nam na to gwarancję, wy co tak teraz głośno krzyczycie?

  • Szczęśliwy - niezalogowany 2018-06-25 18:11:24

    Szacun dla ekipy z Lipowej. Dopieliscie swego. OŁAWA MA 2 PODWÓRKA

  • Szczęśliwy - niezalogowany 2018-06-25 18:11:21

    Szacun dla ekipy z Lipowej. Dopieliscie swego. OŁAWA MA 2 PODWÓRKA

  • Nie pójdę na wybory - niezalogowany 2018-06-25 18:02:19

    Czytam te wszystkie komentarze?I coś mi się wydaje że ten cały Urbańczy chciał wysterować burmistrza no i udało mu się.Teraz jest winny burmistrz a radny pewnie siedzi i zaciera rączki bo ma jakiś w tym cel!!!!

  • Bogdan - niezalogowany 2018-06-25 17:33:00

    Ludzie z Lipowej mają rację!!!Bezbronni bez wsparcia pokazaliście klasę ,że w ludziach siła i żaden radny czy burmistrz z ludźmi nie wygra.Ja głosowałem codziennie ale co mój 1 głos mógł pomóc.Brawo za piękny artykuł!!!Widać ze wspaniałymi jesteście ludźmi i takich nam trzeba w Oławie.Bedę trzymać za Was kciuki.Pozdrawiam Bogdan

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 17:14:19

    Brawo radny Urbańczyk, brawo Pan Burmistrz dzięki Wam akcja z podwórkami udała się. Też należą się Wam podziękowania. Przynajmniej nie robicie sami z siebie bohaterów pod publiczkę

  • Florian - niezalogowany 2018-06-25 17:13:16

    Stałem obok tego głosowania i widziałem dwie strony, zwykli ludzie jak grupa z Lipowej robili wszystko a Burmistrz miał gdzieś przegranych a gdy poczuł interes to sopiero zainteresował się. Kłamstwo Władz , chcąc zagarnąć sukces i efekt

  • Florian - niezalogowany 2018-06-25 17:13:16

    Stałem obok tego głosowania i widziałem dwie strony, zwykli ludzie jak grupa z Lipowej robili wszystko a Burmistrz miał gdzieś przegranych a gdy poczuł interes to sopiero zainteresował się. Kłamstwo Władz , chcąc zagarnąć sukces i efekt

  • Bezstronny - niezalogowany 2018-06-25 17:02:39

    Może i burmistrz wspierał obie lokalizacje, bo w końcu podpisał się pod jednym i drugim zgłoszeniem do konkursu, ale fakt jest taki że jak ktoś napisał "najlepszy radny" od początku prowadził antyreklamę dla lokalizacji Lipowa a nikt z Urzędu Miasta nie uciął jego manipulacji... Od początku Pan burmistrz powinien być bezstronny!!! Nie powinien był podpisać owego listu do mieszkańców wspierając tym samym jedynie lokalizację podwórka Nivea na ul. Bursztynowej! Takie są fakty i na tą chwilę cieszmy się że mimo przeszkód w Oławie powstaną 2 podwórka i dzieciaki w naszym mieście będą miały fajne miejsca do zabawy!!!

  • oddalem 500 glosow - niezalogowany 2018-06-25 16:52:30

    prosze jak sie grunt zaczal palic burmistrzowi. Albo to on wypisuje te komentarze albo szanowna malzonka, Tutaj nikt nikogo politycznie nie wspiera panie Tomaszu. Mysmy wszyscy sie sami wspierali bo na Was niestety nie moglismy liczyc !!! Teraz glupio Wam i chcecie jakis podtekst polityczny tutaj wcisnac a wystarczylo tylko byc razem z nami !!!

