PILNE

Fuszerka na drodze

24/11/2018 10:59
List do redakcji, Fuszerka drodze - zdjęcie, fotografia

Brak odpowiedniego oznakowania, co za tym idzie prawdopodobnie także brak odpowiedzialności, jeśli dojdzie do jakiegoś zdarzenia. Nie trzeba być inżynierem, aby wiedzieć, że przy takich pracach trzeba po sobie natychmiast sprzątać — pisze czytelnik.

Chodzi o drogę ze Starego Górnika do Janikowa. Od sobotniego poranka trwa tam frezowanie fragmentów asfaltu. Drogowcy niemal na całym odcinku drogi, po obu stronach jezdni wyfrezowali spore fragmenty drogi. Wszystko byłoby dobrze, gdyby…

- Na drodze ze Starego Górnika do Janikowa trwają prace drogowe. Kierowcy uważajcie, bo pracująca tam ekipa, nie sprząta po sobie na bieżąco. Frezarka zrywa asfalt, pozostawiając spore górki z odpadami. Jadąc tam z prędkością 90 km/h, bo taka jest dopuszczalna, można mocno uszkodzić auto, a prawidłowe mijanie dwóch pojazdów nie jest możliwe. Co ciekawe nie zauważyłem nigdzie odpowiedniego oznakowania do tej sytuacji. Brakuje także, chociażby pachołków koło niebezpiecznych miejsc – pisze czytelnik, przesyłając zdjęcie z tego miejsca.

Reklama

Fuszerka na drodze komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-24 12:14:50

    Cała nawierzchnia tej drogi powinna być wymieniona bo to jest tragedia!!!!!!

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-11-24 12:26:51

    Cała droga aż od skrzyżowania drogi na Jelcz i Stary Górnik aż do Janikowa i dalej od skrzyżowania w lesie do Minkowic Oławskich powinna być wymieniona. To jest jedna wielka tragedia na tej drodze. Tylko czekać aż się ktoś zabije (już było wiele wypadków...}

  • Gość - niezalogowany 2018-11-24 13:19:21

    Cały odcinek drogi od Oławy do Minkowic Oławskich powinni wymienić (z małą przerwą w lesie od Janikowa do skrzyżowania na Minkowice, Bystrzyce, Wojcice} poza tym powinna być naprawiona cała droga od Bystrzycy do Minkowic Oławskich!

  • asterix - niezalogowany 2018-11-24 13:43:46

    w ogóle cała Polska powinna być wymieniona

  • Gość - niezalogowany 2018-11-24 14:57:53

    A na 94 to co? Gruzją już stare laty , i dalej lata na lacie. Masakra!

  • gość 2018-11-24 15:50:59

    To jest jakaś szopka co się na naszych drogach wyprawia. Nie wiem czy zauważyliście jak w ostatnim czasie wzrósł ruch na drogach naszego powiatu. Droga Janików -Oława nie powinna mieć statusu drogi. Jak co roku zarządca tej drogi stroi sobie żarty z kierowców frezując i łatając stare łaty nowymi. Ta droga wymaga natychmiastowego remontu i to generalnego! jeszcze chciałbym się odnieść do odcinka nowo wyremontowanego tuż za mostem w Oławie to jest kolejna kpina. Czy ktoś kto odbierał ten odcinek drogi się w ogóle po niej przejechał? Przecież to jest TARKA nie droga! Rozumiem,że zgodnie z normami tak?

  • Jaroon - niezalogowany 2018-11-24 20:51:47

    Jechałem dzisiaj tamtędy, to jakieś nieporozumienie, jadąc osobówką można urwać koło, ale jadąc ciągnikiem rolniczym można spowodować tragedię. Przez pozostawione górki asfaltu może urwać się maszyna z którą się jeździe a ominięcie jest niemożliwe bo ruch na tej drodze jest ogromny. Pachołek albo jakiś znak żeby było wiadomo czego się spodziewać

  • gość 2018-11-24 22:35:38

    Jechałem dziś,jeden znak na początku drogi z Oławy do Janikowa i koniec-za uszkodzenia nie odpowiadamy. Masarka. Koło idzie zgubić. Takie łatanie nic nie da,bo na kolejną zimę będzie to samo. Szkoda słów...

  • gość 2018-11-24 23:21:42

    Do Oława24 ustalcie proszę kto zarządza tą drogą i napiszmy do zarządcy pismo kiedy tą drogę zamierzają wyremontować raz a dobrze. To co się tutaj odbywa to skandal!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-25 09:49:26

    Brak słów dziś ledwo co bym koło zgubił

  • Świadek - niezalogowany 2018-11-25 15:17:35

    Dzis rano kierowca motoroweru ledwo uszedl z zyciem po czolowym zdezeniu z samochodem osobowym. Powod najechanie na podluzny uskok po frezowaniu drogi. Podłużny uskok ok 10-15 cm na srodku jezdni. Masakra

  • Mieszkaniec Janikowa - niezalogowany 2018-11-25 20:38:17

    Jest tylko jedno rozwiązanie problemów na tej drodze - całkowita wymiana nawierzchni na tej trasie od Oleśnickiej do końca Janikowa. Tylko czekać aż się ktoś zabije na tej drodze. To jest tragedia, dziura za dziurą, łata na łacie, mnóstwo nierówności, kolein itd. Może w końcu władze Gminy i Powiatu interweniują w tej sprawie!!!

  • Mieszkanka Minkowic Oławskich - niezalogowany 2018-11-25 20:43:01

    Pracuje w Oławie i codziennie jeżdżę tą drogą. To jest jeden wielki dramat. Droga od Minkowic Oławskich w lesie do drogi 396 to jest dziura na dziurze (tu trzeba koniecznie zrobić drogę bo dojdzie do tragedii). Natomiast droga od Janikowa do Oławy do ul. Oleśnickiej jest w opłakanym stanie, mnóstwo nierówności, kolein, dziur, a łaty które są na całej długości drogi powodują że jest jeszcze gorzej. Jest tylko jedno rozwiązanie problemu na tej drodze - wymiana nawierzchni na całej długości drogi

  • Bieńkowska - niezalogowany 2018-11-26 09:40:34

    ale jaja, ale jaja...

  • gość 2018-11-26 23:10:14

    Frezowali drogę ale oczywiście garbów na łuku przed Janikowem nie zniwelowali bo i po co? Przecież wszystko jest w normie , garba na drodze to nie dziura. Kto zarządza tą drogą i dlaczego ma wszystko w 4 literach?

  • gość 2018-11-28 07:44:29

    A GDZIE JEST STRAŻ GMINNA? TO NIE ONI POWINNI SIĘ ZAJĄĆ TĄ SPRAWĄ,PRZECIEŻ PANOWIE PRACUJĄ NA TEJ DRODZE BEZ OZNAKOWANIA ITD... HALOO DO ROBOTY,MOŻE WYJDZIE JEDEN Z DRUGIM Z CIEPŁEGO AUTKA POPRACOWAĆ?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 19:34:15

    Ten nowo remontowany odcinek za mostem to się nadaje do odcinka absurdów drogowych! Jest tak nierówna nawierzchnia że chyba na trzeźwo tego nie wylewali. Kto to odebrał?

  • gość 2018-11-29 15:37:58

    też myślałem o tym,, ze to sie nadaje do absurdów drogowych jazda jak po tarce ale jakoś nasze loklane media nabrały wody w usta i nikt o tym nie pisze :D