  • Jarosław - niezalogowany 2018-06-25 16:50:54

    Każdy się cieszy z podwórka i niech tak zostanie

  • hirok - niezalogowany 2018-06-25 16:44:04

    Lipowa zrobiła zryw na ostatniej prostej. Wcześniej była poza zasięgiem,stąd pewnie tamten apel radnego. Zaangażowano się w głosowanie tak jak ktoś wcześniej zauważył "na przekór". Tak to z boku wygląda. Co do burmistrza, to wygranie placu zabaw dla Lipowej było w jego interesie ,więc dlaczego tu piszecie, że jest inaczej?

  • Nikt mną nie będzie sterował - niezalogowany 2018-06-25 16:36:05

    Mam pytanie do drużyny z Lipowej Czy jesteście grupą wspierającą Magdę i Annę? Jeśli tak, to nie wypisuę się do tej drużyny. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam i z góry dziękuję. Miłego dnia

  • głosujaca - niezalogowany 2018-06-25 16:20:05

    Gratulacje wytrwalosci wszystkim ktorzy głosowali na Lipowa. Wstyd ze szanowny radny oławski z okręgu Bursztynowej wręcz odradzał glosowanie na Lipową bo przewidział ze nie warto ? Dobrze ze ludzie go nie posłuchał i wbrew wszystkiemu odnieśli sukces. BRAWO LIPOWA !!!

  • Zniesmaczony - niezalogowany 2018-06-25 16:19:47

    Mam wrażenie że ktoś chce na Lipowej zrobić sobie darmową kampanię, ciekawe kto? Komu zależy na obsmarowaniu burmistrza a zrobieniu z siebie bohatera? Nie z nami te numery, mamy swój rozum! Takich bohaterów nie chcemy

  • OŁAWIANKA - niezalogowany 2018-06-25 16:14:18

    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem..... od początku promowana była Bursztynowa i to nie było zagranie fer play.

  • Oławianka - niezalogowany 2018-06-25 16:10:03

    Osoba na tym stanowisku kojarzy nam się ze wzorem do naśladowania .I w życiu różne są sytuacje ze człowiek czasami źle postąpi ,ale tylko ta osoba ma charakter i honor która umie się do tego przyznać.Nie miałam pojęcia że takie rzeczy dzieją się i u nas.O burmistrzu zawsze miałam dobre zdanie ale widocznie się myliłam.A co to wogóle za konkurs?Że aż władze miasta były z tym związane?to jest dla mnie śmieszne że wtrącają się w konkursy dla dzieci.

  • zawiedziony - niezalogowany 2018-06-25 15:52:41

    Niech burmistrz wyciagnie wnioski na przyszlosc Nie pomyslal o wszystkich mieszkancach i to tym ludziom jest przykro, ze tak zostali bez wsparcia wladz !! Jemu co najwyzej powinno byc glupio i pamietac na przyszlosc, ze jest wybrany dla wszystkich olawian n ie tylko tych z jego okregu. Za takie postepowanie sie niestey placi

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 15:51:17

    Wspanialy efekt - wywalczenie dwóch podwórek Żałosne - obsmarowywanie się na wzajem , pisanie bzdurnych artykułów , było jak było, ale mimo wszystko udało się, a każdy kto głosował wie ile wspomógł i ile się przyczynił do sukcesu

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 14:55:21

    Ale burmistrzowi musi być przykro czytając ten artykuł i patrząc na zdjęcie, gdzie może znaleźć dużo swoich znajomych. Moim zdaniem ktoś tak naświetlał w ostatnich dniach temat tych podwórek aby osłabić burmistrza a siebie wykreować na bohatera co się by przydało do wyborów. Ale to się nie uda bo ludzie swój rozum mają.

  • Nie podcinam skrzydeł burmistr - niezalogowany 2018-06-25 14:44:22

    Najlepszy efekt dwa podwórka. Najgorszy efekt to lans kogoś kosztem burmistrza i wmawianie że burmistrz nie był neutralny....

  • Nie podcinam skrzydeł burmistr - niezalogowany 2018-06-25 14:42:49

    Najlepszy efekt dwa podwórka, najgorszy efekt to lans kogoś kosztem burmistrza. I wmawianie że burmistrz nie był neutralny...

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 14:34:08

    Najlepszy rezultat: dwa podwórka dla dzieci z Oławy, najgorsze wspomnienie: podział dorosłych mieszkańców Oławy na wrogie sobie obozy!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 14:34:06

    Najlepszy rezultat: dwa podwórka dla dzieci z Oławy, najgorsze wspomnienie: podział dorosłych mieszkańców Oławy na wrogie sobie obozy!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 14:34:05

    Najlepszy rezultat: dwa podwórka dla dzieci z Oławy, najgorsze wspomnienie: podział dorosłych mieszkańców Oławy na wrogie sobie obozy!

  • obserwator - niezalogowany 2018-06-25 14:23:56

    I kolejna żenująca zagrywka utytej , nawet plac zabaw potrafi wmieszać w swoje bagno ...

  • Nie podcinam skrzydeł burmistr - niezalogowany 2018-06-25 14:16:02

    Na fb miasto olawa obie lokalizacje sprawiedliwie po równo były wspierane przez burmistrzowa. Najlepszy radny z Otoku przygotował plakaty i poprosił burmistrza o podpis więc podpisał. Jakby ktoś z Lipowej plakaty zrobił to też by burmistrz podpisał. Wmawianie ludziom na siłę, że burmistrz nie był neutralny jest krzywdzące.

  • super, ale - niezalogowany 2018-06-25 14:00:37

    Może nie wspierał, bo ideą tej akcji jest podwórko dostępne dla wszystkich dzieci. Głosowanie na lokalizację,gdzie plac zabaw będzie niedostępny dla dzieci spoza przedszkola mija się z celem.

  • Andrzej - niezalogowany 2018-06-25 14:00:34

    Jakies dowody prosze na to, ze burmistrz od samego poczatku wspieral dwie lokalizacje to wtedy uwierze. A tak to sobie mozecie pisac my dobrze wiemy jak bylo

  • super, ale - niezalogowany 2018-06-25 14:00:34

    Może nie wspierał, bo ideą tej akcji jest podwórko dostępne dla wszystkich dzieci. Głosowanie na lokalizację,gdzie plac zabaw będzie niedostępny dla dzieci spoza przedszkola mija się z celem.

  • Nikt mną nie będzie sterował - niezalogowany 2018-06-25 13:47:40

    Burmistrz od początku wspierał dwie lokalizacje. Obie lokalizacje zgłosił do konkursu. A zarzucanie mu że nie był neutralny jest przykre. Nie zgadzam się z tym. Planuję zawiązać grupę,, Nie podcinam skrzydeł burmistrzowi, bo na to nie zasłużył "

  • cześ - niezalogowany 2018-06-25 13:47:14

    a gdzie ten szmaciarz kajzer???

  • To jest przykre - niezalogowany 2018-06-25 13:28:44

    Ja na podcinanie skrzydeł burmistrzowi się nie piszę....Jest Pan Aniołem, któremu będą coraz częściej niektóre osoby chciały podciąć skrzydła, oby tylko nie wykorzystywały innych ludzi do realizacji swoich nieosiągalnych celów

  • babcia - niezalogowany 2018-06-25 13:09:32

    wspaniałe zwycięstwa rzutem na taśmę też głosowałam na Was od początku mój wnuczek też będzie się tam bawił i jestem z tego dumna- Marcinkowice dziękujemy

  • Manipulacja - niezalogowany 2018-06-25 13:06:38

    O chcemy podciąć skrzydła burmistrzowi? Czy ten tekst nie ma na celu podciąć mu skrzydła a dodać wiadomo komu? Czy ktoś nie chce wykorzystać sytuacji i Was do własnego lansu?

Dodajesz jako: |